Fridge magnet wooden gears

Його водило в безвісті життя

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Лютого 2017, 19:41

Слова відомої пісні, винесені у заголовок, ніби спеціально про нього, нині полковника міліції у відставці, який не так ще давно очолював Бершадський РВ УМВС, Василя Миколайовича Андрущенка.

Коли ходив до школи у рідній Баланівці, готував себе до зовсім іншого, більш спокійного майбутнього. Продовживши навчання в училищі, був уже навіть за крок від того, щоб стати оператором швейного виробництва. Але життя тоді докорінно перекроїло плани, почало розпоряджатися його долею, втручатися в неї за зовсім іншим сценарієм. Планував продовжити навчання у виші, щоб стати педагогом, а став курсантом Рязанського вищого слідчого училища Міністерства внутрішніх справ.

Але виявилося, що і це ще не все. Дуже швидко доля закинула його у Нагорний Карабах. У складі обмеженого контингенту військ довелося воювати і в Афганістані.

По завершенню навчання був слідчим у Тростянецькому районі. Переїхавши на рідну Бершадщину, працював оперативним співробітником відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків, зас - тупником начальника районного відділу тоді ще міліції з громадської безпеки, оперуповноваженим карного розшуку, начальником Бершадського райвідділу міліції.

Непростою була його робота. Варто нагадати, що наш район – один із найбільших в області (і за територією, і за населенням). Та ще й розташована Бершадщина на межі з трьома областями. Нелегкими були його будні, особливо при розкритті складних злочинів. І знову його, тепер уже оперативника, часто водило у безвісті життя, та він, як співається в пісні, вертався на свої пороги. Завжди вмів знайти вихід із найскладнішої ситуації.

Нинішній очільник Бершадського відділу поліції В’ячеслав Лялюцький розповів, що чимало перейняв від Василя Миколайовича.

Однією з основних рис його характеру є те, що він ніколи не залишав колектив наодинці з проблемами. Навіть навпаки, у такі моменти прагнув бути попереду. А ще завжди був справедливим як у ставленні до підлеглих, так і до осіб, які скоїли правопорушення, злочини. Наполегливий керівник ніколи не рахувався з особистим часом. Кажуть, він більше перебував на роботі, ніж вдома, особливо, коли того вимагала ситуація.

Колектив Василя Миколайовича впевнений, що хоч офіційно він у відставці, не може такого бути, щоб не цікавився буднями поліції. Адже розуміє: війна на Сході нашої держави, взагалі життя, як і у роки його роботи, виставляє нові випробування для поліції.

Робота працівника міліції, а тепер поліції, тримається на трьох китах – відданості своїй справі, відвазі при виконанні завдань, відданості колективу, району, народу. Саме життя випробовувало його на міцність і мужність.

Цікаво було поспілкуватися і з дружиною Василя Миколайовича Ларисою Володимирівною, з якою він у парі вже двадцять вісім років. «Траплялося, – зізналася вона, – коли бачилися з ним удома раз на добу, це можна було вважати нормою. А скільки разів перебував на роботі цілодобово!».

Але дружина, як ніхто інший, в усьому намагалася не тільки зрозуміти свого судженого, а й чим тільки могла допомагала. Розуміла, що йому нелегко.

У їхній сім’ї двоє чудових синів, один – школяр, а інший вже працює. Ким вони далі стануть, покаже час. Головним же є те, що обидва такі ж, як і їхній батько, – наполегливі у спорті, взагалі у всьому.

Постійним захопленням Василя Миколайовича є пасіка, якою тепер займається цілодобово. Тільки раніше вона була меншою, бо на неї не вистачало часу.

Чимало можна було б розповісти про ювіляра: добру, чуйну людину. Особисто колись був свідком, як до нього зайшов його однокласник, який опинився у складній життєвій ситуації. Андрущенко допоміг. Причому, за його словами, він приходив до нього не раз, і Василь Миколайович йому допомагав.

А скільки ще можна було розповісти про його трудові і бойові будні! Про те, що були вони насиченими, засвідчують численні бойові і трудові відзнаки.

23 лютого Василь Миколайович відзначає золотий ювілей – 50-річчя від дня народження. Тож з роси і води Вам, ювіляре! Добробуту і злагоди Вам і Вашій сім’ї та здійснення усіх мрій. Труднощі, які не раз доводилося долати в житті, тільки загартували Вас.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Прославив земляків подвигом П. І. Миколаєнко. В одному з жорстоких боїв він, командир роти 134-го танкового полку, особисто знищив кілька танків противника, забезпечивши виконання бойового завдання. За цей подвиг йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Його ім'ям названо одну з вулиць. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Його водило в безвісті життя - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники