Fridge magnet wooden gears

Хто приборкає «сіткарів»?

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Липня 2012, 21:12

Я – пенсіонер. Звісна річ, займаюся, як і всі люди такого віку, в тому числі і риболовлею, бо далеко не в кожного вже вистачає на щось інше здоров’я.

От тільки виходить, як в отій приказці, де йдеться, що вудити вудим, але скоро, мабуть, не будем. І тільки тому, що не буде що. У декого вже склалося враження, що і річку Дохно хтось міг віддати в оренду. Адже сітки кидають не тільки, як колись, крадькома, посеред ночі, а й посеред білого дня. Причому, без будьяких мук совісті і перестороги, що може нагрянути рибінспекція. А кажуть, що ловлять ще й електровудками, які взагалі нищать все живе.

Щоправда, мені відомий один з випадків, коли одного пенсіонера таки покарали 340 гривнями штрафу за те, ще ловив у холодну пору року на блешню. Тож виходить, що нею не можна, а сітками – скільки завгодно.

Тож звертаюся через газету, щоб через неї почути відповідь. Хто взагалі у нас відповідає за використання водних ресурсів, зокрема річки Дохно, і якими є правила вилову риби з неї? Врешті-решт, якими засобами лову можна користуватися, коли за блешню он який штраф, а от щодо сіток, яких повна річка, то щось не доводилося чути, щоб когось хоч одного із «сіткарів» покарали.

Складається враження, що на нашій річці у цьому році, починаючи з ранньої весни, взагалі ще не було перевіряючих.

Особисто я вже навіть пробував робити зауваження таким горе-рибалкам. На жаль, у відповідь від одного з них почув таке, що вже далеко виходить за межі порушеної теми. Їдь, мовляв, до себе в Росію і там наводь порядки, а ми тут як ловили сітками рибу, так і будемо ловити, і ти нам не указ.

Невже ми і справді настільки збайдужіли, що не хочемо вирішити в своєму місті навіть цю із численного переліку проблем? Хоч у даному випадку саме з неї, дріб'язкової, як це дехто вважає, виокремлюється вже набагато сер - йозніша, яка особисто мене обурила до глибини душі.

Адже я вже чимало років живу на Бершадщині і навіть вважаю цей благодатний край своєю другою Батьківщиною.

Хто ж, як не ми, подбає про її майбутнє? Невже так і будемо жити за принципом «моя хата скраю»? Невже порядки у нас, а з ними і політику, диктуватимуть не влада чи навіть в цілому не громада, а якісь тобі браконьєри, з якими зовсім не ведеться боротьба?

Щодо мене, то я навіть готовий назвати декого з отих «сіткарів», яких пора приборкати давно, якщо це взагалі когось у нас зацікавить. На мою думку, якби подібним чином поступили хоча б половина з рибалок-любителів, які не проти відпочити біля річки з вудкою в руці, зовсім іншими були б у нас рибні запаси.

Іван СУРЖИКОВ, пенсіонер. м. Бершадь


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
64 фото   
<b>Спортивне свято в Бершаді</b><br />7 жовтня 2012 року в м.Бершадь з нагоди Дня вчителя було проведено міжрайонний турнір ветеранів футболу працівників...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
9 фото   
<b>Підприємства району</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Колісник Денис Єфремович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 10.10.41.

З історії Бершаді
Визволені від фашистської неволі, натхнені перемогами Червоної Армії трудящі енергійно взялись за відбудову народного господарства, за ліквідацію наслідків окупації. На цукровому заводі окупанти зруйнували майстерні, склади, вивезли цінне устаткування, знищили інвентар радгоспу. Величезну шкоду було заподіяно спиртовому заводу, спалено будинки в центрі міста, виведено з ладу водогін. Завдяки... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Хто приборкає «сіткарів»? - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники