З часом джерела замулюються, витоки безіменних струмків пересихають, змінюються водоносні горизонти, тому, як і будь-який природний організм, потребують профілактики.
Дякую за участь у відновленні працівникам водного господарства Михайлу Андрійчуку, Борису Гудименку, Олександру Рахновецькому, Івану Клибанському та орендарям водних об’єктів Петру Бесідовському і Івану Зублевичу за фінансову допомогу, адже в результаті цієї роботи стабілізується наповненість водних об’єктів.
Користуючись нагодою, звертаюся до всіх орендарів ставків, щоб вони піклувались не тільки тим, що в ставку, а і навколо водойми: слідкували за станом прибережних захисних смуг, джерел та витоків струмків і річок, адже вода – невичерпний і безкоштовний дарунок природи, є серцем багатьох релігій.
Приємно відзначити, що переживають за стан водних об’єктів і священики: днями звернувся до нас за консультацією отець Назарій (він планує в наступному році відновити джерело та монашу купель на території Спасо-Преображенського монастиря). Гадаю, небайдужі люди відгукнуться і нададуть спонсорську допомогу в цій благородній справі.
Потрібно бути небайдужим до відродження і захисту водного фонду – справжньої краси Східного Поділля. Тому охорона водних ресурсів повинна стати турботою кожного з нас.
Олександр САЛГАНІК, провідний інженер відділу КВВР Тульчинського МУВГ, член Національної спілки журналістів.