Fridge magnet wooden gears

Слово, моя ти єдиная зброє…

  • Подобається0Не подобається
  • 29 Липня 2016, 09:00

Вчергове взялася за перо, бо мовчати несила.

За свій довгий вік я пережила десять президентів, починаючи зі Сталіна. Зараз живу (якщо можна так сказати) при Порошенкові (одинадцятому).

Я не комуністка, ніколи і подумки нею не була. Старалася і в ті часи, коли навіть думати про самостійну Україну було небезпечно, зародити зерна національної гідності в душах молодого покоління, всі свої знання з історії рідного краю, на свій страх і ризик, передати тим, хто між рядками розумів сказане мною.

Я вже давно на пенсії, за свій 40-річний безперервний стаж заробила аж… 1300 гривень. Боляче за таку несправедливість: ми – учителі і лікарі – не державні службовці!

Чому? Кому ми служили, кому надавали невідкладну (медики) допомогу? Кому ми, учителі, надавали путівку в життя? Не тим, хто пішов працювати в усі сфери життя, і не підприємцям, яких, до речі, у той час ще й не було? Нині секретарка з середньою освітою має пенсію у кілька разів більшу, ніж учитель чи лікар.

Ми – «ізгої» в рідній державі.

Здавалося б, державні мужі за 25 років незалежності мали б час і можливість відновити справедливість. Ба… Їм не до нас.

… Раніше ми голосували за конкретну людину, яку або знали, або чули про неї якісь відгуки (до речі, і суддів обирали так само). Зараз обираємо вусатих і ситих «котів у мішку», яких не тільки не знаємо, але й не чули їхніх прізвищ. А точніше й справедливіше: вони самі себе обирають за мільйони, вкрадені у нас з вами. Тепер ці т. зв. обранці народу сидять (точніше, відсиджують і то не всі) у парламенті.

Я такого сорому за їхню діяльність не відчувала всі свої роки.

Ви бачили чи чули коли-небудь, щоб директор школи чи заводу, головний лікар стояли на дверях і просили людей зайти в цех чи в клас, у палату до хворого чи почати обхід?

Абсурд – скажете ви. То чому ж Голова Верховної Ради просить-молить зайти оцих «слуг народу» до зали і зайняти свої робочі місця? (До речі, місця не з дешевих, які оплачуються з наших кишень).

Сфотографуйте очима їхню «працю»: той читає газету, той розмовляє по телефону, а дехто, виперши вперед вгодований на людській праці і сльозах курдюк, безсоромно й нахабно спить. Це – нами обрані «слуги»! І що вони зробили для нас із вами, прості люди?

А нічого! Які закони вони прийняли, щоб нам із вами стало легше жити? Ніяких! А для себе – так! І десь з’явилась в якомусь таємному законі недоторканність, про яку ніхто й не чув; від якої всі перед виборами обіцяють позбутися, але ніколи й не заїкаються після виборів. Порозкрадали (по-їхньому приватизували) все: землі, ліси, ріки, озера, порізали на брухт фабрики, заводи. Табори, санаторії, пам’ятки архітектури – все їхнє. Ніхто з нас не має котеджів на сто кімнат, лісових угідь на сотні й тисячі гектарів, ніхто не носить сумочок імпортних за півмільйона гривень… А наші депутати від непосильної праці швидко стомлюються: у вівторок почнуть засідати, в п’ятницю – вже нема кому голосувати. Пороз’їжджались у близькі і далекі краї, про які прості люди й не чули.

Отак, бідолахи, пропрацюють два тижні і йдуть на канікули. Які? Чому? Головне: за ці тижні встигнути проголосувати для себе підвищення зарплат, надбавок за шкідливість праці, за оренду житла, виплати на відпочинок і т.д.

Криза їх не торкнулася і не торкнеться. Вона б’є під самий дих нас із вами. Вічно плачуть, що нема грошей у казні на пенсії й зарплати. А ви зніміть з Гонтарєвої шубу, продайте, буде зарплата чи пенсія не одному десятку «черні». Поділіться грішми із солдатиками на Сході, які у спеку п’ють з калюжі воду, купіть їм бронежилети, а не постачайте фікцію! Чомусь прості люди, бабки старенькі з мого Яланця зносять закрутки, сало, смалець, гроші, одяг для воїнів АТО, які стоять вічна-віч із ворогом, що зазіхає на нашу незалежність. І гинуть за рідну землю. Цікаво, а є серед загиблих діти чи рідні високопосадовців?

Настасія ЖУРАВСЬКА, с. Яланець – м. Трускавець.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Красносілка – "солодка" і гаряча точка району…</b><br />22 вересня 2011 року працівники Красносілського цукрового заводу організували мітинг на центральній площі міста...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Войтенко Віктор Максимович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Слово, моя ти єдиная зброє… - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники