Fridge magnet wooden gears

Не та мати, що народила...

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Листопада 2013, 21:07

У Бершадському районі 88 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, серед них є усиновлені, 75 перебувають у сім’ях зі статусом опікуна або піклувальника, в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, 10 дітей виховуються в інтернатних закладах. Це явище є неприйнятним у світлі державної політики і не відповідає інтересам дітей, формуванню повноцінної особистості. Протягом останнього періоду практика передачі дітей, які залишилися без батьківського піклування, на виховання в сім’ю стала відроджуватись у вигляді прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Сім’я для дитини – перша модель суспільства, яку вона безпосередньо сприймає, а взаємини у сім’ї – перші зразки міжособистісних стосунків. У сімейному оточенні формуються певні ролі, свої функції у господарському житті, соціальні взаємини між дітьми і дорослими. У Бершадському районі функціонують три прийомні сім’ї та два дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 21 дитина. Сьогодні хотілося б ще раз привернути увагу громадян району до питань сімейного виховання дітей, які в силу життєвих обставин втратили батьківську турботу. Для роз’яснення питань провели розмову з начальником служби у справах дітей РДА Оленою ГРОНСЬКОЮ:

– Олено Андріївно, скажіть, будь ласка, в чому полягає статус прийомної сім’ї і статус дитячого будинку сімейного типу?

– Прийомною називається сім’я, яка добровільно взяла для виховання і спільного проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Дитячий будинок сімейного типу – це сім’я, яка добровільно взяла для виховання і спільного проживання від п’ятьох до десяти дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

– Якими є вимоги до прийомних батьків та батьків-вихователів? Чи є якісь обмеження при створенні прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу?

– Прийомними батьками та батьками-вихователями можуть бути особи, які перебувають у шлюбі (чи одна особа), мають належні умови проживання та достатнє матеріальне забезпечення, зокрема середньомісячний сукупний дохід на кожного члена сім’ї не менший встановленого прожиткового мінімуму, обчисленого за останні шість місяців. Прийомними батьками не можуть бути особи, які визнані недіє здатними чи частково недіє здатними або ті, хто за станом здоров’я не можуть виконувати обов’язки щодо виховання дітей. Крім того, звичайно, особи, які позбавлені батьківських прав рішенням суду чи колишні опікуни, позбавлені цього права за неналежне виховання.

– А на який період діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, можуть влаштовуватися у такі форми сімейного виховання?

– Прийомні діти та діти-вихованці виховуються у родині до досягнення ними 18-ти років, а у випадку продовження навчання у професійно-технічному чи вищому навчальному закладі – до його закінчення.

– Чи втрачають діти при цьому пільги і державні гарантії, передбачені законодавством?

– Ні. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування не втрачають свого статусу, за ними зберігаються всі пільги і державні гарантії.

Якщо у дитини цієї категорії є майно, житло, воно зберігається до досягнення нею повноліття. Відповідальність за його збереження покладається на місцеві органи опіки та піклування. За вихованцями зберігаються також раніше призначені аліменти та пенсії, інші виплати. Такі діти першочергово забезпечуються путівками в оздоровчі табори та санаторії.
– Скажіть, чи передбачене матеріальне забезпечення для утримання прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу?

– Особливістю діяльності таких форм сімейного виховання є їх державне фінансування. Держава виділяє кошти на харчування, придбання одягу, взуття, ліків, іграшок для дітей тощо. Сума виплат визначається із розміру двох прожиткових мінімумів для відповідного віку кожної дитини.

– Олено Андріївно, а чи мають право діти, що влаштовані у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, спілкуватись із біологічними батьками?

– Звичайно. Якщо таке спілкування не суперечить інтересам дитини і не заборонене рішенням суду, діти мають право спілкуватись із біологічними та іншими родичами.

– І ще одне. Чи передбачено контроль за умовами проживання та виховання дітей у таких сім’ях?

– Безумовно. Цей контроль здійснюють місцеві органи опіки та піклування, а також служба у справах дітей та ра - йонний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

– Чи є у нас в районі особи, які мають наміри створити прийомну сім’ю?

– Нині є подружжя, потенційні батьки-вихователі, які виховали власну дитину і вирішили стати прийомними батьками дітям, позбавлених батьківського піклування.

Вони перебувають на відповідному обліку, триває процес підбору дітей, оскільки для спільного проживання та виховання обов’язкова згода дітей. Сподіваюсь, що в цьому році в районі почне діяти ще один дитячий будинок сімейного типу.

Хочу також додати, що є ще багато різних питань, які можуть зацікавити небайдужих до дитячої долі людей. Зокрема, щодо необхідних документів, прав і обов’язків тощо.

На всі ці питання наша служба може дати вичерпні відповіді, чекаємо на звернення: служба у справах дітей райдержадміністрації (м. Бершадь, вул. Радянська, 22, телефон (04352) 212-58).

Вела розмову Тетяна БОНДАР


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
2 фото   
<b>Фестиваль «На Гозері»</b><br />Перший етнофестиваль «На Гозері» відбувся 9 вересня в селі Бондурівці Чечельницького району. Було...
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
2 фото   
<b>Шістдесят років Чернятській ГЕС</b><br />Нещодавно минуло шістдесят років Чернятській гідроелектростанції. Над входом до машинної зали зафіксовано дату її...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Гончарук Іван Антонович (1905) 1905 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Не та мати, що народила... - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники