Переймаючись людськими болями…

 • Подобається0Не подобається
 • 21 Березня 2012, 23:27

Під час недавнього прийому громадян до депутата обласної ради Григорія Заболотного звернулося понад сімдесят жителів району. Проблеми, з якими йшли до свого земляка люди, практично не відрізнялися від тих, які були озвучені на попередніх прийомах. Найбільше люди йшли з проханнями допомогти в лікуванні та працевлаштуванні. Як правило, немалих коштів на лікування та операції потребують люди літні, які одержують мінімальні пенсії, а діти не завжди можуть їм допомогти, бо теж переживають нелегкі часи.

Григорій Михайлович у межах депутатського фонду надавав людям допомогу, при необхідності зв’язувався із керівниками відповідних установ, щоб посприяли. Комусь потрібна путівка в санаторій чи госпіталь – і це вирішувалося.

Чимало було й земельних питань. Наприклад, випускник Вінницького національного аграрного університету Сергій Войтенко з Кидрасівки виявив бажання створити фермерське господарство, але зіткнувся при цьому з бюрократичними перешкодами. Як і двоє молодих чоловіків з Осіївки, в яких аналогічна проблема.

Григорій Михайлович обурився цією ситуацією: – Я не розумію цього. Люди не прийшли просити грошей у влади. Вони хочуть працювати, самі для себе створити робочі місця. Тому важко зрозуміти тих представників влади, які чинять їм перепони.

На бюрократизм у роботі відділу земельних ресурсів поскаржився і Володимир Загородний. Він же звернув увагу на недостатню боротьбу із браконьєрством, порушення правил продажу спиртних напоїв.

Прикро було чути про те, що багато випускників навчальних закладів не можуть працевлаштуватися. Дуже важко знайти роботу в районі. Тож і батьки, і самі молоді люди йшли до депутата, аби той допоміг. І Заболотний нікому не відмовив. Проблема знімалася не помахом чарівної палички – депутат спілкувався по телефону з потенційними роботодавцями, запрошував людину приїхати до нього у Вінницю зі своїми резюме, щоб довести справу до кінця.

Прикро в цьому одне: випускникам вищих і середніх навчальних закладів майже не знаходиться місця в рідному районі… Та попри все радує, що молоді люди прагнуть до знань, як, скажімо, Богдан Подосовський із Сумівки, який прийшов з проханням посприяти йому у направленні на навчання у медичний університет.

Трохи здивувало, що деякі люди зверталися з проханням допомогти з ремонтом житла.

Адже цим мали б перейнятися органи влади і самоврядування на місцях. Та депутат все одно телефонував, куди слід, аби посприяти цим людям з будівельними матеріалами.
Були звернення, які стосувалися недосконалого пенсійного законодавства. «У мене трудовий стаж більше тридцяти років, а в людини, яка працювала чи не вдвічі менше, пенсія лише на кілька десятків менша, ніж у мене, – сказала одна жінка, – і з мене люди сміються, мовляв, чи варто було стільки років трудитися». Звичайно, такі питання депутат не в силі розв’язати сам, але у деяких випадках є можливість змінити ситуацію на користь людини. І це повинні зробити відповідні служби.

Дуже здивувало, що в Осіївці практично ніякої допомоги не одержує мати загиблого воїна-афганця Марія Артемівна Хмарук. Григорій Заболотний видав їй максимально можливу допомогу і запросив приїздити на кожен прийом. Знаю, що час від часу цій жінці допомагає районна спілка воїнів-інтернаціоналістів. А що на місці?

На прийомі були присутні голови райради Михайло Бурлака, райдержадміністрації Олександр Снігур, міський голова Михайло Кольченко, керівники установ. Вони триматимуть на контролі усі звернення громадян.

Цікаво було простежити за географією звернень. Найбільше прийшло цього дня людей з Бершаді, Флорино, Поташні, Лісничого, деяких інших сіл. Можливо, це пояснюється тим, що звідси ближче до райцентру. До речі, до свого земляка звернулися і кидрасівчани. Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ієрей Анатолій Власов та прихожани просили посприяти з ремонтом купола храму. Нема сумніву у тому, що це буде зроблено, депутат допоможе і власними коштами.

На тлі болючих питань було приємно почути слова подяк, з якими прийшли до депутата голова міської спілки ветеранів Аркадій Вайнер, жителі Бершаді Ольга та Іван Менюки, Ірина Нечитайло зі своєю матір’ю Тамілою Іванівною. Усім їм Григорій Михайлович допоміг у різних питаннях.

У ході чотирьохгодинного прийому практично дев’я - носто відсотків питань розв’язано зразу ж. Багато з них можна було б зняти, якби до болів і запитів людей уважніше ставилися деякі керівники.

Про це депутат облради і сказав у розмові із журналістами: – Найголовніше у діяльності керівника – дбати про людей.

Адже рано чи пізно він уже не буде керівником. І чи має та матиме він право дивитися відверто в очі, якщо не думає про людей?

Думати про людей, допомагати людям, перейматися їхніми болями – таке життєве кредо нашого славного земляка Григорія Заболотного.

Федір ШЕВЧУК


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>«Голубий вогник» – в оселі ставчан</b><br />Жителі Ставків довго чекали цього дня, і ось нарешті він настав. Минулої суботи в селі було велике свято &ndash;...
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
4 фото   
<b>У світі можна жить без еталонів</b><br />Головною темою на пленарному засіданні сесії Бершадської районної ради, що відбулась 25 травня, було питання...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Каретнюк Йосип Семенович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 10.08.44. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Переймаючись людськими болями… - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення