Fridge magnet wooden gears

Хоч і кажуть, що з швачки не буде багачки...

  • Подобається8Не подобається
  • 7 Серпня 2009 р

Надія Миколаївна Дорундяк демонструє вишиті власними руками подушки. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА

Як щось робити – то вже робити, а як відпочивати – то теж по повній програмі. Такої, кажуть у Чернятці, приблизно вдачі Надія Миколаївна Дорундяк, яка мешкає по вулиці Гастелло. Однак вона аж ніяк не з тих, про яких, буває, кажуть ще й інше, що ні пришити, ні прилатати.
Раніше працювала в ланці, на місцевому насіннєвому заводі. І тепер не без діла, допомагає дочці випасати худобу – аж три корови і троє телят. А дома її застали випадково. Виявляється, і таких помічників відпускають у вихідні.
Зважаючи, що у кожній з кімнат її оселі замилують око вишиті рушники й подушки, більше розповісти хочеться все-таки про її захоплення вишиванням.

Хоч ще у давнину казали, що не буде, мовляв, із швачки багачки, хист цей, як і потяг до голки й нитки, все ж передався їй від матері. Щоб вишити подушку, розповідала Надія Миколаївна, демонструючи свої вишивки, потрібно з тиждень, а то й днів з десять.
Матері-наставниці з даного виду мистецтва давно вже немає, проте дочка Оксана теж вміє вишивати.
Не в кожної навіть з жінок вистачить терпіння до такої роботи, а от у Чернятці, виявляється, мешкають ще й чимало чоловіків, які не менш вправно володіють голкою та ниткою. В.Дорошу, наприклад, вдаються вишиванки на релігійну тематику. Справа в тому, що вони вихідці із Західної України, де цим нікого не здивуєш. У Чернятці ж оселялися, створюючи сім'ї, коли приїжджали на обробіток цукрових буряків.
За словами Н.М. Дорундяк, хоч вишитий рушник коштує за тутешніми розцінками до 160 гривень, замовлень вистачає. Навіть криза не дуже відлякує бажаючих їх придбати. Щоправда, не з свого, а з інших сіл.
Якби не домашнє господарство, не город і не оте випасання, можна було б налагодити навіть своєрідний на цьому бізнес.
Вишиванням займається і 72-річна її сусідка Катерина Антонівна Ковальчук, можна було б наводити ще чимало прізвищ.
Так і минають для багатьох за цим цікавим заняттям важкі сільські будні.
Павло КУШПЕЛА.
с. Чернятка


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Романченко Данис Артемович (1897) 1897 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Хоч і кажуть, що з швачки не буде багачки... - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники