Fridge magnet wooden gears

Поліомієліт: не будьте байдужими!

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Листопада 2015, 09:00

У відповідь на спалах поліомієліту на Закарпатті та з метою припинення циркуляції вакциноспоріднених поліовірусів в Україні вжито заходів щодо проведення трьох раундів додаткової імунізації проти цієї хвороби. Перший тур масової імунізації, до речі, завершився, в районі вакциновано 2467 дітей.

Ще не встигла вакцина розійтись по регіонах, як імунізація почала обростати міфами про погану якість вакцини, неправильне її зберігання (неодноразове чи тривале розморожування), різноманітні ускладнення і таке інше.

Складно повірити, що власна держава не знайшла коштів на придбання вакцини, а інші країни надають її у вигляді гуманітарної допомоги та ще й гарантованої якості. Все пояснюється просто: вони дбають про майбутнє своїх громадян і не хочуть, щоб хворобу, яку можна повністю ліквідувати завдяки імунізації, до них завозили з України. Європейська регіональна комісія з сертифікації ліквідації поліомієліту висловлює глибоке занепокоєння через низьке охоплення вакцина - цією в останні роки в Україні, що разом із поточною економічною кризою становлять серйозну загрозу, насамперед для країн Європи. Якщо у 2008 році щепленнями в нашій державі було охоплено 95% дітей, до 2014 року цей відсоток знизився до 44,7%, а в першому півріччі 2015-го – до 14,5%. В усіх без винятку країнах Європи, США відсоток охоплених стабільно високий – у межах 95-98%, що гарантує популяційний імунітет проти хвороби.

За статистикою, на сьогодні у світі проведена вакцинація із більш ніж 10 млрд. доз живої полівакцини. Вакциновано понад 2,5 млрд. дітей, багато з яких за інших обставин могли бути паралізованими.

Зауважу, що медична спільнота, засоби масової інформації зарубіжних країн не відрізняються схильністю до приховування будь-яких фактів, а тому про всі неприпустимі ускладнення громадськість була б неодмінно поінформована.

Відтак закликаємо батьків, які мають дітей від двох місяців до десяти років (саме ці вікові групи вважаються найбільш «критичними»), відповідально підійти до запропонованих щеплень.

Батьки – відмовники від щеплень! Саме з вашої вини у ваших дітей над звичайно реальний шанс захворіти на вакциноасоційований паралітичний поліомієліт. Тому їх необхідно щеплювати в першу чергу, розпочавши з інактивованої та продовжуючи оральною поліомієлітною вакциною.

А щоб ускладнень не було, ідучи до медичного закладу, прослідкуйте, щоб дитина ваша впродовж останніх трьох днів була здоровою, щоб безпосередньо перед щепленням її обстежив лікар. Якщо перед кабінетом щеплень черга, краще почекати на відкритому повітрі (це зведе до мінімуму можливість контакту з інфекційними хворими, які можуть чекати прийому в коридорах лікувального закладу). Важливо також, щоб медичний працівник перед маніпуляцією обов’язково помив руки та користувався медичними рукавичками. Впродовж 30 хвилин після процедури не слід залишати лікувальний заклад, адже згідно з вимогами відповідальний за щеплення протягом цього часу має оцінити реакцію дитини на щеплення і зафіксувати її в медичній документації.

І щодо оральної полівакцини: протягом однієї години після її отримання дитині не слід полоскати рот, вживати воду, інші рідини та їжу.

Нінель ПЛАХОТНЮК, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Бершадського МВЛД.

Без впровадження загальнодержавного обов’язкового медичного страхування українці не матимуть гарантованого доступу до медичної допомоги. На цьому під час прес-конференції у Вінниці наголосив заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський.

«Медичне страхування є дуже важливим, адже це гарантує усім громадянам доступ до медичного обслуговування.

Наразі в Міністерстві охорони здоров’я тривають дискусії з приводу того, яку модель запровадити в Україні».

Також у ході прес-конференції урядовець повідомив, що в Україні завершено перший раунд вакцинації проти поліомієліту й незабаром стартує другий. «Нині маємо дуже високий рівень вакцинованих, в окремих регіонах – до 80%. Вінницька область також має високий показник.

Зараз уже розпочинається другий раунд, і Міністерство охорони здоров’я, в якості благодійної допомоги, отримало необхідну кількість вакцини і найближчим час вона буде доставлена в регіони для того, щоб спокійно провести другий і третій тури вакцинації. Але наголошую, що вакцинація є добровільною, і це вибір батьків», – зазначив Віктор Шафранський.

У свою чергу, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Оксана Корчинська, яка теж взяла участь у пресконференції, запевнила присутніх журналістів, що вакцини проти поліомієліту та окремих хвороб також будуть закуплені в потрібній кількості.

Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Футбольне свято в Бершаді</b><br />15 жовтня проведено спортивне змагання, присвячене святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України, Дню...
6 фото   
<b>Г.М. Заболотний: нас єднає Бершадська земля</b><br />Голова обласної ради побував із дводенною робочою поїздкою у районі. Приїзд Григорія Михайловича очікувався багатьма...
5 фото   
<b>Районний конкурс читців "Кобзар і Україна"</b><br />Навесні, напередодні дня народження великого українського поета Тараса Шевченка, традиційно проводяться у районі...
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Мороз Лук'ян Володимирович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.43.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Поліомієліт: не будьте байдужими! - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники