Fridge magnet wooden gears

Добре слово

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Лютого 2014, 13:22

Словом можна…Та, власне, все: розрадити, вселити віру, образити…

Кожен вибирає той набір слів, якого вимагає ситуація, вихованість, мораль. Та чи часто ми задумуємось над красою слів?!

І приходить Шевченкове:

– Ну що б, здавалося слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!..

Сім’я бере початок із батьківського «благословляю», материнське щастя – із невмілого «ма-ма», чоловіче скупе – із «зрозумій». А за ними – цілі галактики взаєморозумінь і непорозумінь, захоплень і розчарувань. Та це закон життя. Ми його пізнаємо протягом довгого часу і дуже часто слово формує характер, ситуація –вчинки.

… У сім’ї, де слово живе в пошані, дитина користується набором слів, які несуть приязнь, насолоду, а головне – розуміння.

І вже оті «дозвольте», «будь ласка», «вибачте» творять чудеса. Дитина усвідомлює: щось не спрацювало (чи є причина, чи й відсутня), але ж є розуміюче «вибачте», і ніби натяк на те, що ви бачите, як сталося, але ж ми розуміємо – це прощення, буде поіншому. Хочеться думати, що і у житті такої буде рівніша дорога, та й дипломатичність ще нікому не завадила.

Що подарує сім’я, в якій чується лайка, прокльони?! Та, власне, те саме: гіркий трунок в ореолі жорстокості, байдужості, а по життю – серпантин, серпантин і крутий спуск… А головне криється в тому ж самому – розумінні, яке хлюпотить у морі життя словами, словами, словами… Як би незрячий хотів бачити, як би німий – говорити… А ми ж і бачимо і чуємо, та не завжди прислухаємося.

То чого ж бракує? Часу? Вихованості? Слова? А що перешкоджає? Пихатість? Зарозумілість?

Просіймо, як на ситі борошно, замісимо те, що хвилює душу, манить зір, колише на вітрі… Бо ми ж люди, як «хрестики на полотні» (за Василем Думанським), як зірки в небі, як довга материнська пісня, якій немає кінця-краю, допоки живе людина, і, як співається,: «І крізь роки чую мамин я голос»..!

Вчімось шанувати те, що маємо, милуватися тим, що подобається, розуміти тих, хто поряд. А добре слово зробить свою справу.

Світлана КОВАЛЬСЬКА, член Національної спілки журналістів України, лауреат премії ім.В.Думанського.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
6 фото   
<b>Дошка пошани - 2013</b><br />&#160;Розпорядженням голови районної державної адміністрації М. Бурлаки від 25 липня 2013 року №265 «Про занесення на...
18 фото   
<b>Александров Єфім Борисович</b><br />Александров (Зіцерман) Ефіміан Борисович&nbsp;народився 13 травня 1960 року в місті Підволочиськ Тернопольськой...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Сірик Леонід Парфенович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.04.45. Похов. м. Братислава, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Прославив земляків подвигом П. І. Миколаєнко. В одному з жорстоких боїв він, командир роти 134-го танкового полку, особисто знищив кілька танків противника, забезпечивши виконання бойового завдання. За цей подвиг йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Його ім'ям названо одну з вулиць. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Добре слово - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники