Fridge magnet wooden gears

СТРАТЕГІЇ СВІТОВОЇ ЕКСПАНСІЇ NEMIROFF

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Лютого 2009 р

Бершадський спиртзавод нині займає передові позиції в країні, а його високоякісні спирти користуються великою популярністю.
Надійний ритм виробництва цього підприємства забезпечує і взаємовигідна співпраця з відомою фірмою Nemiroff Холдинг, яка є найбільшим гравцем на алкогольному ринку України. Інновації завжди лежали в основі бізнес-стратегії компанії Nemiroff Холдинг, яка однією з перших ввела міжнародну систему якості ISO на виробництві. В даний час тут запроваджується одна з найбільш прогресивних світових моделей управління. Наша розмова з Головою Ради директорів Nemiroff Холдинг Олександром ГЛУСЕМ.
– Що стало причиною перебудови системи управління компанії відповідно до західних стандартів?
– На сьогоднішній день в компанії Nemiroff дуже міцна позиція не лише в Україні, але і на світовому горілчаному ринку. За 15 років компанія збудувала здоровий, сильний бренд. І сьогодні наше завдання – створити ефективну модель ведення бізнесу.

Так що продавати бренд з високим потенціалом розвитку просто економічно недоцільно. Зараз процеси реорганізацій знаходяться в компанії на завершальній стадії. Але давайте на хвилину повернемося в 2003 і 2004 роки, коли Nemiroff визнавався найшвидкорослішим міжнародним горілчаним брендом в світі. Це був пік бурхливого зростання, закінчення якого довелося на 2006 рік. Саме тоді у нас зявилось розуміння, що потрібно міняти підходи до управління бізнесом, вибудовувати нові корпоративні стосунки. Ми почали з того, що об’єднали всі підприємства групи в єдиний холдинг з класичною матричною структурою управління. Потім систематизували акціонерний капітал, вистроїли корпоративні стосунки і чітко розділили стратегічний і операційний рівні управління. Завершення цього етапу – створення абсолютно керованої компанії з повною прозорістю всіх бізнес-процесів, яка піддавалася б оцінці на рівні серйозних міжнародних корпоративних рейтингів.
– А що стоїть за «досконалою керованістю компанії»? Чи не зменшує це роль, відведену кожному співробітникові?
– Навпаки. На мою думку, реалізація стратегії будь-якої успішної компанії повністю визначається ефективністю діяльності кожного окремого співробітника. Адже він може бачити, як результати його роботи кінець-кінцем впливають на глобальний результат компанії і покращує особисті показники. Розуміння своєї ролі в команді і свого внеску в загальний результат – це кращий мотиватор. В той же час від топ-менеджера, який безпосередньо відповідає за досягнення поставлених цілей, потрібне максимально майстерне володіння інструментами аналізу і контролю. Те, про що я говорю, краще всього відображає система сбалансованних показників – BSC, розроблена гарвардськими ученими Капланом і Нортоном. Вона вважається однією з найбільш успішних західних моделей управління, створених за останнє двадцятиріччя.
– Завдяки чому гарвардська модель прижилася в українській компанії?
– Не зважаючи на те, що Nemiroff – українська компанія, це ще й міжнародний бренд. Наша продукція успішно продається в 55 країнах світу. В умовах членства України в СОТ нам вже зараз доводиться конкурувати зі світовими алкогольними компаніями не лише в плані якості продукції і логістики, але і у використанні передових систем управління бізнесом. Ми були одними з перших, хто запровадив в Україні міжнародну систему якості ISO на виробництві. Сьогодні в контексті реалізації стратегії компанії модель збалансованих показників здається нам найбільш підходящою, адже вона дозволяє бачити картину на 360 градусів, зачіпаючи персонал, клієнтів, фінанси і бізнес-процеси. І при цьому вся картина піддається цифровому аналізу, оскільки головний принцип BSC: управляти можна лише тим, що можна виміряти. Приведу в приклад один з наймотивованіших інструментів для роботи на ринку – сферу комерційної політики. Нам вдалося максимально об’єктивно збудувати систему планування, починаючи із замовлення комплектуючих, сировини, графіків виробництва, запасів на складах дистриб’юторів і закінчуючи залишками товару на складі у магазині. Ми понизили до мінімуму ризики браку або надлишку продукції, що стало можливим завдяки системному аналізу вторинних продажів. Також з метою повної прозорості і контролю фінансів і бізнес-процесів в компанії Nemіroff запроваджена інформаційноаналітична система ERP, що дозволяє планувати і відслідковувати всі ресурси, починаючи із закупівель сировини для виробництва і закінчуючи рекламною активністю бренду.
– Зрозуміло, як виміряти фінанси, клієнтів або бізнес-процеси. А як можна виміряти роботу всього персоналу?
– Ефективність персоналу – це теж показник. Відповідно, він піддається виміру. Ми використовуємо грейдову класифікацію посад. Кожній посаді присвоюється свій ранг, прописуються конкретні функціональні обов’язки, позначаються знання, уміння і навики, необхідні для відповідності співробітника посаді.
Перевага системи грейдів полягає в закладеній в ній мотиваційній схемі. Людина чітко розуміє, які знання і досвід йому потрібно придбати, щоб обійняти вищу посаду. Це дозволяє нарощувати лояльність, пропонуючи співробітникам постійне кар’єрне зростання усередині компанії.
– А як ставляться самі співробітники до умов роботи за гарвардською оцінкою?
– Для тих, хто готовий працювати ефективно і прагне реалізувати свій потенціал, – це великий стимул і можливості. Для тих, хто переслідує в роботі інші інтереси, ця система оцінки може стати великою перешкодою, адже при такій моделі потрібна висока самоорганізація і готовність до контролю за результатами своєї щоденної роботи. Безумовно, впровадження такого підходу вдарило по амбіціях деяких керівників і привело до тимчасової психологічної напруги фахівців.
Але реалії сьогоднішнього дня переконують в правильності вибраної дороги: грамотне вибудовування бізнеспроцесів в компанії дає вагомі конкурентні переваги, у тому числі і в непростих економічних умовах.
Андрій ФРОЛОВ.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
3 фото   
<b>«Поет усього людства…»</b><br />Так сказала про Тараса Шевченка відома англійська політична діячка Полін Бентлі. &ndash; Тарас Шевченко виходить за...
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
6 фото   
<b>Звіт голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки</b><br />Звіт голови Бершадської райдержадміністрації Михайла Бурлаки щодо соціально-економічного розвитку району за I...
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Мельничук Хома Степанович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

СТРАТЕГІЇ СВІТОВОЇ ЕКСПАНСІЇ NEMIROFF - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники