Fridge magnet wooden gears

ЗА ПЛЕЧИМА – СТОЛІТТЯ

  • Подобається0Не подобається
  • 26 Червня 2007, 19:03

У кожної людини свій вік і своя доля. До одних вона більш прихильніша, в інших – сповнена тривогами і випробуваннями. І хто знає, як все це впливає на конкретний відрізок життя.
Для баби Праксі, як в Красносілці називають Євпраксію Устинівну Коломієць, воно було не з простих. Як вона сама говорить, треба було щодня виживати. Пам'ятає роки громадянської війни, коли по селах "одна власть змінювала другу", колективізації, коли забирали в людей майно і худобу для створення колгоспів.
Сама вона, скільки себе пам'ятає, завжди день проводила в праці. Старший брат її Сава Байдалюк, був хлопцем роботящим і любив порядок, тож завжди вимагав цього і від інших дітей.
Вийшовши заміж за роботящого Григора, створила свою сім'ю. Їх обійстя виросло на штучно вибраному "пляцку", врізавшись в гору, що недалеко від Південного Бугу. Тоді цей мікрорайон села називали "рибаківкою".
В колгоспі пройшло все її трудове життя – і до війни, і після неї. Особливо важкими виявилися роки голодомору 33-го і 47-го. Скільки тоді людей в селі звезли в могили на кладовищі! Разом з ними немало покоїться там і членів її родини.
В колгоспі працювала в ланці, була навіть ланковою, і любить згадувати, як після важкого дня поверталися додому з піснею. Тоді люди були дружнішими, каже старенька. Її чоловік теж все життя пропрацював у колгоспі кінничим, пройшов важкими фронтовими дорогами, був поранений, і на пенсію вийшов в 70 років.
Разом виростили дочку. Поля також працювала в колгоспі, гарно вишивала. Дочекалися зятя, онуків. Вітя і Василько були завжди їх радістю.
Не зогледілась баба Пракся, як роки почали розставляти все по своїх місцях. Господь взяв до себе передчасно дочку, потім пішов із життя чоловік. Раділа, коли онуки створили свої сім'ї, обоє переїхали на проживання до Теплика, звідки їх дружини. Доки могла – допомагала їм, переживаючи за їх статок.
В Красносілці Євпраксія Устимівна хоч і жила одиноко, проте не була самотньою. Приходили родичі, сусіди і просто знайомі. Але час бере своє, і коли старенька стала немічною, потребувала медичного догляду, її взяв до себе молодший з її онуків Морозових – колишній воїн-афганець Василь. З тих пір і живе біля нього останніх п'ятнадцять років, хоч приписана в Красносілці.
Нещодавно випала гарна нагода знову зустрітися з бабою Праксею – їй виповнилося 100 років. Тож родичі -красносільчани побували на ювілеї старенької, передавали привіти і найкращі побажання від сільської громади. Не забула про неї і теплицька влада – віншував ювілярку заступник голови райдержадміністрації Віктор Миколайович Зайцев.
І хоч зір у старенької дещо підводить, як і слух, зате ноги ще носять, руки можуть виконувати роботу. Тож схвильована і щаслива сиділа ювілярка на почесному місці, і почувала столітня бабуся себе в ті хвилини ніби на сьомому небі, і радісна сльоза сріблилась на її згорьованих віях.
Павло Байдалюк.

Дивіться також в розділі  Оголошення
» 30.08.2018 07.09.2018 року в приміщені Бершадського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області за адресую Вінницька область м. Бершадь вул.. Героїв України 8, з 10.00 години до 13.00 години...
» 15.06.2018 на газети та журнали на друге півріччя 2018 року.
» 15.06.2018 Останнім часом у країні змінюється ставлення до Збройних сил України. Зросла потреба у професійній та вмотивованій армії. Бершадський райвійськкомат постійно проводить відбір кандидатів віком від 18 до 60 років на проходження військової служби за...
» 07.04.2018 Шановні ветерани війни та учасники антитерористичної операції! Будь ласка, звертайтеся до своїх сімейних лікарів для проходження медичних оглядів згідно з графіком:
» 06.04.2018 До уваги власників зброї!
» 06.04.2018 Шановні жителі м. Бершаді!
» 06.04.2018 Стіл знахідок
» 02.04.2018 До уваги представників громадськості!
» 01.04.2018 Проти зла – усією громадою
» 01.04.2018 На військову службу за контрактом
Всі статті розділу Оголошення »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Красносілка – "солодка" і гаряча точка району…</b><br />22 вересня 2011 року працівники Красносілського цукрового заводу організували мітинг на центральній площі міста...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Гришпун Беня Юхимович (1905) 1905 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 21.08.44. Похов. м. Ясси, Румунія.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЗА ПЛЕЧИМА – СТОЛІТТЯ - Офіційні оголошення та звернення організацій бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники