Роки не біда, коли душа молода

 • Подобається0Не подобається
 • 21 Березня 2012, 23:26

Прокопа Павловича Похилу (на знімку), який бере активну участь у громадському житті району, добре знають і поважають як ветерана педагогічної праці, голову районної організації «Діти війни», голову районної ради ветеранів спорту, учасника народного хору міської організації ветеранів війни і праці. А ще він людина веселої вдачі, душа компанії, вміє і любить пожартувати.

– Це в мене, мабуть, від батька, який теж за словом не ліз у кишеню, – посміхаючись, каже П.П. Похила.

У сім’ї батьків, які проживали у П’ятківці, виховувалося троє дітей – Мойсей, Прокіп і Ганна, якої, на жаль, вже немає в живих.

Прокіп Павлович з теплотою і приємністю пригадує шкільні роки, вчителів П’ятківської школи, особливо М.О. Рогачевську, яка викладала російську мову і літературу. Марія Олександрівна, за його словами, – вчителька від Бога, вона давала гарні знання, вміло навчала і виховувала учнів, знаходячи ключ до серця кожної дитини. До речі, П.П. Похила вже п’ять разів через кожні десять років організовував зустрічі однокласників з приводу ювілейних річниць закінчення школи.

Здобувши середню освіту в своєму рідному селі, Прокіп пробував поступати до Білоцерківського сільськогосподарського інституту, однак його не зарахували. Навчався в гірничому профтехучилищі на Донбасі, працював електрослюсарем на шахті «Південна» тресту «Дзержинськвугілля», а потім більше року – у забої. Відслуживши три роки в ракетних військах, мав працювати майстром виробничого навчання в ПТУ, в якому сам навчався. Але змужнілого, загартованого юнака, який після служби в армії приїхав додому в П’ятківку, обрали секретарем комсомольської організації колгоспу «Комунар» і призначили інструктором по спорту.

Господарство на той час очолював досвідчений і шановний М.С. Шеремета, потім – А.А. Лопатко.

Енергійного, ініціативного П.П. Похилу помітили і висунули на посаду голови ра йонного комітету по фізкультурі і спорту. Прокіп Павлович одночасно викладав фізичне виховання в медичному училищі. Брав участь у будівництві спортзалу, гуртожитку, посадці дерев. Він і досі добрими словами згадує тодішнього директора медучилища І.В. Ганського.

У цей період П.П. Похила заочно закінчив факультет фізичного виховання Вінницького педагогічного університету, одружився, отримав житло у райцентрі. Здавалося б, життя увійшло у звичне русло. Але ніхто не знає наперед, як складеться доля. За рекомендацією тодішнього першого секретаря райкому партії В.Ф. Темного Прокопа Павловича обирають секретарем парткому, заступником голови колгоспу в Бирлівці.

Він пройшов шестимісячні курси, отримав диплом молодшого агронома, працював з людьми. Йому добре запам’яталося, як урочисто і всенародно відзначали 30-річ чя Великої Перемоги. У Бирлівці на той час було 198 ветеранів Великої Вітчизняної війни, кожного з них преміювали.

А 10 травня 1975 року – ще одна точка відліку у житті П.П. Похили: у перукарні він втратив свідомість. Отямився в лікарні, коли лікарі розшифровували кардіограму – обширний інфаркт міокарда. Це позначилося на здоров’ї Прокопа Павловича, і його незабаром призначили вчителем допризовної підготовки і фізичного виховання другої міської школи, де він пропрацював два десятиліття. П.П. Похила велику увагу приділяв військово-патріотичному вихованню молоді, тож за ці роки понад 30 його вихованців стали офіцерами. «Було таке, – каже, – що одного року шість випускників школи поступили у військові училища».

Потім він ще кілька років до пенсії пропрацював у міській школі №3.

Нині Прокіп Павлович має більше вільного часу, тож займається пасікою, співає в хорі ветеранів міста, опікується проблемами дітей війни, бере активну участь у пропаганді здорового способу життя. До речі, він часто допомагає організовувати і проводити різні спортивні змагання, охоче допомагає у придбанні призів для переможців і призерів.

А ще П.П. Похила виступає на сторінках районної газети, з якою співпрацює багато років. До речі, він разом з братом Мойсеєм Павловичем видав книгу-літопис про рідне село – «П’ятківка: події і долі».

У Прокопа Павловича гарна сім’я – разом з дружиною Надією Василівною виховали сина і дочку, мають двох онуків.

– Найкраще у житті – це діти, – щиро каже П.П. Похила. – Ми вклали в них серце і душу. Син Юрій закінчив Горьківське зенітно-ракетне училище, кандидат у майстри спорту по боротьбі, активно займається спортом. Нині він приватний підприємець.

Донька Таня, економіст за фахом, проживає з сім’єю в Дніпропетровську. Один із внуків, Юрин син Дімка, вже студент.

Варто сказати про те, що Прокіп Павлович дуже шанував і поважав своїх батьків, часто згадує їх. Жалкує, що не відсвяткували їм золоте весілля (тато був важко хворий).
Він казав синові: «Життя пройшло, наче батіжком три рази цвьохнув».

Днями Прокіп Павлович відзначатиме свій гарний ювілей. Звісно, збереться широке коло рідних, друзів, знайомих, будуть віншування, до яких і ми приєднуємося.

Точно знаю, що неодноразово звучатиме і афористична фраза самого ювіляра: «Щоб ми жили, зустрічалися і завжди були людьми».

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
3 фото   
<b>140 років з Дня Народження української поетеси Лесі Українки</b><br />25 лютого 2011 року виповнюється 140 років з дня народження української поетеси Лесі Українки. Леся Українка...
4 фото   
<b>У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок</b><br />У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок, який закликав учнів до школи: кого вперше, а для кого цей...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Носик Макар Сергійович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Роки не біда, коли душа молода - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення