У 20-градусний мороз 250 лебедів приземлилися на проталину Південного Бугу у селі Сумівка Бершадського району.
Зграя птахів надто велика (діти нарахували в ній 250 лебедів), самотужки нагодувати їх учням непросто, тому вони звернулися по допомогу до директора державного підприємства «Бершадське лісове господарство» Миколи Краснєва. За його вказівкою лісничий Сумівського лісництва Анатолій Гуз разом з єгерем Володимиром Майструком доставили до місця знаходження птахів кукурудзу та зерносуміш.
- У нашій області гніздяться два види лебедів – шипун і кликун, - каже заступник начальника обласного управління лісового і мисливського господарства Василь Мельник. – Вони ніколи не відлітають в теплі краї. Зимують на відкритих водоймах. Найчастіше – на Дністрі у південних районах області. Цих птахів можна побачити взимку і на Ладижинському водосховищі, воно не замерзає тому, що з місцевої ТЕЦ скидають гарячу воду. Нині, коли більшість річок і водойм скуті кригою, лебеді шукають відкриті водойми. Саме тому, на мою думку, скупчилася ця зграя. Природно, що птахи стали шукати відкриту водойму. Рятувати їх немає сенсу. Хіба що можна збільшити територію відкритої води. Наскільки мені відомо, у Сумівці місцеві жителі вже прорубали частину льоду. Птахами опікуються також лісничий і єгер.
За словами співрозмовника, на Вінниччині протягом останніх років значно збільшилася популяція цих граційних птахів. Хоча лебеді-шипуни і лебеді-кликуни не занесені до Червоної книги, полювання на них заборонене. До того ж у природі вони не мають конкурентів – на воді їх не можуть дістати ні лисиці, ні інші хижі звірі. «Червонокнижним» є так званий малий лебідь. На Вінниччині він буває хіба що прольотом у теплі краї.