В нормі у порожнині рота є велика кількість мікроорганізмів. У половини населення в нормі можуть бути гриби, ротова амеба та інші. Але при зниженні імунітету, при значному збільшенні кількості мікроорганізмів, при потраплянні в порожнину рота мікроорганізмів з кишечника, іншої патогенної флори, розвиваються захворювання слизової оболонки порожнини рота.
Найбільш розповсюдженими є герметичні стоматити, які проявляються виразками, пухирцями і високою температурою тіла.
Крім цього, у порожнині рота проявляються захворювання, пов'язані з носінням зубних протезів чи після лікування антибіотиками.
Діагностика та лікування ускладнюється тим, що пацієнти тижнями, місяцями займаються самолікуванням. Не завжди стоматологи виявляють належну настороженість. Тому захворювання приймають хронічний та важкий перебіг. При підозрі обов'язково проводиться клінічна лабораторна діагностика, не лише з метою встановлення діагнозу, але і для визначення чутливості до препаратів.
З метою профілактики захворювань необхідно дотримуватись здорового способу життя, користуватись індивідуальним посудом, належно дотримуватись правил особистої гігієни в побуті: мити руки і овочі, фрукти перед прийманням їжі. Утримуватись від випадкових статевих контактів, користуватись засобами індивідуального захисту. При появі симптомів не займатись самолікуванням, а звертатись до лікаря.
Віра ПОДОЛЯНЧУК, завідувач стоматологічним відділенням Бершадської ЦРЛ