Fridge magnet wooden gears

Пам'ять про мужнього воїна

  • Подобається0Не подобається
  • 26 Грудня 2015, 09:00

Із фронтів Другої світової війни не повернулися 252 жителі Шляхової. Понад 900 шляхівчан нагороджені орденами і медалями.

Надзвичайно важкі випробування випали на долю нашого відважного односельця Михайла Івановича Аргатюка.

Батьки – невтомні працелюби – вчили дітей з дитинства працювати біля землі-матінки. У сім років Михайло пішов до школи. Недовгою була його наука. У 1934 році закінчив 4 класи. Важкими були ті роки: голод, холод, безгрошів’я. Підліток разом із батьками пішов працювати у колгосп. Згодом, разом із іншими комсомольцями, поїхав на Кавказ будувати залізницю.

Там і застала його війна, із перших днів якої зазнав важких випробувань. Уперше пішов у бій разом із побратимами у Ростові-на-Дону. Бійці хоробро захищалися, їм вдалося відбити велике угрупування фашистів. Потім військову частину переправили до Кенігсбергу. Гарна погода була того дня, але це гарне місто було досить похмурим.

Озвірілі фашисти знову готували атаку на місто. Командир наказав чотирьом молодим солдатам Аргатюку, Бочкарьову, Лук’янову, Пашиному захищати висоту у передмісті, не допустити ворога у Кенігсберг.

Старанно готувалися хоробрі солдати виконати дуже відповідальне завдання. І ось, ніби чорна хмара, посунулась на воїнів ціла рота фашистів.

Справжнє пекло – вибухали снаряди, розривалися гранати, постійні кулеметні черги.

Мужні захисники оборонялися завзято – ворожу атаку було відбито. За участь у такій відповідальній операції їх було нагороджено орденами Червоної Зірки. Про такий героїчний подвиг писали фронтові газети.

Воював Михайло Аргатюк аж до щасливого дня Перемоги. Виконав чимало важливих і відповідальних завдань. За мужність і героїзм нагороджений різними бойовими відзнаками. Додому пощастило повернутися живим і здоровим.

У післявоєнний період працював у колгоспі рідної Шляхової. Любив техніку. Був відповідальним, старанним трактористом, комбайнером. Користувався авторитетом і шаною серед односельців та правління колгоспу. Мав нагороди та премії.

Дружина Марія також працювала в колгоспі. Родина, друзі були щастям для цього мудрого, доброзичливого чоловіка-працелюба і хороброго воїна. Дітей у сім’ї не було.

Доглядала та турбувалася про Михайла Івановича і його дружину племінниця Юлія Макарчук зі своєю сім’єю.

Людяності, доброти у цієї милої і працелюбної жінки вистачало на всіх.

Михайло Аргатюк уже відійшов у вічність. Щедра відвойована рідна земля береже вічний спокій працелюба і хороброго воїна.

Згадуємо всіх ветеранів постійно. Пам’ятники, могили, вінки – потрібні не мертвим, вони потрібні живим. Щоб знати і завжди пам’ятати, особливо у наш час, такий важкий і хвилюючий для нашої незалежної неньки-України.

Вікторія ГОНЧАР, дитина війни, громадський кореспондент, ветеран педагогічної праці, с. Шляхова.


Дивіться також в розділі  Спогади
» 02.04.2018 За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України №890/2014 від 21 листопада...
» 02.04.2018 Уривок зі спогадів «З ярмарку»
» 01.04.2018 Кілька днів по центральній ґрунтовій дорозі, яка пролягала через село, стрімко просувались фашистські війська: автомобілі, танки, артилерія. Вояки йшли повз хату мого дідуся Миколи. Тож в один із звичайних днів сорок четвертого року, коли вже...
» 30.12.2017 Люди старшого покоління добре пам’ятають значки, марки, листівки і плакати з символікою VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів, що проходив з 28 липня до 11 серпня 1957 року в Москві. На нього приїхали тисячі юнаків і дівчат із 131 країни...
» 11.12.2017 8 грудня 2015 р. в АТО загинув Юрій Тарасенко
» 27.10.2017 Добрі справи і гарний слід
» 16.09.2017 Поетичний заповіт Миколи Хараїма
» 04.02.2017 Пам’яті друга
» 17.12.2016 Оніщенко Віктор Васильович
» 10.12.2016 Дороги майора Дігтяра
Всі статті розділу Спогади »
Цікаві фото
12 фото   
<b>Колісник Прокіп</b><br />Художник-живописець, педагог, письменник. Явл’яється автором оригінальних художніх творів живопису, рисунку,...
2 фото   
<b>В Яланці відкрито оновлені заклади</b><br />Одним із позитивних моментів реформи системи охорони здоров’я у районі є те, що медичні заклади отримали...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
8 фото   
<b>У списках зниклих безвісти вже не значиться</b><br />Війна не вважається закінченою, допоки не буде захоронений останній солдат. І серед полеглих на фронтах бершадців –...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Гоцюк Василь Данилович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Пам'ять про мужнього воїна - Спогади - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники