Кішка загинула, людина отримує курс антирабічних щеплень (з порушеннями через відсутність антирабічного імуноглобуліну). Сталось це у с. Дяківці в перший день нового року.
За статистичними даними, підтвердженими відповідними лабораторними дослідженнями, впродовж останніх років сказ був виявлений на територіях Чернятської, Серединської, Великокиріївської, Кидрасівської, Лісниченської, П’ятківської, Устянської, Дяківської, Тернівської, Красносільської сільських рад, у м. Бершаді (всього понад 17 випадків). Все частіше хворіють домашні вихованці – собаки та коти, останні небезпечні тим, що мають можливість гуляти там, де їх заманеться, відповідно росте загроза спілкування з хворими тваринами, гризунами в природі.
Єдиний вихід у боротьбі зі сказом – профілактика. Для мисливців – це проведення в своїх угіддях таксації та недопущення перевищення нормативної кількості рудої лисиці, для ветеринарних працівників – профілактичні щеплення проти сказу, для органів місцевого самоврядування – боротьба з бродячими тваринами (відмовки щодо заборони проводити їх відстріл тут не діють, є альтернативні методи: притулки для бродячих тварин, вакцинація за допомогою харчових приманок та ін.). Власникам домашніх собак та кішок слід, не чекаючи приходу ветеринарного працівника, самим звертатись у відповідні установи за консультацією щодо щеплень їхніх вихованців.
З усіх перерахованих заходів останнім часом найгірша ситуація з бродячими тваринами – кількість їх постійно зростає, відповідно зростає і кількість покусів, а з боку відповідальних за це структур жодної реакції.
Анатолій ВЕЛЬГАН, завідувач ВСП Бершадський МВЛД.