Здобувши незалежність, народ України розпочав активну діяльність по створенню своєї демократичної правової держави. Незалежність України відкрила широкі можливості для створення власного демократичного державного апарату, без втручання в цей процес сторонніх сил, з усуненням залишків командно-адміністративної системи управління.
Після проголошення суверенітету почався процес створення нормативної бази, без якої Україна як держава не могла існувати. Була прийнята Конституція України, більш, ніж тисяча законів, серед них закони: про громадянство, про всеукраїнський та місцеві референдуми, про об’єднання громадян, про Президента України, про статус народного депутата України, про прокуратуру, про вибори народних депутатів України, про правовий статус іноземців, про власність та інші. Відбувся поділ влади в республіці на законодавчу, виконавчу і судову.
Декларація стала першим з основоположних актів нашої державності, який мобілізував націю, вдихнув у неї впевненість у своїх силах. Весь світ ясно зрозумів: Україна прагне бути вільною, Україна йде до повного відновлення свого суверенітету.
Людмила ЗЕЛЕНЮК, провідний спеціаліст Бершадського районного управління юстиції.