Fridge magnet wooden gears

Найкращий засіб – «сапін»...

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Червня 2013, 21:24

Дід, назвемо його Лаврін, який і до сьогодні мешкає в одному з сіл району, такого вже віку, що і родичі не знають, скільки йому років. Проте на ногах ще якось тримається.

Хоч і лагідний має характер і ніколи ні на кого не сердиться, тим самим продовжуючи власне дов - голіття, усі в селі знають, що добряче-таки, чомусь, він недолюблює агрономів. Інша справа, каже, коли про них заходить мова – був колись агроном на МТС. Приїде в село, дасть команду – і цілі веснуліто всі у полі. Ніхто не вештався тоді від «нічого робити», як тепер.

Оту агрономічну науку тієї пори, зрозумілу тільки йому, так і проніс крізь все своє життя. І треба сказати: від того постійно був результат.

Найкращий на весь куток город – у нього, найбільше родило картоплі, яким би не був рік. Скільки хто не приглядався, як це йому вдається (бо навіть його жінку не так часто можна було бачити в рядках), ніяк не вдавалося перейняти секретів. Він завжди робив щось не так, як інші. Бувало, дехто ще тільки тягне картоплю із погреба, щоб накільчити перед посадкою, а він вже садить її, одягнений мало не по-зимньому, бо ще холодно. Бувало і навпаки: дехто з сусідів хитається вже на лопаті, саджаючи цю культуру на городі, а на Лавріновому ще й кіт не женився. «Ще рано, – пояснював він у таких випадках найбільш допитливим, поглядаючи при цьому, чомусь, у небо, – ще встигне вирости».

«Ні, знає-таки щось дідуган, – висловлював здогадку вголос дехто, – тільки казати не хоче. Чого доброго, застосовує ще й якийсь із гербіцидів, бо хто тепер ними не користується?! А розповідати не хоче, щоб не перестали купляти картоплю у нього, яка щороку не вміщається у погріб».

Правдоподібності таким здогадкам додавало те, що навіть як хтось спозарання йшов на город із сапою, дід вже повертався, не поспішаючи, до хати. Тож так і не могли збагнути, як йому, та ще й у його віці, вдається підтримувати ідеальний порядок на чималій присадибній ділянці. Он навіть молодим це не завжди буває під силу!

«Не може такого бути, що вирощуєте картопельку без хімії, – все сумнівалася одна із сусідок. – Тепер багато хто на цьому знається. Який гербіцид використовуєте?».

«Найефективніший – «сапін», – одразу ж відповів дід і котрий раз вже заходився переповідати, яким розумним був агроном, коли він ще працював на МТС.

«А коли саме вносити?», – не вгавала сусідка.

«Тільки рано і ввечері, – знову відповів дід. – А далі, через декілька днів, можна повторити».

А оскільки був якраз базарний день, сусідка невдовзі сиділа вже в автобусі. Чекати було ніколи – не щодня вони тепер заїжджають у те село, а бур’яни не чекають.

Продавець, який у райцентрі торгував засобами хімізації, швидко збагнув, що до чого, коли вона запитала, по чому той продає «сапін».

«О, ні, жіночко, – відповів він,– «сапін» он там, у «ширінці» (так на базарі називають вузький прохід на авторинок, у якому торгують сільськогосподарським реманентом), продає його Славік», – і він показав, куди саме треба йти. А там, як побачила різного калібру і величини сапи, збагнула жінка, що саме мав на увазі дід Лаврін. Як і те, що порада була досить слушною – поки добиралася у Бершадь і назад, півгорода можна було висапати.

Почув і записав Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Ювілейне свято молодої держави відзначила Бершадщина</b><br />Наша держава відзначила важливу, знаменну дату в багатовіковій історії народу &ndash; двадцяту річницю проголошення...
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Тодоренко Василь Соловейович (1903) 1903 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 12.06.44.

З історії Бершаді
У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Найкращий засіб – «сапін»... - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники