Fridge magnet wooden gears

«Я не вагітна...»

  • Подобається3Не подобається
  • 2 Грудня 2009 р

– стверджувала 24-річна Світлана Я. з одного із сіл району. І намагалася переконати в цьому і своїх рідних, і односельчан, і навіть…лікарів, до яких її привезли, коли вже почалася родова діяльність. Температура тіла перевищувала 39 градусів. Для того, щоб дитина з’явилася на світ і щоб урятувати молоду маму, довелося робити кесарів розтин. На порятунок викликали реанімаційну бригаду з обласної дитячої лікарні. Новонароджена дівчинка не дихала, у неї не було серцебиття, та лікарі зробили все можливе, щоб вдихнути життя у маленьке тільце. Її стан дуже важкий. Дитину оперативно було доставлено у Вінницю, а матір переведено в реанімаційне відділення райлікарні. Дуже мало залишалося до летального наслідку. А вагітність була доношеною… Та завдяки зусиллям лікарів нині стан маляти та матері поліпшується.

Заступник головного лікаря райлікарні з охорони дитинства і материнства В.М.Шеремета розповіла, що за багато років своєї діяльності вперше зустрічається з таким випадком.
– Світлана не тільки до останнього дня заперечувала свою вагітність, а й робила все, щоб дитина не народилася. Вона вживала для цього різні заходи, приймаючи всякі препарати, парячись тощо.
Не стояла на обліку в сільській амбулаторії, як усі вагітні, відмовлялася від оглядів. Відповідь на пропозиції оглянутися була одна: «Що ви від мене хочете, я ж не вагітна». А мотив був зрозумілий: молода жінка не хотіла цієї дитини.
Можливо, корінь цього слід шукати в тому, що в сім’ї вже є двоє маленьких дітей, яким ще не виповнилося й двох років. А молодій матері було соромно від того, що в неї такої молодої, буде вже троє дітей… І навіть та обставина, що держава надає солідну допомогу за народження кожної наступної дитини, тут не спрацювала.
Розповідають, що матір Світлани, коли породіллю привезли в райлікарню, говорила: «І чого їм не вистачало – хата є, машина є…».
Тож матеріальних нестатків молода родина не відчувала.
А причину небажання народжувати слід шукати у психології молодої жінки. Чималу частину вини за те, що сталося, мають взяти на себе і члени родини. Адже вони не могли не знати, в якому стані Світлана, та все ж не допомогли їй ні порадою, ні практично. Аж поки не гримнув грім…


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
4 фото   
<b>Міжнародний турнір</b><br />Завдячуючи триразовому чемпіону світу, заслуженому майстру спорту А.В. Телятникову, який у Ставках створив чудову...
8 фото   
<b>Осінь</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Байда Максим Захарович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Я не вагітна...» - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники