Fridge magnet wooden gears

Щоб відстояти Україну - мусимо боротися

  • Подобається0Не подобається
  • 14 Жовтня 2014, 11:00

У шкільні роки він, як і більшість його ровесників, захоплювався військово-пригодницькою літературою. Дивуючись мужності та винахідливості героїв романів, не раз уявляв і себе на їхньому місці. Не знав, що доля йому готує такі випробування, які й не снилися книжковим героям…

– На початку 90-х років армійська служба була не в пошані, – говорить сержант служби за контрактом Руслан Кравець. – Більшість моїх друзів постарались не їсти солдатського хліба. Проте для себе я вирішив, що маю відслужити, бо ж як потім дивитись в очі батька і діда – колишніх солдатів?

Строкову службу Руслан Кравець проходив у бригаді спеціального призначення, яка дислокувалася на Поділлі.

Навантаження – колосальні, проте юнак ніколи не скаржився на них. Більше того, після занять зі спеціальної підготовки йшов на спортивне містечко і тягав залізяччя. По звільненні працював у столиці і сміливо будував плани на майбутнє. Та в один із вечорів, переглядаючи телесюжет з району бойових дій на Донбасі, Руслан вирішив, що він потрібний Україні.

Всю ніч не міг навіть заплющити очі, обмірковуючи своє рішення. А вранці поїхав до військового комісаріату, де заявив про своє бажання їхати на Схід у зону АТО.

– На мене чомусь подивилися, як на дивака, але за тиждень прислали повістку, – розповідає Руслан.

Колишній спецпризначенець потрапив у розвідувальну роту 95-ої високомобільної десантної бригади. Вже незабаром їх переправили в Херсонську область: там десантники охороняли новостворений кордон із Кримом.

А у травні підрозділ Кравця перекинули на Донеччину.

…Одного дня розвідники отримали наказ командування висунутись у район скупчення терористів і превентивними ударами знешкодити їх. Однак уже через кілька кілометрів десантники потрапили в засідку: по них відкрили вогонь зі стрілецької зброї, гранатометів та мінометів.

Терористи, знаючи про свою перевагу в живій силі та озброєнні, схоже вже вирішили, що здобули перемогу. Наші бійці дали їм гідну відсіч.

– Ми, використавши димові гранати, зайняли більшменш підходящі для оборони бойові позиції, – розповідає сержант-десантник. – Для себе вирішили: не здамося. Через кілька годин запеклого бою прибула допомога. Коли розсіявся дим, наші бійці нарахували кілька десятків ворожих трупів. На жаль, загинув і один з бойових побратимів Руслана – його командир…

У тому бою сержант Руслан Кравець отримав важке поранення і тривалий час лікувався у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону, а сьогодні проходить військово-медичну комісію, яка визначить його придатність до військової служби.

– Знаєте, найщиріше моє бажання, – говорить Руслан, – якомога швидше одужати і повернутися у свій підрозділ, який за кілька місяців став для мене рідним. Я прагну довести справу до повної перемоги, в пам’ять про свого командира – капітана Крементара, який, попри молодий вік, був для нас як батько.

… ДОПОКИ В НАС Є ТАКІ ХЛОПЦІ, МИ – НЕПЕРЕМОЖНІ.

За матеріалами Бершадсько-Теплицького ОРВК.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
4 фото   
<b>Бершадці обирали Президента</b><br />Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50%...
2 фото   
<b>Пам'ятний знак Герою у Джулинці</b><br />Днями у Джулинці відбулося відкриття пам’ятного знаку Герою України, підполковнику Костянтину Могилку. Знак...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Мазуренко Арсень Минович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Щоб відстояти Україну - мусимо боротися - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники