Fridge magnet wooden gears

МИ ТЕ ВВАЖАЛИ МУКОЮ, ЩО ДЕЯКІ – НАУКОЮ

  • Подобається3Не подобається
  • 23 Листопада 2007, 20:25

Хоч дедалі рідше у редакційній пошті проглядається ностальгія за колгоспами, нема-нема та й згадає хтось із ветеранів про колективну форму організації праці. Адже тоді, як і тепер, теж були свої плюси і мінуси.
Цього разу В.П. Деркач з Кидрасівки, який колись працював і обліковцем, і бригадиром, у своїх дописах здебільшого робить спробу показати деяку комічну несправедливість, над якою не дуже задумувалися керівники.
НАС ВЧИЛИ МОВЧАТИ, А НЕ ПОВЧАТИ
Якось напровесні, коли виходити в поле було ще рано, голова колгоспу все-таки вирядив туди трактор з культиватором. Вказівку трактористові дав таку:
– Заїдеш у загінку і стій, але двигун не глуши. Як тільки побачиш ГАЗик світлого кольору, газуй на всю катушку, щоб аж дим ішов. Нехай начальник управління думає, що ми вже розпочали польові роботи.
Варто мені було зробити зауваження цьому голові, як одразу ж за це поплатився – зняли з роботи.
Щоправда, дуже скоро він же почав просити, щоб я повернувся. І я пішов, бо куди було діватися.
А ще якось голова колгоспу зібрав актив, а це було чоловік з 25, і почав виховувати: – Я, мовляв, сьогодні встав о п'ятій годині ранку, а вже був день білий, отже, можна працювати. А через тиждень вже можна буде о четвертій ранку приступати до роботи, а то і раніше.
Ми ж усі сиділи і тільки слухали, бо кожний знав, що було якраз те число у червні, коли день починав зменшуватися, а ніч збільшуватися. Мовчали, бо розуміли: начальство не любить, як йому десь підказують.

НЕ ЗА КУРИ ПИТАЮТЬ, А ЗА ОРАНКУ
Через те, що часто перепадали дощі, залишилися якось на площі покоси проса. Трактор почав вже навіть їх приорювати. Тракторист виправдовувався, що те робити наказав агроном.
Тоді я звернувся до агронома із зауваженням. А що з ними робити, почув у відповідь, як вони мокрі?
А чи не краще було б зібрати у причеп і завезти на курятник, спробував зауважити йому. Виправдання почув несподіване: – Мене за кури не питають, а за оранку.

ОТАКА "РОБОТА"
Їду одного разу і бачу трактора у полі на культивації. Але ж два дні тому цей агроприйом тут виконано, пробую пояснити трактористові. Але той стояв на своєму: – Мене агроном послав.
Відшукавши агронома, спробував зауважити на те і йому. Але у відповідь почув пояснення: – Чоловік прийшов на роботу, у нього сім'я, та і за вихододні у кінці року з нього запитають. Тож я не маю права відправити його додому.
Тоді я пробую дати пораду: – Нехай іде додому, відпочиває, а я йому запишу 3 крб. і вихододень. При цьому збережеться пальне, трактор, культиватор, та і рілля лишній раз не буде затолочуватися колесами. Але агронома так і не вдалося переконати. Агрегат продовжував працювати в полі.

Дивіться також в розділі  Спогади
» 02.04.2018 За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України №890/2014 від 21 листопада...
» 02.04.2018 Уривок зі спогадів «З ярмарку»
» 01.04.2018 Кілька днів по центральній ґрунтовій дорозі, яка пролягала через село, стрімко просувались фашистські війська: автомобілі, танки, артилерія. Вояки йшли повз хату мого дідуся Миколи. Тож в один із звичайних днів сорок четвертого року, коли вже...
» 30.12.2017 Люди старшого покоління добре пам’ятають значки, марки, листівки і плакати з символікою VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів, що проходив з 28 липня до 11 серпня 1957 року в Москві. На нього приїхали тисячі юнаків і дівчат із 131 країни...
» 11.12.2017 8 грудня 2015 р. в АТО загинув Юрій Тарасенко
» 27.10.2017 Добрі справи і гарний слід
» 16.09.2017 Поетичний заповіт Миколи Хараїма
» 04.02.2017 Пам’яті друга
» 17.12.2016 Оніщенко Віктор Васильович
» 10.12.2016 Дороги майора Дігтяра
Всі статті розділу Спогади »
Цікаві фото
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
3 фото   
<b>Тирлівці - 280 років!</b><br />Людно було минулої п’ятниці у Тирлівському будинку культури. Величне свято у чарівній тирлівській місцині, родині, з...
4 фото   
<b>Проблеми інтегрованого управління природними ресурсами басейну р. Південний Буг</b><br />Південний Буг є найбільшою річкою, басейн якої повністю розташований в межах України і простягається більш ніж на 800...
3 фото   
<b>Сергій РУДЧЕНКО: «Коровай буде вагомим»</b><br />ці липневі дні лани Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» особливо привабливі, дихають щедрістю тепла і...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Гоцюк Василь Данилович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Славною традицією став зв'язок з трудівниками соціалістичних ланів - вже багато років шефствує комбінат над колгоспом «Перемога» села Поташні. Серед інших бершадських підприємств, що нещодавно утворились, - райоб'єднання «Сільгосптехніки», якому на честь 50-річчя Комуністичної партії України було присвоєно звання колективу комуністичної праці. Самовіддана праця здруженого колективу об'єднання... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

МИ ТЕ ВВАЖАЛИ МУКОЮ, ЩО ДЕЯКІ – НАУКОЮ - Спогади - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники