Fridge magnet wooden gears

По життю з піснею

  • Подобається4Не подобається
  • 13 Листопада 2009 р

На знімку: виступає народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Горлиця» Бирлівського БК

Пригадую, як ще не згасли емоції після відвідин Сорочинського ярмарку, на якому аматори художньої самодіяльності при бирлівському будинку культури не тільки побували, а й вибороли перше місце, як їх знову запросили з концертом у місто Умань, що на Черкащині.
Цього разу відповідальність була не меншою, адже виступали у гуманітарно-педагогічному коледжі з нагоди Дня учителя не просто перед глядачами, а педагогами-музикантами та їх вихованцями.
Однак поїздка знову вдалася на славу. Педагоги зізналися, що навіть не очікували такого дійства, яке продемонстрували бирлівчани.
Усім настільки все сподобалося, що директор, дякуючи за виступ, ледве підбирала потрібні слова. Таких скарбів художньої самодіяльності, за її словами, костюмів, українських сорочок, запасок вони давно не бачили на своїй сцені.
Причому, їх здивуванню не було меж вже перед початком концерту, коли дізналися, що самодіяльні артисти виступатимуть без всяких фонограм.

Після концерту в Умані бирлівчан одразу ж запросили ще й взяти участь у Андріївських вечорницях у цьому ж місті. Називаю все це тому, щоб ще раз підкреслити їх високу виконавську майстерність, з якою вже добре знайомі жителі нашого району. Їх фольклор, костюми варті того, щоб показувати людям. Якщо молодше покоління про давні традиції знає хіба що з розповідей та книжок, то бирлівчани переймали все від старожилів по зернині. От і домоглися успіху.
У їх репертуарі і акапельні пісні, і гумор, і проведений ярмарок. Тривалі оплески, як правило, лунають після кожного виступу.
Щодо старовинних костюмів, то дісталися вони в більшості у спадщину від матерів та бабусь. Шукали їх також по селу у старожилів, окремі елементи шили. А кошти на це зібрали під час минулорічних колядок. З майстринею швачкою, яка взялася за цю справу, познайомилися у Калинівці, де теж побували з виступом, коли відзначалося свято Степана Руданського.
Серед ентузіастів народної творчості – і директор Бирлівського БК Л.Б. Уманська, художній керівник, ветеран культосвітньої ниви Б.Ф.Слободяник, та Г.П. Четвертинівська – керівник народного фольклорно-етнографічного колективу «Горлиця».
При будинку культури діє і танцювальний колектив, і художнього читання, є свої солісти-вокалісти, співають молодь і дорослі. Є жіночий і дівочий ансамблі. Особисто Любов Борисівна веде танцювальний колектив. До сцени залучила й свого чоловіка Юрія, з яким тепер виконують пісні дуетом.
Звичайно, усього цього могло б не бути, якби не спонсорська допомога Бершадської філії ЗАТ «Зернопродукт МХП», яку очолює Ю.М. Шульц, та сільського голови І.Д. Прудченка. Не стоять осторонь і директор електротехнічного заводу Д.С. Янчук, директор спиртзаводу А.П. Новінський. А голова правління РСТ М.П. Слісарчук навіть «викроїв» був кошти на відрядження під час одного з виїздів на концерт. Тож самодіяльні артисти щиро їм за це вдячні. Хоч у державі й криза, бирлівчани живуть з піснею.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Фестиваль «На Гозері»</b><br />Перший етнофестиваль «На Гозері» відбувся 9 вересня в селі Бондурівці Чечельницького району. Було...
2 фото   
<b>Коли керівники і громада – в одній упряжці</b><br />Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ...
3 фото   
<b>Без минулого немає майбутнього</b><br />Минулого тижня у читальному залі районної бібліотеки відбулась особлива подія для нашого краю – презентовано книги...
3 фото   
<b>Ювілейне свято молодої держави відзначила Бершадщина</b><br />Наша держава відзначила важливу, знаменну дату в багатовіковій історії народу &ndash; двадцяту річницю проголошення...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Мураховський Степан Герасимович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.04.45.

З історії Бершаді
Прославив земляків подвигом П. І. Миколаєнко. В одному з жорстоких боїв він, командир роти 134-го танкового полку, особисто знищив кілька танків противника, забезпечивши виконання бойового завдання. За цей подвиг йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Його ім'ям названо одну з вулиць. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

По життю з піснею - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники