В ОСНОВІ ДІЯЛЬНОСТІ – КОНСОЛІДАЦІЯ І СПІВПРАЦЯ

 • Подобається0Не подобається
 • 25 Липня 2007, 22:17

Минулого тижня відбулася 8-а сесія районної ради, на якій її голова М.Г. Бурлака звітував про діяльність з квітня 2006-го по липень 2007 року. Пропонуємо читачам основні тези звіту.
Події останнього часу в суспільстві, державі свідчать про протистояння, нереалізовані угоди між політиками. В зв'язку з цим перед нами чітко окреслено завдання: забезпечувати стабільний розвиток району, зберігати виваженість і розсудливість.
Про роль органів місцевого самоврядування в економічному і соціальному розвитку засвідчує характер рішень, прийнятих районною радою. Розглянуто 138 питань, з них 56 безпосередньо стосуються розвитку району, його бюджетної сфери, 42 – оренди та використання комунальної власності, 7 – охорони навколишнього середовища, природних ресурсів та інші.
Результатами спільної та скоординованої роботи районної ради, райдержадміністрації, органів місцевої влади, депутатів, посадовців та керівників трудових колективів є динаміка позитивних зрушень в економіці району та стійкий його мікроклімат.
Так, в 2006 році темпи росту в промисловості склали 40%. В цих досягненнях значна частка праці таких підприємств, як ВАТ "Птахокомбінат "Бершадський" (голова правління і його заступник – депутати районної ради І.І. Андрушко і Г.Д. Маринич), ЗАТ "Бершадський пивокомбінат" (голова правління і його заступник – депутати районної ради О.В. Герасименко і В.В. Кравець), ТОВ "Виробничо-комерційна фірма "Спайк" (директор і заступник – депутати районної ради О.М. Лехман і А.С. Святюк), ДП "Бершадський лісгосп" (директор – депутат районної ради В.М. Краснєєв), ЗАТ "Бершадьмолоко" (голова правління О.Й. Пальчук).
Промисловими підприємствами за 6 місяців нинішнього року вироблено товарної продукції на суму понад 114 млн. грн. в порівняльних цінах. Темп приросту обсягів промислового виробництва за звітній період 2007-го склав 27%.
Чимало робить для розвитку малого підприємництва спілка промисловців і підприємців. Зареєстровано 261 мале підприємство, з них 202 – діючих. На сьогодні тут зайнято 4,6 тис. осіб, що становить 35% від кількості населення, зайнятого економічною діяльністю. В районі є всі умови для створення нових приватних структур, діє єдине реєстраційне та дозвільне вікно. Збільшилася роль підприємництва у формуванні доходів місцевих бюджетів, питома вага надходжень становить 14%.
Активно працюють в числі великої армії підприємців депутати райради Б.М. Охріменко, О.В. Ломаченський, М.П. Куницький.
Залишаються стабільними показники і в роботі будівельного комплексу Бершадщини. Реалізується програма житлового будівництва.
В 2006-му та з початку нинішнього року введено в експлуатацію 52,1 км газових мереж. Газифіковано Шляхову, Красносілку, М'якохід, Чернятку, Хмарівку, Теофілівку, Тирлівку. Підведено "голубе" паливо і до Джулинки. Це дало змогу газифікувати в окремих селах об'єкти соціальної сфери.
В питанні газифікації великих зусиль докладають депутати районної ради – голова РДА С.Л. Шульц, начальник управління газового господарства В.М. Баранов та керівники територіальних громад.
Найбільшу питому вагу в економіці району займає агропромисловий комплекс. Районна рада, її постійна комісія з питань АПК чимало уваги приділяли питанням розвитку сільського господарства. Зокрема, на другій сесії заслухано інформацію начальника агропромислового розвитку РДА "Про стан та перспективи АПК району та поліпшення ситуації в сільських населених пунктах", розглядались питання про хід виконання районних програм розвитку особистих селянських господарств на 2006 рік, надання дорадчих послуг та інші.
Завдяки зусиллям трудівників села та всіх причетних до сільськогосподарського виробництва торік наш район зайняв перше місце в аграрній сфері області, за що був занесений на обласну Дошку пошани. Велика заслуга в цьому ВАТ "Птахокомбінат "Бершадський", ТОВ "Зернопродукт", "Устянське", "Явір", "Флора", "Осіївське", "Нива", "Удич", "Березівка", "Агрофірма "Джулинка", ПСП "Промінь". Чималий внесок в загальних здобутках депутатів районної ради Л.В. Гладибороди, Л.Т. Глушко, С.П. Савченка, К.П. Дюг, О.Ф. Кавуна.
Вінцем діяльності селян є збирання врожаю. На даний час в районі проходить збір ранніх зернових культур, площа яких становить 29,6 тис. га. Прогнозований валовий збір ранніх зернових становитиме приблизно 54 тис. т при загальній врожайності 23 цнт. з га. Складні погодні умови негативно вплинули на очікувані результати, господарствами району понесені значні витрати на посів та догляд за ранніми зерновими. Депутати-аграрники вносять пропозицію звернутися з клопотанням в обласну раду пролонгувати сільськогосподарські кредити та знайти можливості компенсації непередбачених втрат. Районна рада обов'язково відреагує на це звернення.
Стабільно розвивається тваринництво. На жаль, сьогодні дана галузь не є прибутковою. Захист ринку, забезпечення законності імпорту тваринницької продукції на рівні держави, переконаний, дасть позитивний результат. Впровадження даних заходів забезпечить збільшення поголів'я свиней до 20 тисяч на джулинському свинокомплексі, що передбачено державною програмою інвестування у розвиток тваринництва, над виконанням якої працює колектив агрофірми "Джулинка" (директор М.Ф. Хливнюк).
Важливими є питання використання земель, залучення інвесторів, захист прав селян. Ці питання неодноразово розглядалися постійною комісією райради та координаційною радою. Аналіз свідчить: майже 7 тисяч державних актів на право земельної частки (пай) не видано громадянам, що викликає справедливі їх обурення. Районна рада відреагувала на скарги людей, і вимоги, поставлені перед керівництвом ПП "Черненко", дали свої результати – видано понад 300 державних актів, а до кінця місяця їх видачу буде завершено.
Не все гаразд у нас із передачею в користування на умовах оренди земельних ресурсів та водних об'єктів. Іноді земельні ділянки, ставки використовуються без належного оформлення договорів оренди, не вносяться своєчасно зміни щодо збільшення орендної плати. В цьому напрямку активніше і принциповіше повинні працювати сільські голови, відділ земельних ресурсів та міжрайонна держінспекція з контролю за використанням і охороною земельних ресурсів.
Одним із головних завдань у нашій спільній діяльності з відповідними гілками влади – виконання бюджету. За результатами 6 місяців 2007 року практично по всіх бюджетних показниках забезпечено виконання (в районі і в 28-ми адміністративно-територіальних одиницях). До бюджету району мобілізовано понад 7 млн. грн., що складає 122,2%. Це дало можливість покращити фінансування запланованих видатків, забезпечити своєчасну виплату зарплати працівникам бюджетної сфери, суттєво стабілізувати стан розрахунків за спожиті енергоносії.
Сьогодні склалася непроста ситуація з платежів до Пенсійного фонду. Тут продовжує мати місце заборгованість. Якщо на 1 січня вона була 1 млн. 805 тис. грн., то на 1 липня вона склала 1млн. 611 тис. грн. Із 42 підприємств-боржників 16 знаходиться в стадії банкрутства з боргами 1млн. 105 тис. грн.
В основі підвищення добробуту населення має стати подальше забезпечення людей роботою. Районна програма зайнятості населення передбачає матеріальну підтримку, працевлаштування, можливість безплатного перенавчання та підвищення кваліфікації, проведення за участю представників роботодавців конкурсів вакансій та інше.
Особливо дошкуляє "сільське безробіття". Чимало вчорашніх колгоспників і членів їх сімей виявилися до цього не готовими. Саме тому, за допомогою районного центру зайнятості, 25 сільських рад підготовили територіальні програми зайнятості та заходи щодо соціальної захищеності різних груп населення від безробіття.
Останнім часом ситуація дещо покращилась – працевлаштовано 718 осіб. З 5 до 2 чол. зменшилась чисельність незайнятих осіб, які претендують на одну вакансію. Обсяг виплачених матеріальних допомог по безробіттю склав понад 1 млн. 238 тис. грн. До кінця цього року районною програмою передбачено створити близько 700 робочих місць, працевлаштувати не менше 1260 громадян, залучити 690 безробітних до громадських робіт.
Одним із головних напрямків діяльності ради є соціальний захист населення. Доводиться використовувати різні форми, щоб допомогти людині. Це і спонсорство, і особисті зв'язки, і депутатські фонди, з яких в цьому скликанні використано майже 15000 грн., чим надано допомогу 69 чол. Відчутну допомогу надає людям депутат обласної ради С.П. Мельник, який використовує не лише кошти депутатського фонду, але й особисті заощадження.
У вересні минулого року районна рада ініціювала проведення засідання "круглого столу" за участю депутатів, керівників районних управлінь, відділів, служб, голів сільських ветеранських організацій, на якому йшла відверта розмова про проблеми ветеранів. На пропозиції були розроблені конкретні заходи. Багато з них вдалося реалізувати, інші знаходяться на контролі у відповідній постійній комісії.
В полі зору постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення знаходяться виплати державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми, соціальної підтримки молоді, малозабезпечених, інвалідів інших верств населення.
Одним із головних пріоритетів була і залишається освіта. Районна рада спільно з РДА постійно переймається освітянськими проблемами, зокрема, через контроль за виконанням довгострокових програм.
Спільні зусилля райради, РДА, місцевих рад, відділу освіти, педколективів не марні – торік освітня галузь Бершадщини зайняла друге місце в області.
В районі напрацьовано значний досвід роботи з обдарованими дітьми. Ми пишаємося тим, що наші учні беруть участь в обласних, всеукраїнських олімпіадах, де здобувають призові місця. А цього року з приємністю і гордістю дізналися про учнів Тузенків з Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст., які привезли золоті медалі з міжнародного конкурсу в Парижі. Районна рада виступила ініціатором спонсорської допомоги для організації їхньої поїздки.
Не меншає проблем і в питанні роботи з молоддю, тому в листопаді минулого року районна рада провела "круглий стіл " на тему: "Дозвілля молоді і відповідальність за правопорядок" за участю депутатів, міського та сільських голів. Це дало деякі позитивні наслідки, але в цілому питання роботи з молоддю залишається невирішеним. Особливо проблемним є зайнятість молоді, зниження інтересу юнаків та дівчат до спорту та мистецтва, поширення наркоманії, СНІДу та інших ганебних явищ.
Депутати районної ради вивчали питання надання медичних послуг, хід виконання районних програм "Здоров'я нації" та профілактики і лікування стоматологічних захворювань. Затверджено районну програму "Цукровий та нецукровий діабет" на 2007 рік.
Значним здобутком галузі в цьому році слід вважати залучення 812 тис. грн. позабюджетних коштів за рахунок місцевих спонсорських внесків та інших джерел. Проведено ремонт пологового відділення, введено в дію палати в терапевтичному та хірургічному відділеннях з відповідним обладнанням.
Для придбання медичних та перев'язувальних засобів використано понад 232 тис. грн., однак це лише 4% від загального фінансування. Для централізованого забезпечення хворих медикаментами районною та обласною радами були укладені договори відповідно на одержання інсуліну та спирту на загальну суму 110 тис. грн.
Хочеться відзначити Джулинську, Маньківську, Михайлівську, Шляхівську дільничні лікарні, Флоринську амбулаторію, Бирлівський, Великокиріївський, Голдашівський та Серединський ФАПи, де висока організація медичного обслуговування. Разом з тим не задовольняє вимогам сьогодення робота ФАПу в Хмарівці, дільничної лікарні в Тернівці. Ще багато нарікань від населення на обслуговування в районній поліклініці, не зовсім зручні умови для хворих в окремих відділеннях. Подальшого розвитку потребує сімейна медицина.
Питання зміцнення законності і правопорядку, забезпечення охорони прав і свобод людини, профілактики злочинності в звітному періоді теж перебували на особливому контролі райради. Прийнята і діє комплексна програма профілактики злочинності в районі на 2006-2010 роки. На її реалізацію в 2007-му планується виділити 40 тис. грн., використано 10800. Впроваджуються й заходи, передбачені районною програмою "Подолання дитячої безпритульності і бездоглядності".
З метою забезпечення охорони громадського порядку в райвідділі працює патрульна служба. Завдяки зусиллям співробітників служби на даний час зменшилась кількість вчинених злочинів в громадських місцях та на вулицях на 60% в порівнянні з минулим роком. В населених пунктах створено 28 громадських формувань та працюють 52 громадських помічники дільничних інспекторів міліції.
Щодо галузі культури, то тут втішає високий рівень виконавської майстерності і хвилює стан матеріальної бази, яка потребує суттєвих капіталовкладень, хоч і спостерігається позитивна динаміка її зміцнення.
Проведено комплекс ремонтних робіт в РБК, на що виділено майже 240 тис. грн. з районного бюджету. Після ремонтів за рахунок місцевих рад суттєво змінили свій вигляд клубні заклади в Голдашівці, Красносілці, музеї в Баланівці, Поташні, бібліотеки в П'ятківці, Тернівці, Баланівці, капітально відремонтовано Берізко-Бершадський сільський клуб. Однак ремонтів потребують 70 % об'єктів.
Надзвичайно важливою для рад є діяльність по збереженню та охороні навколишнього середовища. Двомісячник благоустрою, ініційований обласною радою, підтриманий та організований райрадою, продемонстрував справжній господарський підхід до питань охорони довкілля, санітарної очистки населених пунктів.
При підведенні його підсумків відзначені такі територіальні громади: в області – серед міст районного значення – Бершадська міська рада. В районі – Джулинська, Красносільська та Михайлівська сільради, відзначено добру роботу Осіївської, Сумівської та Устянської.
Надаючи виключно важливого значення питанню впорядкування населених пунктів, районна рада в травні місяці організувала і провела зональні виїзні семінари, під час яких працівники апарату райради, сільські голови, депутати, члени робочої групи по проведенню двомісячника побували в кожному населеному пункті.
Однак двомісячник благоустрою – це не єдиний конкурс, за результатами якого можна отримати чималу грошову винагороду для територіальної громади. В цьому році таких конкурсів було запропоновано чимало: обласні – "На краще особисте селянське господарство", "Конкурс проектів розвитку територіальних громад", "На кращу бюджетну установу та прилеглу до неї територію", районний – "Село високої культури та зразкового правопорядку".
Торік в конкурсі розвитку територіальних громад перемогла Голдашівська сільрада з проектом створення комунального підприємства по заготівлі молока від господарств населення. Цього року вже три сільських ради – Бирлівська, Джулинська та Лісниченська вибороли грант за цією ж важливою темою.
Активно в цьому напрямку працює В.І. Нікітчук – Флоринський сільський голова. Територіальна громада, яку він очолює, торік виборола грант у всеукраїнському конкурсі.
Нещодавно працівниками апарату райради та РДА завершено копітку роботу по розробці районного проекту впровадження інноваційних підходів щодо підвищення екологічної безпеки населення. Матеріали прийняті на розгляд державною конкурсною комісією, тож сподіваємося на позитивний результат.
Кожна територіальна громада має бути економічно сталою та самодостатньою. Для прикладу: на базі комунального господарства "Обрій" Флоринської сільради загальними зусиллями змонтувати установку для очистки криниць. Практичне її застосування продемонстрували на виїзному засіданні координаційної ради, яке провели на базі Чернятської та Устянської сільських рад. Це дало свої результати. На сьогодні цією установкою очищено 35 криниць, ще поступило більше 100 замовлень, а Флоринська сільська рада отримала 15 тис. грн. за участь в обласному конкурсі "Чиста криниця". Активно в цьому напрямку працюють Джулинська, Красносільська, Осіївська сільради (голови П.В. Швець, В.Г. Бєляєва, В.М. Соколюк).
Чимало нарікань надходить про незадовільний стан сільських доріг. Вжитими заходами організовано вивезення вапнякового матеріалу, яким висипано 6,5 км доріг в селах Флорино, Яланці, Лісничому, Вовчку, Михайлівці і на цьому зекономлено понад 300 тис. грн. Хочеться подякувати головам названих територіальних громад та керівникам підприємств В.В. Ковальову, В.М. Баранову, А.В. Окаєвичу, В.П. Шевченку, В.Я. Гондаруку за особливу співпрацю і розуміння загальних завдань.
Предметом особливої уваги районної ради є питання володіння, ефективного використання та розпорядження об'єктами спільної власності територіальних громад, яких на Бершадщині нараховується 69. При здійсненні повноважень щодо об'єктів комунальної власності, за звітний період на сесіях районною радою було розглянуто 40 питань майнового характеру. Питанню комунальної власності, як основі місцевого самоврядування, завжди приділяється увага на семінарах-навчаннях та інших зібраннях.
До речі, нещодавно відкрито комунальне підприємство "Бершадське бюро технічної інвентаризації". Це дало змогу розширити і наблизити сферу послуг до жителів району та оперативно вирішувати давно назрілі проблеми
Повноважними організаторами практичних дій районної та місцевих рад є постійні комісії. Вони не обмежуються розглядом питань, що виносяться на сесію, а вивчають актуальні проблеми сьогодення, депутатські запити, активно проводять засідання, рейди, виїзди на місця, виступають із співдоповіддями, беруть участь в прийомі громадян та вирішенні їх питань. За активну, плідну і результативну роботу щиро дякую головам постійних комісій С.П. Савченку, Л.М. Бучеку, Ф.Х. Шевчуку, О.М. Лехману, А.О. Івасику.
В своїй діяльності постійно опираюсь на підтримку членів президії районної ради, міського та сільських голів, лідерів депутатських фракцій.
З метою комплексного пошуку шляхів вирішення найбільш актуальних проблем територіальних громад, контролю за виконанням прийнятих рішень проводяться засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові райради.
Особливо результативними є виїзні засідання, під час яких не лише обговорюються проблеми, шляхи їх вирішення, а й голови територіальних громад діляться власним досвідом, практикою роботи. Саме так було в Баланівці, Кошаринцях, Сумівці, Чернятці, Усті, Поташні.
Значне місце в роботі районної ради та райдержадміністрації було відведено підготовці та проведенню зборів громадян за місцем проживання.
Двічі ми організовували і проводили навчання депутатів районної та міської рад. Для кращого представництва інтересів виборців, вирішення їх проблем депутати районної ради за їх погодженням закріплені за територіальними громадами.
Аналіз звернень до районної ради жителів територіальних громад району свідчить про певні недоліки в наданні послуг людям. За звітний період на особистому прийомі у мене, заступника та відповідальних працівників райради побувало понад 343 відвідувачі, надійшло 122 письмових скарги. Із всіх звернень 22 – колективні.
Хочу відзначити роботу виконавчого апарату районної ради, який малочисельний, але діє високопрофесійно, згуртовано і злагоджено, досконало володіє нормативно-правовими актами, активно впливає на хід виконання програм та рішень районної ради, надає консультативну, методичну та практичну допомогу депутатам у здійсненні ними своїх повноважень, а також посадовим особам місцевого самоврядування.
Свої найближчі кроки бачу у координації зусиль всіх депутатів, керівників підприємств, установ, організацій на подальше забезпечення виконання рішень районної ради, направлених на покращення економічного стану району, благополуччя і добробуту людей.
Для виконання поставлених завдань депутатському корпусу районної ради, міському та сільським головам, керівникам підприємств та організацій всіх форм власності необхідно зосередити увагу на: ефективності використання наявних матеріальних, природних, енергетичних та трудових ресурсів територіальних громад; визначенні основних пріоритетів місцевого розвитку; створенні ефективної системи підтримки діяльності та розвитку особистих селянських господарств, формуванні ефективних власників на селі; підвищенні ефективності роботи діючих та створення нових комунальних господарств на селі; соціальній мобілізації територіальних громад з метою розробки та реалізації громадських ініціатив, проектів, конкурсів; формуванні самодостатності сільських громад та забезпечення їх сталого розвитку; підвищенні професійного рівня посадових осіб місцевого самоврядування, депутатського корпусу.
Ми обрані народом, представляємо його і працюємо на нього, тому будемо робити все для того, щоб органи місцевого самоврядування впливали на всі сфери життя і забезпечили подальший розвиток Бершадського краю.

Дивіться також в розділі  Оголошення
» 30.08.2018 07.09.2018 року в приміщені Бершадського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області за адресую Вінницька область м. Бершадь вул.. Героїв України 8, з 10.00 години до 13.00 години...
» 15.06.2018 на газети та журнали на друге півріччя 2018 року.
» 15.06.2018 Останнім часом у країні змінюється ставлення до Збройних сил України. Зросла потреба у професійній та вмотивованій армії. Бершадський райвійськкомат постійно проводить відбір кандидатів віком від 18 до 60 років на проходження військової служби за...
» 07.04.2018 Шановні ветерани війни та учасники антитерористичної операції! Будь ласка, звертайтеся до своїх сімейних лікарів для проходження медичних оглядів згідно з графіком:
» 06.04.2018 До уваги власників зброї!
» 06.04.2018 Шановні жителі м. Бершаді!
» 06.04.2018 Стіл знахідок
» 02.04.2018 До уваги представників громадськості!
» 01.04.2018 Проти зла – усією громадою
» 01.04.2018 На військову службу за контрактом
Всі статті розділу Оголошення »
Цікаві фото
12 фото   
<b>Колісник Прокіп</b><br />Художник-живописець, педагог, письменник. Явл’яється автором оригінальних художніх творів живопису, рисунку,...
3 фото   
<b>Міжрегіональна науково-практична конференція науковців та вчителів хімії Бершадського району</b><br />За даними районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації 27 вересня 2011 року в рамках року хімії в...
2 фото   
<b>Привітали ветеранів</b><br />Війтівка Голова районної організації ветеранів України Володимир Крамар побував у Олексія Красиленка, ветерана та...
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Симоник Григорій Іларіонович (1925) 1925 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

В ОСНОВІ ДІЯЛЬНОСТІ – КОНСОЛІДАЦІЯ І СПІВПРАЦЯ - Офіційні оголошення та звернення організацій бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення