Fridge magnet wooden gears

Життєва стежина Євдокима Марущака

  • Подобається0Не подобається
  • 14 Березня 2015, 09:00

Нещодавно наш односельчанин Євдоким Данилович Марущак відзначив своє 90-ліття. З гарним ювілеєм ветерана вітали рідні, близькі, а також сільський голова Іван Дмитрович Прудченко, директор школи Іван Андрійович Гонтарук, учителі, п’ятикласники разом із класним керівником Надією Павлівною Тиханковою.

На адресу іменинника лунало багато теплих і ніжних слів.

Ювілярові щиро бажали міцного здоров’я, довгих років життя та мирного неба над головою.

– Цей день залишиться у моїй пам’яті назавжди, – говорить Євдоким Марущак. – Хоча за вікном ще лютий, але в мене, в моїй хаті панує весна. На душі радісно, ніжно пахнуть квіти, які принесли школярі – вони мене не забувають, часто навідують.

Євдокиму Даниловичу дев’яносто, але він, за його ж словами, не встиг оглянутися, як пролетіли роки. У житті нашого односельця всяке бувало. Згадувати пережите – це те саме, що гортати цікаву книжку, яку вже неодноразово перечитував.

Народився Євдоким Марущак у далекому вже 1925 році. Зростав він у сім’ї разом із братами Іваном і Володимиром. Після закінчення школи працював у колгоспі на різних роботах. У 1944 році був призваний до лав Радянської Армії. Служив у піхоті в Костромській області. Його полк мали відправити на фронт, але, на щастя, війна закінчилася, і військову частину розформували. Євдоким Данилович потрапив на Балтійський флот, закінчив школу мінерів і шість років служив на кораблях.

У рідну Бирлівку змужнілий хлопець повернувся аж у 1951 році. Парубкував недовго й незабаром одружився на Килині Поворозник, з якою в мирі і злагоді прожили понад шістдесят років, виростили двох дітей – дочку Ніну і сина Пантелеймона. На жаль, торік дружини Євдокима Марущака не стало. Однак він самотнім не залишився – нині його доглядає онучка Олена Петрівна Шарко, яка працює в Бирлівській школі заступником директора з навчально-виховної роботи.

Євдоким Данилович усе життя сумлінно трудився, він нагороджений багатьма орденами та медалями. Ветеран тішиться дев’ятьма онуками, дванадцятьма правнуками, його шанують односельці.

Любов УМАНСЬКА, директор Бирлівського сільського будинку культури.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Життєва стежина Євдокима Марущака - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники