Негативним фактором у функціонуванні оптового ринку електроенергії залишається високий рівень перехресного субсидіювання промисловими споживачами вартості електричної енергії, що відпускається населенню.
В 2005 р. сума дотаційних сертифікатів склала 3,675 млрд. грн. У 2006-му розмір дотаційних сертифікатів прогнозується на рівні 5,6 млрд. гривень.
Збільшення тарифів на електроенергію на 25% відповідає лише 45% відшкодування ринкового тарифу на електроенергію для населення. При щомісячній оплаті за електроенергію у розмірі 16 грн., що відповідає середньому споживанню електроенергії у розмірі 105 кВт./год., пересічний споживач сплачуватиме більше лише на 4 грн. При цьому, зменшиться обсяг дотацій в оптовій ринковій ціні у середньому на 60 млн. грн. в місяць і, за рахунок цього, зменшиться ціновий тиск на інших споживачів електроенергії.
Довідково. В Україні тарифи на електроенергію для населення є найнижчими серед країн Європи та СНД – 2,4 цента за 1 кВт.год (без підвищення); у Росії – 2,76 цента, Молдові – 6,15 цента, Польщі – 9,43 цента
Важливо підкреслити, що підвищення тарифів не означає зростання доходів енергетичних компаній. Тобто мова йде лише про часткову ліквідацію цінових диспропорцій на електроенергію між населенням та промисловістю.