Fridge magnet wooden gears

Профілактика – краще, ніж лікування

  • Подобається0Не подобається
  • 29 Квітня 2016, 09:00

З 24 до 30 квітня триває Всесвітній тиждень імунізації, який проводиться з ініціативи Все - світньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Його мета – сприяння використанню вакцин для захисту людей різного віку від хвороб.

Особливо підкреслюється необхідність імунізації підлітків і дорослих людей протягом усього життя. Важливо охопити нею найбільш вразливі групи населення, які живуть в умовах конфліктів або над - звичайних ситуацій.

Імунізація – це процес, завдяки якому після введення вакцини людина здобуває імунітет або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби. Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби. Відсоток вакцинованих людей найбільший у США, Європі і розвинених країнах Азії, менше всього в Африці.

Профілактичні щеплення економічно вигідні і для держави, і для небагатих верств населення.

Вакцинація – соціальне явище. Вона зменшує несправедливість у світі, дозволяючи і багатим, і бідним не захворіти. Тому що для лікування у них можливості різні, а вакцина – одна для всіх і вона доступна всім.

Місцеві реакції і побічні ефекти при щепленні незрівнянно легші, ніж можливі наслідки від інфекцій. Якщо, скажімо, умовна дитина не щеплена, то при захворюванні можуть виникнути ускладнення або побічний ефект, відтак наслідки стають трагічними.

Перед щепленням треба переконатися, що дитина абсолютно здорова. Якщо є якінебудь сумніви щодо стану здоров’я, краще перенести термін вакцинації. Перед щепленням (за 3 дні) треба виключити перебування дитини в місцях масового скупчення людей. Неодмінно перед щепленням, що проводиться відповідно до індивідуального плану для кожної дитини, вона має бути оглянута лікарем.

Дуже важливим моментом є інформованість батьків про щеплення, їхня готовність забезпечити його своїй дитині в призначений строк. Вакцина – це теж ліки, тільки ефективніші, ніж інші препарати, тому що вона запобігає виникненню захворювання, причому іноді дуже важкого.

Консультація сімейного лікаря дозволить батькам отримати правильне уявлення про сучасні вакцинні препарати і про час проведення щеплень дітям.

Календар профілактичних щеплень в Україні, як і в інших країнах, затверджується на державному рівні.

Щеплення проводяться у такому віці дитини: у перший день життя – проти гепатиту В, у віці 3–5 днів – туберкульозу, 1 місяць – гепатиту В, у 2 і 4 місяці – дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, 6 місяців – гепатиту В, дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, 12 місяців – гемофільної інфекції, кору, краснухи, паротиту. У 1,5 річному віці (18 місяців) – проти дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту. Далі щеплення необхідно провести у 6 років– проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи, паротиту, у 7 років – туберкульозу, 14 років – поліомієліту, 16 років – дифтерії, правця, 26 років – дифтерії, правця (надалі – через кожні 10 років життя).

З 1 січня 2015 року набрав чинності наказ МОЗ України №551 від 11 серпня 2014 року, який доповнює попередній наказ №595. Перелік обов’язкових щеплень за віком, згідно з наказом №551, залишається незмінним.

Масове та регулярне проведення вакцинації – це ефективний засіб контролю над керованими інфекціями як у національному, так і в глобальному масштабах. При цьому виражений епідемічний ефект відзначається лише при охопленні щепленнями не менш, ніж 95% населення.

Важливо повернути довіру до вакцинації. А це можливо при впевненості в якості вакцин, що закуповуються державою, при поліпшенні наших знань із питань вакцинопрофілактики інфекцій, відповідальному підході до проведення щеплень як медиків, так і батьків.

Адміністрація КУ «Бершадський РЦ ПМСД».


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
6 фото   
<b>Із єврейської історії Бершаді</b><br />Бершадь від самого початку свого існування тривалий час була однією із стратегічних фортець на наших південних...
3 фото   
<b>Бершадська РДА пропагує здоровий спосіб життя</b><br />8 вересня 2012 року на Бершадщині, під патронатом голови райдержадміністрації Олександра Снігура, відбулась районна...
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Мала Киріївка
Козачок Антон Мартинович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 03.10.44.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Профілактика – краще, ніж лікування - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники