Fridge magnet wooden gears

У складних умовах

 • Подобається0Не подобається
 • 24 Грудня 2016, 09:00

Щороку, 22 грудня, в день зимового сонцестояння в Україні, відзначається День енергетика. Символічно, що свято співпадає з найкоротшим днем і найдовшою ніччю в році, коли робота енергетиків найбільш помітна. Про здобутки енергетиків, а заодно і проблеми, якими вони живуть, розповідає директор Бершадських ЕМ Василь Трохимович Власюк

– Для кожного з нас важливо, що електрична енергія над ходить у наш район у тій кількості, що і потрібно. Проте певні зміни у нашій роботі є. Скільки саме її необхідно, ми тепер замовляєм електростанціям навіть не на день, а погодинно. Розрахунки ведуться по договірних величинах, як з кожним із підприємств, так і з населенням. Розрахунки за неї з обленерго також здійснюються погодинно. Пояснюється це тим, що вартість кожної години різна. Вночі вона найдешевша, найдорожча – у пікові години.

Отже, працюємо в складних умовах. Та ще й лінії електропередач застарілі, що позначається на якості електропостачання. Є побудовані ще у шістдесяті-сімдесяті роки.

Частину опор якщо і замінили, то провід у багатьох випадках залишився ще з тих пір.

Звичайно, покращувати електромережі намагаємося щороку. Лише у цьому, наприклад, розчищено 160 кілометрів ліній 0,4 і 10 кіловольт.

Відремонтовано 173 трансформаторні підстанції, замінено 49 кілометрів, із заміною 91 опори, на лініях 10 і 0,4 кіловольта. Тож електропостачання покращується. Але працювати складно ще і через те, що енергетична система у ра - йоні не розрахована на таку кількість електроенергії, яка споживається. Населення ж хоче мати сучасну побутову техніку, електроопалення, де немає газу, звідси і перевантаження ліній, особливо взимку. Електроопаленням у нас користуються до чотирьох тисяч споживачів. Якщо влітку населення бере її, в середньому, 3,5-4 мільйони кіловат-годин у місяць, то взимку – 1012 мільйонів кіловат-годин.

Уже п’ятий рік Бершадські ЕМ закінчують із стовідсотковою її реалізацією при нормативних відсотках втрат. Із врахуванням погашення боргів попередніх років, показник реалізації становить у цьому році 108 відсотків. І це незважаючи на те, що останні місяці були для енергетиків складними. Держава надала населенню субсидії, а компенсації за них енергетикам немає. Борг доходить уже до шести мільйонів гривень.

Щодо нашого колективу, то він в основному молодіжний, і щороку, вбачаючи у цьому майбутнє, намагаємося поповнювати його молодими кадрами. В енергетиці взагалі повинні працювати тільки сучасні, освічені і відповідальні люди. У переддень професійного свята хотілося б відзначити інженера-програміста Олександра Мосендза, оператора Дмитра Стойка, техніків Віктора Ковтуна, Віктора Петришина. Добре трудиться молоде поповнення й у бригадах електромонтерів, налаштовується робота транспортного цеху.

Ми взагалі намагаємося зрозуміти споживачів електроенергії, але хотілося б, щоб і вони розуміли нас. На жаль, проблемні споживачі, які не хочуть дослухатися, є чи не у кожному селі. Наприклад, поновому постала проблема із крадіжками електроенергії.

Як не дивно, крадуть її ті, які мають кошти, щоб за неї розраховуватися. Навіть незважаючи на те, що суми штрафів за злодіяння для побутових споживачів від 30 до 100 тисяч гривень. Буває, навіть зрозуміти важко: навіщо ризикувати з отими крадіжками, маючи мільйонні прибутки. А це, у кінцевому підсумку, негативно відбивається на всіх споживачах. Хоча ми і намагаємося толерантно, спокійно вирішувати будь-які проблемні питання.

Чи не найважчим же для колективу є те, що наші бажання по покращанню електропостачання великі – на це потрібно до семи мільйонів гривень на рік, а дають лише 500 тис. грн. Ось і змушені постійно шукати вихід із ситуації.

Щодо тарифів, які збільшуються, за спожиту електричну енергію, то хоч це і не в нашій компетенції, хочу сказати: надалі взагалі буде здійснено перехід до стимулюючого регулювання в енергетиці.

При такому регулюванні їх матимуть право встановлювати обленерго із врахуванням власних затрат.

А ще потрібно розуміти, що електрична енергія ні з чого не береться, і що кожне з поколінь споживачів переживало якісь зміни у цьому плані.

Хоча дедалі відчутнішим стає використання сучасних економних електроприладів. Якщо у 2012 році район споживав 16 мільйонів кіловат-годин електроенергії, то тепер завдяки цьому, а також встановленню відповідної комутаційної апаратури, лише 10 мільйонів кіловат-годин.

Не можна не згадати і про альтернативні джерела електроенергії. В районі працюють уже Великокиріївська, Війтівська гідроелектростанції. У планах бізнесменів будувати їх на малих річках ще. Діє також Чернятська ГЕС, а поряд із нею й фотогальванічна, яка виробляє від 300 до 500 тисяч кіловат-годин електро енергії у місяць. Спорудження ще однієї планується у Бершаді.

Отож, із професійним святом вас, енергетики, ветерани цієї непростої галузі. Бажаю вам і вашим сім’ям всіляких гараздів. Нехай завжди у наших домівках будуть світло і тепло.

Записав Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
5 фото   
<b>Сімейна медицина: сьогодення і перспективи</b><br />2013 рік ознаменувався важливими кроками на шляху до покращення медичного обслуговування жителів нашого району....
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
2 фото   
<b>Свято в Усті</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Романівка
Яворський Пантелеймон Никифорович (1920) 1920 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 18.08.42.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

У складних умовах - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення