Fridge magnet wooden gears

З ЛЮБОВ’Ю ДО ПРИРОДИ

  • Подобається6Не подобається
  • 23 Листопада 2007, 20:02

Для колективу педагогів Сумівської школи головним в роботі є те, що кожна дитина – це творча, обдарована особистість і завдання вчителя виховати її носієм добра, патріотизму, любові до родини, невичерпних багатств природи.
Із багатьох напрямків виховної роботи ми обрали природоохоронний, тому що в умовах, які нині склалися, слід налагодити гармонійні стосунки людини і природи. Це важко, але вкрай необхідно.
Найперше, слід лікувати людські душі, виховувати тих, хто б захистив природу від невмілих, байдужих і черствих душ.
Охорона природи через освіту – одне з головних завдань нашого педагогічного колективу. Вже в початковій школі починається робота, яка вчить школярів любити братів наших менших, ліс і все, що їх оточує. Класоводи Л.В. Шевчук, Н.С. Сторожук, В.В. Тарковська, Г.С. Мазуренко разом з Букварем вчать дітей читати книгу природи, розпізнавати її явища, берегти квіти, садити дерева. Педагогічні колективи школи та дитсадка «Зірочка» створили спільний цільовий проект «Подих природи».
Для учнів-початківців діє школа сприяння здоров’ю. Учні 1-4-х класів отримали завдання влітку зібрати та заготовити лікарські рослини. І вже зараз в кожному класі створено куточки здоров’я, де розміщені «Торбинки здоров’я» з цілющою м’ятою, мелісою, ялівцем для проведення аромотерапії під час навчання, є також корисні поради по організації режиму роботи для школярів.
Учні 5-11-х класів залучені до роботи в природничому клубі «Паросток», на базі якого розгортає свою роботу шкільне лісництво «Юні друзі лісу», яке діє вже понад 30 років. За ним умовно закріплено 425 га лісу, десять ділянок, лісорозсадник.
Чим же безпосередньо займаються юні лісівники?
Велика увага приділяється дослідницькій роботі. Учні 6-го класу Інна Опанасюк та Олег Маршук у 2005-2006 н.р. були учасниками обласного конкурсу «Юний дослідник» з роботами «Лікарські рослини Сумівського лісу» та «Вегетативне розмноження голубої ялини», де й стали призерами.
На території школи створено шкільний дендрарій. Видовий склад його різноманітний. Це туя, самшит, ялівець, ялиця, спірея, горіх чорний, модрина японська та багато інших.
Дослідницька робота ведеться по вирощуванню самшиту, ялівцю. Висаджено шкілку цих рослин, яку доглядають гуртківці під керівництвом В.В. Бабій.
Підтримуємо зв’язки з науковцями Львівського лісотехнічного університету та Київського факультету лісового господарства при аграрному університеті, Уманського педуніверситету.
Прокладено екологічну стежину в межах Сумівки, лісу, правого берега Південного Бугу під керівництвом В.В. Бутило. Основними об’єктами стежини є віковий дуб, якому понад 300 років, алея вікових ялин (їм понад 150 років), мисливські заповідники, де мешкають звірі і птахи, занесені до Червоної книги України (це лосі, єнотовидні собаки, борсуки).
Постійно під контролем юних екологів місцина, де росте чарівна сон-трава.
Взимку допомагаємо розкладати корм звірам, весною заготовляємо для них зелені віники, розвішуємо шпаківні для птахів.
Діють шкільний учнівський лекторій «Ліс – скарб для всіх», гурток «Віртуальна екостудія», ведеться робота по збору матеріалів для оформлення відеотеки на природоохоронну тематику.
Завдяки копіткій роботі учителів, учнів, батьків, Бершадського лісгоспу створена і діє кімната природи з експозиціями, які висвітлюють багато пізнавального матеріалу (Червона книга України, лісове господарство країни, світ кімнатних рослин, шкідники лісу, види порід дерев та багато ін.).
Кімната поповнилась цікавими експозиціями про ліс як живий організм. Їх нам виготовив і подарував Бершадський лісгосп; новими меблями на суму 2500 грн.; до Дня працівників лісу члени шкільного лісництва нагороджені кольоровим принтером.
Наші діти – учасники багатьох природоохоронних акцій по посадці лісу, по догляду за ним. Цьогорічна – «Майбутнє лісу у твоїх руках», в ході якої учнями виконано робіт на суму 3 тис. грн.
Понад 30 учнів нагороджено цінними подарунками, призерами стали Олеся Мазуренко, Ольга Шевченко (за кращий твір «Людина і ліс» – мобільний телефон), Юлія Полянічук (за кращий малюнок – магнітофон), Вадим Демчук (музичний плейєр).
В 2005 році юні лісівники зайняли ІІ місце в республіканському конкурсі «Ліси для нащадків» і нагороджені кольоровим телевізором.
За активну природоохоронну роботу Державне управління охорони навколишнього природного середовища нагородило шкільне лісництво відеокамерою та фотокамерою для створення відеотеки на природоохоронну тематику. За підтримки обласного фонду охорони навколишнього природного середовища створено Орхуський екологічний інформаційний центр. До речі, державне управління працює нині над створенням таких центрів по всій області (таких вже є 10).
У вересні 2007-го наші учні Ліана Бурянчик та Наталія Шевчук були учасниками Всеукраїнського зльоту шкільних лісництв і нагороджені грамотою НЕНЦу України.
Наші саджанці прикрашають територію Київського еколого-натуралістичного центру, лісівники школи нагороджені путівками в табір «Юннат» в м. Києві.
З метою профорієнтації в школі для учнів 10-11-х класів читається курс за вибором «Основи лісового господарства», що дає їм змогу глибше дізнатися про цікаву і водночас складну науку лісівництва.
Ми маємо своїх випускників-лісоводів (лісничих, лісників, вальників, агрономів, біологів).
Робота по екологічному вихованню не була б такою плідною, якби не допомога, підтримка, порада працівників ДП «Бершадський лісгосп», зокрема директора М.В. Краснєєва, головного лісничого І.П. Сухореброго та лісничого Сумівського лісництва А.О. Гуза і помічника лісничого В.М. Шевченка та Державного управління охорони навколишнього природного середовища.
Галина ГУЗ,
директор Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
2 фото   
<b>Люди вимагають прозорості в діях сільської влади</b><br />Чернятка проснулась від зимової сплячки &ndash; такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх...
9 фото   
<b>Підприємства району</b><br />
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Манцерківський Опанас Капітонович (1907) 1907 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Ст. сержант. Загинув 1943 р.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

З ЛЮБОВ’Ю ДО ПРИРОДИ - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники