Fridge magnet wooden gears

Короваї Людмили Демчук

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Березня 2015, 09:00

Брак часу, бажання чи просто нелюбов до кондитерського мистецтва часто змушує нас купувати вже готові хлібні вироби замість того, аби пекти їх власноруч. Але є серед нас молоді люди, які прагнуть здивувати близьких чимось особливим.

Так, 16річна Людмила Демчук, яка мешкає у Війтівці, опанувала мистецтво приготування їжі ще з малих літ, особливо випікання виробів з різних видів тіста. Тому вирішила пов’язати свою майбутню професію з кондитерством, вступивши до Бершадського професійного ліцею на спеціальність «Кухар-кондитер».

Найбільше Людмилі подобається випікати святковий хліб – коровай. Таке вміння вона перейняла від своєї бабусі Надії, яка постійно випікала на замовлення односельчан весільні короваї, за що отримувала щирі слова подяки.

А онуці бабуся передала всі таємниці тіста: – Зазвичай випікання короваю займає весь день, – каже учениця, – спочатку потрібно правильно організувати час, без поспіху замісити тісто, обов’язково прочитати молитву. Після закладання тіста в піч потрібно стояти, доки воно «не прихватиться», бо якщо сісти, то може сісти і тісто. А найголовніша порада – щоб коровай удався, в нього потрібно вкласти всю душу.

Але справжня її творчість відкривається в оздобленні виробів. Тут перетворюється з кухаря-кондитера на художницю, не стримуючи своєї фантазії – і буденний виріб зацвітає ніжними мальвами, ромашками та вишуканими трояндами. Одними з кращих були роботи Людмили на виставці «Хліб – усьому голова», яка щорічно проводиться в ліцеї після вивчення теми «Вироби з дріжджового тіста». Багато практичних навичок і вмінь при роботі з тістом отримала учениця під час проходження практики в кондитерському цеху СТ «Калина плюс».

У навчанні Людмила старанна, працьовита і творча особистість, у якої чітко поставлена мета – прагнення підвищити свою кваліфікацію. Вона вже пройшла співбесіду щодо продовження навчання у коледжі економіки і права Вінницького кооперативного інституту за напрямом «Виробництво харчової продукції». Там, а згодом і в практичній діяльності, вона може сповна розкрити свої здібності й таланти.

Тетяна МЕДЕЦЬКА, викладач кулінарної справи.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Шістдесят років Чернятській ГЕС</b><br />Нещодавно минуло шістдесят років Чернятській гідроелектростанції. Над входом до машинної зали зафіксовано дату її...
3 фото   
<b>Вітаємо переможців конкурсу</b><br />Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника...
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
2 фото   
<b>Схід села перетворився у зборище неприязні</b><br />На чергові збори громадян прибула з райцентру чимала делегація керівників на чолі з головою райдержадміністрації О.Ф....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лугова
Джура Олександр Герасимович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Розвиток капіталізму відчутно позначився на зміні соціального складу Бершаді. Лише п'ята частина населення займалась тепер сільським господарством. Все більшу роль у суспільному житті відігравали робітники промислових підприємств. У місті були три млини, тютюнова і макаронна фабрики, винокурний завод, друкарня. Після пожежі 1872 року був модернізований цукровий завод. Напередодні... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Короваї Людмили Демчук - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники