Галузь культури – це і візитка Бершадщини

 • Подобається0Не подобається
 • 23 Вересня 2009 р

Відділ культури і туризму райдержадміністрації в рамках своїх повноважень здійснює організаційно-методичне керівництво культосвітніми установами району, проводить відповідну роботу із забезпечення творчої, фінансово-господарської діяльності закладів культури, збереження культурної спадщини, організації дозвілля тощо.
Для реалізації заходів із поліпшення діяльності галузі культури затверджені і діють 8 районних програм.
В районі проводиться робота зі збереження народної творчості, відродження осередків художніх промислів та ремесел, організації народних аматорських колективів.

Закладами культури клубного типу забезпечено діяльність 326 гуртків художньої самодіяльності, із них для дітей 159, в яких бере участь 3221 учасник, 13 колективів мають звання «народний (зразковий) аматорський» (при середньообласному показнику – 8) Протягом поточного року провідні творчі колективи презентували мистецтво району на міжнародних, все - українських та обласних святах, конкурсах, фестивалях і неодноразово здобували почесні звання лауреатів і дипломатів. Так, народний аматорський фольклорний ансамбль «Подружки» М’якохідського СБК брав участь в традиційному обласному святі фольклору ім. Г. Танцюри в с. Зятківці Гайсинського району (нагороджені дипломом за участь та представлення українського національного костюма). Народний аматорський фольклорний колектив Бирлівського СБК брав участь у регіональному фестивалі «Хустка тернова» (культурно-мистецький проект заслуженої журналістки України Ганни Секрет) і нагороджений дипломом.
Майстер-сопілкар Володимир Віхренко з Баланівки проводив майстер-клас під час проведення Міжнародного фестивалю «Арт Поле 2008» в с. Воробіївка Немирівського району.
Зразковий ансамбль естрадного танцю «Мрія» ра - йонного будинку культури брав участь у Всеукраїнському фестивалі дитячої творчості «Подільський первоцвіт» у Ладижині (виборов І місце) та Міжнародному дитячому фестивалі «Музична парасолька-2009» у Вінниці (вибороли Гран-Прі та І місце, нагороджені путівкою в Міжнародний дитячий центр «Артек»). В липні колектив побував в м. Скадовську, в кінці серпня – у Греції.
З 17 по 22 серпня народний фольклорний колектив «Війтівчанка» брав участь в Сорочинській ярмарці (спонсор голова правління ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський» I.І.
Андрушко), а з 23 по 27 вересня братиме участь у Міжнародному фестивалі фольклору «Родослав» у ІваноФранківську.
Пріоритетним напрямком діяльності закладів культури клубного типу залишається розвиток народної творчості та аматорського мистецтва.
Цікаво та змістовно організовано низку соціокультурних і мистецьких акцій, що пропагують українську державність та формують патріотичне виховання.
Організовано проведено і ряд заходів для дітей та молоді: на літньому танцювальному майданчику в міському парку та в міському будинку культури проводяться танцюваль - ні вечори для молоді міста, а в сільських клубних закладах – для сільської молоді.
На базі районного будинку культури проведено обласний семінар директорів ра йонних будинків культури на тему «Організація роботи з дітьми та підлітками, як засіб творчих здібностей, духовного їх забезпечення та формування особистості». Протягом лютого методистами районного будинку культури було здійснено перевірку роботи ряду сільських закладів культури та проведено соціологічні опитування населення про їх діяльність.
Хочеться відзначити роботу Джулинського будинку культури. У 2008 році тут було зроблено ремонт на 40000 грн. На 2009 р. планується ремонт фойє вартістю 26 000 грн. Цей сільський будинок культури на сьогоднішній день може пишатись матеріально-технічною базою. А саме: професійною акустичною системою, сучасними костюмами, двома комп’ютерами для роботи та музичними інструментами. Його директор Олег Мазур тісно співпрацює з сільською владою та громадськими організаціями.
Реалізацію державної політики музейної галузі на Бершадщині забезпечують ра - йонний краєзнавчий музей, народний музей історії села Баланівки і народний музей культури села та галерея Прокопа Колісника в Поташні.
Протягом 2009 року співробітниками музею приділялась головна увага дослідженню історії та культури, побуту нашого краю, підготовці та збору матеріалів до путівника «Бершадщина туристична», буклетів до 550-ї річниці утворення Бершаді. Працівниками музею було організовано та проведено 23 виставки, які відвідало майже 5 тис. чоловік. В поточному році фонди музею поповнилися 173 експонатами. Основний фонд музею поповнився 93 предметами, а науково-допоміжний – 78. Фонди музею складають 2397 предметів.
Зроблено перші кроки в плані впровадження новітніх технологій у бібліотечну справу та інвестиційних проектів. Забезпечено комп’ю - тер ною технікою бібліотеки Бершаді, сіл Баланівки, Ставків, Джулинки, Війтівки. Ра - йонна та Баланівська сільська бібліотеки підключені до мережі Інтернет. За 7 місяців нинішнього року бібліотеками району видано 260 тис. книг, їх відвідали 84 тис. користувачів. В бібліотеки району надійшло 2425 примірників книг на суму 56270 грн. За бюджетні кошти – 696 примірників на суму 11763 грн. На друге півріччя року передплачено для бібліотек району 230 назв газет і журналів на суму 18314 грн. Найкраще передплату газет і журналів для бібліотек проведено Баланівською, Війтівською, Осіївською, Сумівською, Флоринською, Шляхівською, Джулинською, Бирлівською, Маньківською сільськими радами. Невелика кількість періодичних видань – від 3 до 7 назв, передплачена Лісниченською, Серебрійською, Устянською, Чернятською, Серединською, Яланецькою, П’ятківською, Тирлівською та Михайлівською сільськими радами. Найбільш невтішна ситуація в бібліотеках сіл Ставків, Тернівки. Тут для бібліотек зовсім не проведена передплата газет і журналів.
Бершадська дитяча музична школа – єдиний початковий спеціалізований мистецький заклад району. Відповідно до завдань Програми «Обдарована дитина» на період 2005–2010рр. учнівський контингент станом на 01.06.2009 року складав 280 учнів. Із них 117 – із сільської місцевості. Навчанням у школі охоплені діти із Бершаді та 12 сіл району. 40 учнів навчаються безкоштовно: з багатодітних сімей – 27 учнів, з малозабезпечених – 5, дітиінваліди – 4, діти-напівсироти – 2, 2 учні – як особливо обдаровані діти.
В школі творчо працюють дитячі колективи: вокальний ансамбль «Соняшники», вокальний дует «Вишиванка», вокальне тріо «Калинонька», фольклорний колектив, хореографічний колектив «Росинка», ансамбль «Троїсті музики», хоровий колектив «Кольорова парасолька», інструментальні ансамблі піаністів, баяністів, скрипалів, бандуристів та новостворений ансамбль гітаристів.
Поряд з дитячими колективами працюють творчі колективи викладачів: вокальний ансамбль «Елегія», жіночий хоровий колектив, оркестр народних інструментів, хореографічний колектив «Натхнення», вокальне тріо «Горлиця», ансамбль баяністів «Гармонія», новостворене вокальне тріо «Богема», тріо бандуристів «Струни душі», вокально-хореографічний колектив «Кучерики».
Творчі колективи ДМШ брали участь в районних, обласних та всеукраїнських конкурсах та мають гарні здобутки.
Відділ культури і туризму райдержадміністрації приділяє велику увагу питанню популяризації та відродженню гри на українських народних інструментах. Так, три роки тому при ДМШ відкрито клас гри на бандурі, в якому навчається 10 учнів. В новому навчальному році відкрили при ДМШ клас гри на сопілці.
Проте в галузі культури району залишається ряд невирішених проблем. 59 відсотків установ культури на селі потребують невідкладних капітальних і поточних ремонтів, проведення яких ускладнено отриманням дозвільних документів. Невирішеними залишаються питання опалення сільських закладів культури, зміцнення матеріально-технічної бази, не відповідає вимогам охоронно-пожежна сигналізація.
В зв’язку з відсутністю бюджетних коштів не виконується розпорядження голови обласної ради про виготовлення технічної документації на приміщення закладів культури та виготовлення державних актів на землю. Виникають проблемні питання з оплатою за отримання санітарних книжок для працівників культури, охоронних договорів на культові споруди.
В даний час творчі колективи району готуються взяти участь в різних обласних і районних заходах.
У жовтні на базі району буде проводитись обласна школакерівника директорів районних бібліотек, а 2 жовтня в Києві відбудеться творчий звіт Вінниччини, в якому братиме участь зразковий ансамбль естрадного танцю «Мрія».
Готуються працівники культури і до 550-річчя з часу заснування Бершаді та 65-річчя визволення України від німецько-фашистських окупантів, а в листопаді на базі району відбудеться обласне свято «Співець Подільського краю», приурочене 110-й річниці нашого земляка – композитора Родіона Скалецького.
Надія ГЕРАСИМЧУК, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Ювілейне свято молодої держави відзначила Бершадщина</b><br />Наша держава відзначила важливу, знаменну дату в багатовіковій історії народу &ndash; двадцяту річницю проголошення...
5 фото   
<b>Земляк на висоті</b><br />У п’ятницю, 6 червня, терористи збили військовий літак АН-30 над Слов’янськом. На борту було 8 членів екіпажу, які...
4 фото   
<b>Проблеми інтегрованого управління природними ресурсами басейну р. Південний Буг</b><br />Південний Буг є найбільшою річкою, басейн якої повністю розташований в межах України і простягається більш ніж на 800...
2 фото   
<b>На те і влада, щоб міцніла громада</b><br />Хоч у Кидрасівці лише 329 дворів, та із них діючих лише до двохсот, в яких проживає 446 чоловік населення,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Олійник Іван Климович (1900) 1900 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Галузь культури – це і візитка Бершадщини - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення