Fridge magnet wooden gears

Не робімо боляче довкіллю

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Серпня 2011, 20:55


Бершадщина – одна з найчарівніших перлин Поділля. Географічне розміщення, клімат, багаті ліси, повноводні ріки, кришталеві джерела, родючі землі… Усе для того, аби людям жилося тут добре, дихалося легко. В спеку маємо можливість скупатися та напитися смачної, прохолодної води, хоч відомо, що не скрізь люди мають таке багатство природи в Україні. Гріх скаржитися, що у нас «не так вродило, як торік».

Я щиро дякую Ірині Маліцькій, студентці факультету журналістики, за матеріал «Чому засмічені наші душі», який не залишив мене байдужою (взагалі подобається все, що вона пише). Значить, небайдужі молоді люди, вболівають за чисте довкілля, а це додає оптимізму, буде добре, як у нашому районі, так і в Україні. До часу і матеріал Віктора Балана, ветерана праці, громадського інспектора з охорони довкілля, «Як вибратися із сміття».

Давно вже не повинно бути й мови про стихійні сміттєзвалища. Кожне сміттєзвалище – рана на тілі землі нашої, коли землі болить – ми відчуваємо погіршення самопочуття, здоров’я. Саме вболіваючи за своє здоров’я, здоров’я кожного з нас, не робімо боляче довкіллю.

Час думати кожному, щоб якнайменше всякого непотребу потрапляло на визначені – паспортизовані сміттєзвалища. Був час, коли сміття не вивозилося, а такого страхіття не було. Мудрими були – щось прикопали, щось закопали, щось спалили.

Можливо, потрібно сортувати й самим людям: папір спалити, пляшки скляні та пластикові – до пункту прийому, як і одяг, якого вкрай хтось сьогодні потребує. Місто й село без жодного папірця й недопалка! Головне не бути байдужими: «після мене й трава не рости», «після мене хоч потоп». Нам залишили євреї намолену Бершадь, так вони говорили. Хочу ще раз щиро подякувати їм, мудрим, небайдужим людям.

На землі, якій сьогодні живемо, жити дітям й онукам, для них потрібно берегти і ліс, і річку, і воду в криниці, і землю чистими. Це – найцінніший спадок нащадкам!

Дітям всміхається сонце
Аритмія – я рахую свій пульс.
Перемогли, життю вкотре плюс!
Від аритмії стогне земля моя,
Беззахисна вона, як немовля.
Хворі люди, ріки, ліси,
Боже, допоможи… якщо єси.
Посміхається сонечкосонце
Дітям в лікарняне віконце.
Швидкого прогресу війни…
Що накоїли владні чоловіки?
Земля сміттєзвалищем чи буде?
Чи повернуться до проблеми люди?
Болить землі – хворіє, розумію,
Їй треба лікувати аритмію,
Рятувати землю-годувальницю –
Уваги б та любові – крапельницю…
Світле свято, для нас воскрес Ісус!
Усім би людям нормальний пульс.
Коли б земля здоровою була,
Не рахувала б пульсу я.

Варто вже усім задуматися, чому так часто трапляється, що сонце посміхається дітям в лікарняне віконце, дітям, яких любимо понад усе в житті…

Тетяна КУЧАНСЬКА, громадський кореспондент.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
73 фото   
<b>Всі учасники</b><br />
9 фото   
<b>Весняна толока</b><br />В рамках двомісячника благоустрою та обласної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», працівниками райдержадміністрації,...
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
10 фото   
<b>Сергій Іванченко - фіналіст конкурсу "Крок до зірок"</b><br />ІІ тур Всеукраїнського дитячого телевізійного вокально - хореографічного конкурсу "Крок до зірок" глядачі мали змогу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Колісник Денис Єфремович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 10.10.41.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Не робімо боляче довкіллю - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники