Fridge magnet wooden gears

ЗАБУТТЯ ПІД МУЗИКУ ДОЩУ...

  • Подобається5Не подобається
  • 22 Листопада 2006, 19:05

Люди пробігали повз неї і дивувались. Дощ лив, як із відра, дув сильний, холодний вітер, а дівчина в легкому, майже літньому одязі, без парасольки, повільною ходою йшла вулицею. Вона не відчувала нічого: ні холоду, ні дощу, її не цікавила думка і здивування випадкових перехожих.
Дівчина не посміхалась і не плакала, не сумувала і не раділа. Тепер вона вже не відчувала болю. Якби русалки реально існували в цьому світі, то ця бідолашна була б однією серед них. Усіма покинута, проте не ображена на життя.
Випадково вийшла на дорогу, і її ледве не збила машина. На щастя, автомобіль вчасно зупинився. Водій виявився її знайомим і другом.
– Боже мій! – вигукнув він. – Що ти тут робиш? В якому ти стані?! Наче п'яна... Мерщій сідай в авто, я відвезу тебе додому.
– Не займай мене. Їдь своєю дорогою, куди їхав. Мені не треба твоя допомога.
– Не говори дурниць. Сідай! Божевільна.
Дівчина послухалась. Коли приїхала додому, в її очах з'явився неясний блиск, обличчя змарніло, на ньому читався невиразний сум. Краплі стукали по склу, наганяючи тугу за втратою. Друг залишив її одну, переконавшись, що все буде добре.
Дивний стан. Ніби й заплакала б, стало б легше, але не може. Дивиться і не бачить нічого, слухає музику, проте не чує її, бо та музика і так вже лунає в душі давно. Дихає тяжко-тяжко, неначе повітря несправжнє, його не вистачає. На ногах ледве тримається, був би в кімнаті вітер, то колихав би її, як одиноку тополю, а повіяв би сильніше, кинув додолу, як змучений осінній жовтий лист.
Упала, не втримала в руках книжку; зітхнула, неначе востаннє; миттєве забуття, опам'яталась, лежачи на ліжку, дивлячись, вивчаючи стелю, заплющила очі, згадала любе обличчя, думала про коханого довго-довго, аж доки не заснула, з боку подивившись, враження, що назавжди.
А дощ все лив, лив... Умивав землю.
Юля ШЕВЧЕНКО,
учениця 11-Б класу Бершадської ЗОШ №2.

колисанка
Як земля весняна
Ловить рясний дощик,
Так синочок мами
Голосок вловив.
Пісенька простенька –
Перший подарунок.
Радість материнства –
Бог благословив.
Серце над колискою
Полум'ям звивається,
І звучить співанка
Для малечих снів.
Мрії на майбутнє,
Роздуми, надії,
Сподівання доброго –
Мати вносить в спів.
"Народила тіло,
Народила душу.
Гілочку від дерева
Важко відірвать.
І науку мудрую
Я посіять мушу,
Щоб у цьому світі
Вправно виживать".
Золотими барвами,
Запашними травами
Через колисанку
Пробіжить життя.
"Ми з тобою, сину,
Назавжди пов'язані,
Розлучити зможе
Тільки небуття".
Лагідне, як сонечко,
Ніжне, як пелюстка,
Немовля-малеча
Не збагне тих слів.
Тягне свої рученьки
І тремтить співанка,
Те тепло і щастя
Для солодких снів.
Марія ТИТАРЧУК,
вчителька Бершадської ЗОШ №2.

Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Ювілейне свято молодої держави відзначила Бершадщина</b><br />Наша держава відзначила важливу, знаменну дату в багатовіковій історії народу &ndash; двадцяту річницю проголошення...
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Турчинський Давид Федорович (1903) 1903 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЗАБУТТЯ ПІД МУЗИКУ ДОЩУ... - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники