Fridge magnet wooden gears

Надія – на себе

  • Подобається3Не подобається
  • 3 Червня 2009 р

Останнім часом багато говорять про світову фінансову та економічну кризу. Дошкуляє вона й українцям. А що з цього приводу думають прості громадяни? Як безпосередньо в сім’ях люди долають економічні труднощі? Які знаходять рецепти виживання? Про це і йде мова в експрес-інтерв’ю.

Пенсіонерка з Шляхової (назватися не захотіла):
– Кризу зробили багатії, бідним однаково недобре тоді і тепер. Завжди жила і живу в нестатках. І тоді в ресторан не ходила, і тепер. Отримаєш ту пенсію – 650 гривень – і так все розрахуєш, щоб стало її на довше. Знаю, що ніхто нізвідки нічого не дасть. Надіятися треба тільки на себе. Працювати треба.
Криза для тих, хто лежить і нічого не робить, або байдики б’є і випити любить.

Марія Петрівна з Ставків:
– Зайві витрати скорочуємо, купуємо лише продукти і найнеобхідніше, економимо й на одягу. Витрачаємо менше, бо де заробити? В сім’ї двоє діток. Тримаємо корову, обробляємо город, отак і живемо.

Василь, підприємець:
– У людей грошей немає. Торік взяв валютний кредит, тепер розраховуватися дуже важко. Прибутки вже не ті – виторг менший, а виплачувати доводиться вдвічі більше.

Дмитро Олександрович, 55 років:
– Тяжкувато стало, сім’я велика – троє дорослих дітей, маємо онука. Ціни скочили вгору, а зарплата мізерна.
Оце що в селі живемо та город обробляємо, невеличке господарство тримаємо, те й виручає. Деколи дрова комусь порубаю чи просять картоплю допомогти посадити. Так і викручуємося.

Володимир, 22 роки, працівник торгівлі:
– Криза поки що сильно не позначилася, хоч і стало трохи гірше. Зарплата не змінилася, але ціни піднялися.
Дружина не працює – виховує дворічну донечку. Городу не маємо, тож допомагають батьки. Хочеться, щоб цей період якнайшвидше про - йшов.

Катерина Дмитрівна, 44 роки, родом з Бершадщини, проживає в Донецькій області, на малій батьківщині перебувала у справах:
– Криза зачепила кожну сім’ю. У нас, наприклад, шахти зупиняються, зарплату виплачують частками, відправляють у відпустки за свій рахунок. Підняли тарифи на комунальні послуги. Дочка навчається в гірничому університеті в Дніпропетровську. Раніше приїжджала додому тричі на місяць, тепер лише один раз. А дитині треба продукти і якусь копійчину дати. Харчуватися в їдальні обходиться їй 30-50 гривень на день, моя зарплата – 700-800 гривень, та ще й видають не всю зразу. Живемо в квартирі, тож багато платимо за опалення та інші комунальні послуги. Добре, що хоч пенсію чоловіку платять. Половина її йде на оплату комунальних послуг, решта – на навчання дочки.
Якби не пенсія, не знаю, як би викручувалися.

Галина Миколаївна, продавець:
– Все змінилося на гірше.
Доводиться економити на харчах і на одязі, купуємо що найдешевше, а, значить, неякісне. Словом, викручуємося, як можемо. Ось зараз, наприклад, свята, а я не можу дозволити собі купити все, як раніше, щоб накрити святковий стіл. Обходимося без цього, скромніше харчуємося.
Домашнє господарство не дуже виручає, бо занадто великі затрати на його утримання: дороге зерно, щоб вигодувати якесь порося чи курку, земля – не чорнозем, а пісок. А насіння, засоби захисту рослин? Хоч весною купую насіння, обробляю город, а восени все одно купую всю продукцію на базарі.
Допомоги нізвідки немає.
Навпаки, потрібно б підтримати дорослого сина, який одружився, а я нічим допомогти йому не можу, бо зарплата невелика, якої й самій не вистачає. Але як би там не було, надіємося на краще.

Валентина, 43 роки, домогосподарка, м. Бершадь:
– Криза дечому й навчила.
Тепер ми почали економніше витрачати електроенергію, воду, адже тарифи на комунальні послуги значно зросли. Овочі, деякі продукти закупляємо з осені, коли вони дешевші. Взагалі, на ринок вирушаємо, точно знаючи, що потрібно купити, інколи навіть записуємо це на папері. Купуємо натуральну продукцію у селян з навколишніх сіл, які, до речі, дуже щирі й можуть поступитись в ціні. Маємо родичів у селі, тож обов’язково передаємо одяг, з якого діти повиростали.
Розпитував Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Свято в Усті</b><br />
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
3 фото   
<b>КОШАРИНЦІ</b><br />
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Хмарук Терентій Кирилович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Надія – на себе - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники