Fridge magnet wooden gears

Він навчався в Джулинці

  • Подобається0Не подобається
  • 5 Липня 2015, 11:27

Джулинська загальноосвітня спеціальна школа-інтернат. Уже від однієї тільки назви стає якось незвично.

Напевне, доля не змилостивилася над цими дітьми, якщо вони змушені були стати її вихованцями, на відміну від своїх однолітків, які, навчаючись, живуть біля своїх батьків.

Пробігає холодок по шкірі, коли погляд зупиняється на оформленому в одному з її коридорів куточку під назвою «Пам’ятаємо, сумуємо...». Виявляється, події на Сході України не обминули і її стіни.

На фотографіях – Костянтин Могилко, батьки якого джулинські, він загинув, захищаючи свою державу, В’ячеслав Дремлюх і Юрій Коваленко з Бершаді… На жаль, до цього страшного переліку загиблих уже додалося прізвище ще одного героя – Михайла Коваля. Хоч родом він з Іллінеччини, два десятиліття тому навчався у цій школі-інтернаті.

Не так давно у Джулинку зателефонували із села Купчинці Іллінецького району, де народився Михайло, і повідомили, що їхній випускник загинув, він був учасником антитерористичної операції. Тож запропонували взяти участь в урочистостях з нагоди відкриття меморіальної дошки на честь загиблого односельчанина.

Школа не могла не відгукнутися на таке. В урочистостях взяла участь ціла делегація – директор ЗОШ Володимир Марущак та його заступник Оксана Дудник, старший вихователь Лариса Прокіпчук і вихователь групи, в якій навчався Михайло, Микола Письменюк.

Володимир Григорович, який очолював делегацію, згадав, що Михайло прибув до них у школу з дитячого будинку м. Вінниці. Як учня його запам’ятали спокійним, добрим, чуйним, відповідальним. Мав багато друзів, завжди з повагою ставився до учителів та вихователів. Добре навчався, завжди був активним у громадському житті навчального закладу, брав участь у суботниках, спортивних змаганнях. Найбільше любив трудове навчання, його вироби не раз відзначалися призами на обласних виставкахконкурсах «Повір у себе».

Безпосередньо на урочистостях про Михайла йшлося, що народився у звичайній селянській сім’ї, закінчив 9 класів у Джулинці. У 1999 році був призваний на строкову службу у Збройні Сили України, яку проходив, коли був майстром радіолокаційних станцій. У запас звільнився у травні 2001 року. Військове звання – старший сержант. У грудні цього ж року прийняв присягу на вірність народу України.

Героїчно загинув 21 вересня 2014 року, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України при виконанні бойового завдання на блокпосту у Дебальцевому під час нападу терористів на підрозділ добровольчого батальйону «Київська Русь». За виявлену особисту мужність і високий професіоналізм нагороджений орденом «За мужність» III ступеня посмертно.

Побувала наша делегація і на кладовищі у Купчинцях, де похоронили Михайла. Привезли звідти численні фото - графії, які теж мають намір використати на оформлення стендів, на них у скорботі мати Михайла, сестри (на знімку).

Коли гинуть кращі сини і дочки України, це завжди сприймається важко. Їхня смерть – це подвиг заради всіх українців. Тож ввесь колектив школи (діти, педагоги) сумує з приводу такої втрати.

Школа, в якій тепер 87 вихованців із Бершадського і Чечельнинького, Піщанського і Крижопільського, Теплицького і Гайсинського районів, продовжує ростити героїв.

Військово-патріотичним вихованням у її стінах займалися завжди, тим більше, що велика роз’яснювальна робота проводиться на прикладах загиблих земляків, учасників АТО.

У школі мають намір першого вересня цього року відкрити меморіальну дошку на честь Михайла – єдина затримка за дозволом.

Також є дані, що й інші випускники школи-інтернату беруть участь у антитерористичній операції. Є серед них і ті, хто продовжили навчання у ПТУ, вищих навчальних закладах. Є діти, які освоїли будівельні професії і працюють на досить відповідальних посадах. Педагоги вважають, що це абсолютно нормально. Всі вже не можуть дочекатися (а така надія є), коли надалі їхній заклад видаватиме документи про освіту стандартного зразка.

Залишається тільки додати, що цей педагогічний колектив Володимир Григорович Марущак очолює вже 18 років. Мабуть-таки потрібно любити свою професію, дітей, щоб присвятити їхньому вихованню майже третину життя.

У день, коли готувався цей матеріал, він також був заклопотаний підготовкою до поїздки в обласний центр для участі у церемонії відзначення одного з учнів, десяти - класника Дмитра Шевчука з Теплицького району, який в обласному конкурсі по столярній справі виборов перше місце.

А щодо учасників АТО, то тут тільки моляться, щоб вони повернулися живими. Про Михайла, його подвиг, мужність та відвагу, відданість своїй землі, українській родині, тут, безумовно, пам’ятатимуть завжди.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Спогади
» 02.04.2018 За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України №890/2014 від 21 листопада...
» 02.04.2018 Уривок зі спогадів «З ярмарку»
» 01.04.2018 Кілька днів по центральній ґрунтовій дорозі, яка пролягала через село, стрімко просувались фашистські війська: автомобілі, танки, артилерія. Вояки йшли повз хату мого дідуся Миколи. Тож в один із звичайних днів сорок четвертого року, коли вже...
» 30.12.2017 Люди старшого покоління добре пам’ятають значки, марки, листівки і плакати з символікою VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів, що проходив з 28 липня до 11 серпня 1957 року в Москві. На нього приїхали тисячі юнаків і дівчат із 131 країни...
» 11.12.2017 8 грудня 2015 р. в АТО загинув Юрій Тарасенко
» 27.10.2017 Добрі справи і гарний слід
» 16.09.2017 Поетичний заповіт Миколи Хараїма
» 04.02.2017 Пам’яті друга
» 17.12.2016 Оніщенко Віктор Васильович
» 10.12.2016 Дороги майора Дігтяра
Всі статті розділу Спогади »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Що не громада – то інша рада</b><br />Такий висновок напрошувався після чергового візиту голови райдержадміністрації О.Ф Снігура і керівників структурних...
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
28 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні "Мамина піч 2012"</b><br />Щойно закінчився черговий фестиваль родинної пісні &quot;Мамина піч&quot; в с. Канава Тиврівського р-ну. Дуже...
34 фото   
<b>БАЛАНІВКА</b><br />БАЛАНІВКА &mdash; село, центр сільської Ради, розкинулося на берегах річки Берладинки, за 12 км від районного центру...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Воронюк Іван Михайлович (1924) 1924 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 28.02.43.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Він навчався в Джулинці - Спогади - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники