Fridge magnet wooden gears

Учитель від Бога Микола Джужук

 • Подобається0Не подобається
 • 15 Вересня 2015, 09:00

Напевно, нема в районі, а особливо в Бершаді, людини, яка б не знала цього непосидющого чоловіка. І не тільки тому, що в нього прізвище унікальне – Джужук. А насамперед тому, що Микола Іванович – неординарна особистість, педагог, як кажуть, від Бога. Хоч волею долі чимало років довелося трудитися в інших сферах.

Його біографія типова для всіх його ровесників, народжених переможного 1945-го.

Щойно закінчилася Друга світова, а в родині Івана Івановича та Софії Іванівни Джужуків із невеликого села Пляківки (це Кам’янський район Черкаської області) народився другий хлопчик – Миколка. І хоч дитинство видалося в нього, як і в старшого брата Володі, важким, та ще й без батька, який помер невдовзі після народження меншого сина, усе ж воно було зігріте любов’ю матері, родичів, односельчан.

Якщо інші діти гралися тоді переважно у війну, то компанія, з якою часто спілкувався Микола, досить часто бавилися... в школу. І весь час учителем випадало бути йому, адже хлопець з малих літ багато читав, особливо історичну літературу. А пам’ять мав чіпку, тож дітям дуже цікаво було слухати його розповіді. І неодмінно казали хлопцеві: – Тобі на роду написано бути вчителем...

Так воно й сталося – закінчивши спочатку семирічку, пішов навчатися у школу робітничої молоді в райцентр Кам’янку, поєднуючи навчання з роботою у міжколгоспбуді. Звісно ж, впродовж усього свого дитинства постійно допомагав матері, добре знає ціну важкої селянської праці.

А далі був історичний факультет Одеського держуніверситету, участь у науковому гуртку, різноманітних конференціях, поїздки в інші міста колишнього Союзу. Ще ж були капела бандуристів, інші цікаві студентські справи.

І, звичайно, було кохання – ніхто з дівчат на їхньому факультеті не міг зрівнятися з красунею Галею, його першим і єдиним коханням. Вона теж родом із Пляківки, а навчалася на філологічному у цьому ж університеті.

Сімейною парою вони стали ще під час навчання.

... Думалося, що після одержання диплома поїде на свою малу батьківщину, тим більше, що й вакансія була у селі неподалік.

Та доля розсудила інакше.

Вона привела Миколу Джужука на Поділля, точніше, в чудове село Баланівку. І так воно його причарувало, що про інші місця вже й не думав.

Тим більше, що зустріли молоду сім’ю тут дуже гостинно, належно влаштували побут.

З великим ентузіазмом взявся Микола Іванович до справи. Крім основних предметів, доручали йому ще й класне керівництво. Цікавою і для нього, й для дітей була гурткова робота, участь у художній самодіяльності.

Активного молодого вчителя помітили в районі, запросили другим секретарем райкому комсомолу. Через деякий час – робота в лекторській групі райкому партії.

Досить насиченими були три роки на посаді першого секретаря райкому комсомолу. Тоді в районі проживало і працювало 8 тисяч комсомольців. І незважаючи на всю ідеологічну зашореність, усе ж таки в активі комсомолу було чимало гарних справ. Активно підтримувалися передовики виробництва, прогресивні ініціативи. Молодь жила інтересами країни. Микола Іванович і досі пам’ятає тодішніх молодих ентузіастів – Наталю Стахову, Віру Прибильську, бамівця Василя Тузенка та інших.

А далі – знову райком партії, спочатку заворгом, а потім третім і другим секретарем, у віданні якого перебували непрості питання ідеології, освіти, культури, спорту, медицини... Тодішня чоловіча хорова капела нині сприймається вже як легендарна. Так само і стадіон «Колос», який споруджений без залучення бюджетних коштів. Всім цим переймався Микола Іванович та його однодумці.

І, звичайно, найвищий розвиток освітянської галузі району припав на період, коли її очолював М.І. Джужук.

Недарма ж йому присвоєне звання заслуженого працівника освіти України.

Ще багато років він працював просто вчителем історії та суспільствознавста у школі №1. Його дуже любили і люблять діти, бо він щиро їх любить. Надзвичайно любить Шевченка, майже всю поезію якого знає напам’ять. Співає в міському хорі ветеранів. У нього прекрасна сім’я, з надзвичайною любов’ю він говорить про свою Галину Іванівну, синів Ігоря та Володимира, внуків.

На жаль, дуже мало в газеті місця, щоб детальніше розповісти про нашого чудового земляка. Про це – в майбутній книзі автора. А сьогодні просто привітаймо його з прийдешнім ювілеєм і побажаймо йому всіляких гараздів та щедрот ще на багато літ.

Федір ШЕВЧУК.

м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок</b><br />У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок, який закликав учнів до школи: кого вперше, а для кого цей...
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
15 фото   
<b>ВІЙТІВКА</b><br />Війтівко, Війтівко, Досвітняя зірко. Дягла ти на місто Вишивачок намиста. Війтівко, Війтівко, Подільська...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Бойко Федір Микитович (1909) 1909 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Учитель від Бога Микола Джужук - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення