Fridge magnet wooden gears

Діди Морози різних країн світу

 • Подобається1Не подобається
 • 7 Січня 2016, 09:00

Сани його літають, олені розмовляють, із собою він везе повен мішок подарунків.

Знають його у всьому світі і в кожній країні, лиш називають по-різному: Санта-Клаус, Тао Куен, Увлін Увгун, Дзед Мароз, Юленіссен…

На своїй батьківщині, у Фінляндії, він більше відомий як Йоулупуккі, що в перекладі означає «різдвяний козел». Таке дивне прізвисько фінський Дід Мороз отримав завдяки сільським жителям, які в Різдвяну ніч одягали шубу козлика і розносили по домівках подарунки. Через це у XIX столітті його зображували в козлиній шкурі, інколи навіть з маленькими ріжками. Зараз Йоулупуккі виглядає, як звичний нам Дід Мороз, із білою бородою та вусами, одягнений у червону шубу зі шкіри козлика підперезану шкіряним поясом, на голові у нього червона шапка.

Мешкає фінський Санта з дружиною Муорі (що перекладається як «стара господиня») і цілим сімейство гномів у своїй хатині. Його маленькі помічники впродовж року сидять у «Печерах Еха» і слухають, як себе ведуть діти в усьому світі. Перед Різдвом розбирають пошту і допомагають готувати та пакувати подарунки.

У Білорусі – Дзед Мароз.

Одягнений у довгу до п’ят шубу, спирається на чарівний посох. Живе він у своїй резиденції на території національного парку «Біловезька пуща».

Крім будинку Дзеда Мароза, в маєтку є окремий дім для Снігуроньки, де зберігаються подарунки та дитячі листи.

У Норвегії та Гренландії подарунки приносять гном Юленіссен, одягнений у брюки до колін та гольфи, взутий у дерев’яні черевики, та маленькі домовики Ніссе, які увесь рік сплять у затишному місці, а в грудні прокидаються і підкидають у панчішки подарунки. Домовички носять в’язані ковпачки і полюбляють солодощі. Щоб їх задобрити, діти залишають усілякі смаколики біля ялинки. Головний домовик живе недалеко від Осло, де є його поштове відділення, куди й надходять усі листи від дітлахів.

У Греції та на Кіпрі Діда Мороза звуть Святим Василем.

Його зображують старим із білою бородою. На Кіпрі вірять, що Василь невидимкою заходить до будинків і дивиться, в якому душевному стані люди зустрічають його і Новий рік.

Це не час для туги і зневіри.

Грецькі діти готуються до того, що Святий Василь проникне до будинку через комин, тому залишають на ніч біля каміна свої черевики і сподіваються на ранок знайти в них подарунки.

Тао Куен – Дід Мороз із В’єтнаму. Його ще називають духом сімейного вогнища. Він виглядає як дракон, а інколи – як старець. За сім днів до Нового року вирушає на небо до верховного божества Нгау Хоанга, щоб доповісти небесному владиці про добрі справи і вчинки всіх членів сім’ї.

Аби задобрити Тао Куена, біля його зображення ставлять багато солодощів.

Монгольського Діда Мороза називають Увлін Увгун, а супроводжує його супутниця – Зазан Охин. Новий рік у Монголії співпадає з важливим у країні святом скотарства, а Увлін Увгун уособлює образ головного пастуха. Його зображують у довгій волохатій шубі і великій шапці з рогами.

Саме від нього залежить, чи буде вдосталь молока і м’яса до новорічного столу.

До чеських та словацьких дітлахів приходить веселий чоловічок, одягнений у довгу шубу та високу шапку, який за спиною носить торбу. Звуть його Мікулаш, ходить він разом із Чортиком і Янголом. У них завжди знайдуться подарунки для тих, хто добре вчився. За традицією вони заходять у дім, де є діти і по записах у книзі хороших та поганих вчинків дарують малечі подарунки, а тим, хто поводив себе погано, дістаються вуглинки. Задобрити Святого Мікулаша можна, розповівши віршик чи заспівавши пісеньку.

Французький колега Діда Мороза – Пер Ноель. У перекладі його ім’я означає Батько Різдва і схожий він на Санту, але замість оленів пересувається на віслюку. У Новий рік спускається по димарю в будинок, де перед каміном у вітальні діти залишають порожні дерев’яні черевики і чемно йдуть спати. Пер Ноель приїздить не сам, а з компаньйоном Пер Фуетаром – суворим стариганем з різками, який на вушко нашіптує, як увесь рік поводили себе діти і чого заслуговують більше – солодощів чи покарання.

Італійський Дід Мороз – Баббо Натале. Цей новорічний чарівник заходить до будинку через комин, біля якого йому залишають чашечку молока. Подарунки кладе у червоні шкарпетки, підвішені біля каміна. У Баббо Натале є подруга – відьма Бефана.

Зовні схожа на казкову БабуЯгу. Бешкетникам Бефана приносить вуглинку, а слухняним дітям – всілякі солодощі.

Санта-Клаус–легендарний герой Різдва у США, добрий дідусь, який приносить подарунки дітям на Різдво і Новий рік. Американського Санту всюди супроводжує олень Рудольф-Червоний Ніс, який вміє розмовляти. Зображують Санту веселим дідусем з білою бородою, одягненим у коротку червону курточку та штани. На голові у нього червоний ковпак, а на носі – незмінні окуляри. У Свят-вечір Санта проникає в будинки через димохід і кладе подарунки під різдвяну ялинку та в панчохи всіх дітей, які впродовж року добре себе поводили.

Австралійський Санта-Клаус одягнений у легкі шорти і любить серфінг. Зазвичай зустріти Санту можна на пляжі, там він і роздає подарунки дітям.

Сегацу-сан і Одзе-сан – два новорічних персонажі Японії.

Сегацу-сан у перекладі – Господар Нового Року, він є традиційним Дідом Морозом.

Одягнений в яскраве блакитне кімоно і ходить пішки по Японії цілий тиждень. Цей час жителі називають «золотим тижнем». Він заглядає в кожен дім, але без подарунків –подарунки дітворі вручають самі батьки. Кілька десятиліть Сегацу-сан змагається з Одзе-саном, який одягнений як американський Санта Клаус, і останнім часом стає все популярнішим. Тільки пан Одзе привозить подарунки по морю, а не на оленячій упряжці.

Маленький шведський колега Діда Мороза – Юль Томтен, що зі шведської означає «Різдвяний гном». Живе у чарівному лісі та має власного помічника – сніговика Дасті.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
3 фото   
<b>Водохреще в Бершаді…</b><br />У вівторок 19 січня право - славний світ святкував Водохреще (Хрещення Господнє, Богоявлення). Це третє велике зимове...
8 фото   
<b>День захисту дітей у Бершаді</b><br />На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей,...
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Вовчок
Марушкевич Спиридон Семенович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.10.44. Похов. м. Будапешт, Угорщина.

З історії Бершаді
У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Діди Морози різних країн світу - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення