Взагалі це не так. На мою думку, використання «матюків» – це непристойно.
У суспільстві це засуджується і відповідно до законодавства карається, як хуліганство. На жаль, лихослів’я у нашому суспільстві поки що присутнє. Особливо серед молоді!
Втім, одне діло вигукнути, наприклад, «Дідько б тебе взяв», а зовсім інше те, що має побутову назву «триповерховий мат».
Доктор біологічних наук, академік П. Горяєв зробив важливе відкриття, описане ним у книзі «Хвильовий генетичний код». У ході експериментів було доведено, що лайка завдає велику шкоду людському організму. Вплив її рівносильний радіоактивному опроміненню, внаслідок чого рвуться ланцюжки ДНК та розпадаються хромосоми. Лихослів’я не лише принижує людську гідність, засмічує мову, а й спричиняє генетичні мутації, які шкодять людині. Висновок напрошується сам – слід на власному прикладі, з самого раннього віку навчати дітей прощати. Нехай дитина бачить, що ви самі вмієте прощати та перепрошувати. Привчайте своїх малюків бути уважними до оточуючих та відповідати за свої вчинки. Це буде для них безцінним подарунком і принесе велику користь у спілкуванні усього суспільства.
Віктор БАЛАН, член ради міської організації ветеранів війни та праці, громадський кореспондент, м. Бершадь.