Fridge magnet wooden gears

Чому свині стають "золотими"

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Січня 2016, 09:00

Про ідентифікацію свинопоголів’я, з якою метою це робиться, розповідалося на сторінках районної газети. Але до редакції надійшов ще один лист із Берізок-Бершадських, за підписом ветеринарного лікаря І.П. Коваля, з його зауваженнями і пропозиціями на цю тему. Їх і пропонуємо увазі читачів.

«Система ідентифікації повинна працювати, але у нашій державі, як це буває, і тут хочуть змарнувати гарну справу: ставлять за мету отримати ще і надприбутки при її впровадженні.

Найбільше турбує селян, наприклад, що за останні роки ціна за ідентифікацію свиней фізичними особами зросла майже втричі і становить, з врахуванням банківських послуг, 33,5 грн. Тобто, аби селянину вивезти на ринок для продажу десяток малих поросят, потрібно заплатити понад 300 гривень, та ще й оформити ветеринарну довідку про клінічний огляд тварин, за яку також передбачена плата.

Щоб не виникало бажань маніпулювати розцінками, останнім часом встановлено єдину суму сплати за цей огляд. До цього у різних регіонах вона могла бути різною.

Хіба ДП «Агентство з ідентифікації тварин» не відстежує свою непопулярність у процесі цієї ідентифікації? Адже очевидним є те, що поки поросята доїдуть до ринку, стають «золотими». Та ще й при такій низькій купівельній спроможності населення, як тепер.

Якщо хочемо, щоб у нас працювали європейські стандарти, то зробімо систему ідентифікації доступнішою для громадян. А то навіть спостерігати дивно, коли на ринку буває порожньо, зате поряд жвава торгівля свиньми, бо без документів на ринок не пропускають. Хто ж ту ідентифікацію власних тварин, як і клінічний їх огляд, буде робити, якщо тарифи за ці послуги чималі? Тож держава втрачає чималі кошти.

Пропоную ініціативній групі селян, яким часто доводиться вирішувати цю проблему, звернутися у відповідні установи з проханням зниження цінової тарифної сітки за такі послуги. Від цього у виграші будуть усі.

Крім того, у кожному з сіл є депутати, які також могли б розглянути на сесії цю проблему і звернутися до керівництва ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» з цією ж пропозицією».


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>ЯЛАНЕЦЬ</b><br />
3 фото   
<b>140 років з Дня Народження української поетеси Лесі Українки</b><br />25 лютого 2011 року виповнюється 140 років з дня народження української поетеси Лесі Українки. Леся Українка...
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
4 фото   
<b>Красносілка – "солодка" і гаряча точка району…</b><br />22 вересня 2011 року працівники Красносілського цукрового заводу організували мітинг на центральній площі міста...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Колісник Денис Єфремович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 10.10.41.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Чому свині стають "золотими" - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники