Fridge magnet wooden gears

ТОН ЗАДАЄ ТОВ «ЗЕРНОПРОДУКТ»

  • Подобається5Не подобається
  • 25 Липня 2007, 22:19

У Бершадській філії ТОВ "Зернопродукт" ще станом на 13 липня у Бирлівці, П'ятківці і Баланівці, які увійшли до її складу, було завершено обмолот озимої пшениці на 2,5 тис. га, на 500 га – ріпаку. Залишалося обмолотити ячмінь на 400 га – це на два дні роботи. Комбайни вже готувалися до перекидки у Тульчинську філію.
На полях Бершадської жнивував найбільший, у порівнянні з іншими господарствами, збирально-транспортний загін, у складі якого 10 імпортних комбайнів. За попередніми даними, озима пшениця видала по 48-53 центнери з гектара, хоч види на врожай весною були на всі 80-100. Це найкращий результат у районі. Якщо порівнювати із намолотами в сусідніх селах, то висновок напрошується сам по собі: навіть у засуху спрацьовують технології, якщо їх дотримуватися. Кажуть, до збирання у кожний гектар тут було вкладено до 1800 грн. От і віддача. У П'ятківці, де частина одного з полів двічі потрапила під дощ, озима пшениця видала по 80 цнт. з га. Отже, потенціал неабиякий. Комбайнери Станіслав Вусик, Юрій Шарко, Михайло Панасюк та Валентин Токарчук понамолочували з початку жнив більше, як по 12 тис. цнт.
Жнивували у цьому році у філії тільки прямим комбайнуванням, бо поля не забур'янені, причому, методом "з поля у поле". Аж на ячмені розділилися на два загони.
Солому – розкидають по полю і придисковують, внісши перед цим розкидачами німецького виробництва по центнеру аміачної селітри на гектар. Ще частину збирали тюкопресами в рулони, спочатку заготовили для тваринництва, а потім це робилося на замовлення населення, яке утримує худобу. До речі, на підбір її з валків для ферм пустили три старі "Дони", "Єнісей" і "Ниву".
Спеціалісти філії, керівники низових ланок, які спочатку з пересторогою сприймали об'єднання трьох КСП в одну філію, тепер про це вже іншої думки. Цікавіше, кажуть, стало працювати, бо щоразу є результати.
Щоправда, роль кожного зросла. Бо якщо тільки в одній Баланівці їх було до 70, то зараз 25 на три господарства. Було 7 тракторних бригад, залишилося 3, а справи йдуть непогано.
На токах теж усе гаразд. У Баланівці 3 зерноочисні машини, 3 – у П'ятківці, одна – у Бирлівці. Однак у Бирлівці у цьому році навіть не знадобилася. Для відправки зерна використовуються 8 власних КамАЗів з причепами.
Щоб розрахуватися з людьми за оренду землі, зерно заготовлялося теж. Інвестор з самого початку обіцяв, що навіть на випадок неврожаю завезе його у філію, але з людьми розрахується.
Ніде правди діти, гігантоманія у нас сприймається неоднозначно.
У даному ж випадку, на думку начальника інспекції Держтехнагляду у нашому районі В.Г. Чорнобая, це виправдано. Адже можна вдаватися до використання широкозахватних агрегатів, оперативно здійснювати керівництво роботами у пікові їх періоди, працювати з мінімальними затратами.
Не всі ще в районі належним чином сприймають прихід інвестора. У Баланівці з цього приводу дедалі більше людей, які іншої думки. Адже крім того, що належним чином ведеться господарство, неабияка допомога надається населенню. Навіть солому, яка в цьому році в інших селах на вагу золота, тут виписують по 15 грн. за 300-кілограмовий тюк. Тобто, щоб тільки затрати на тюкування і перевезення вернулися. Механізаторам взагалі розвезли її безплатно.
Під час жнив у філії працювали дві кухні, на полях чергували три пожежні автомобілі. Жнивний комплекс було організовано краще, ніж торік. Напередодні було розроблено відповідні стимули.
Про наступний урожай теж не забувають. Одразу за комбайнами – 7 дископлугів і два агрегати з катерпіллерами. У філії 5 сучасних обприскувачів, нещодавно отримали ще й самохідний з 32-метровою шириною захвату. Обслуговувати техніку допомагають фірми, які її поставляли. Між керівниками філії стабільний зв'язок – їм видали мобільні телефони. Є вони і у комбайнерів. Це виручає.
А ще учасники жнивного комплексу наголошували, що філії поталанило з керівником, коли ним став Ю.М. Шульц. Він розуміється у всіх проблемах і відстоїть будь-кого у складній ситуації, якщо людина не винна. Дедаді більше тутешніх трудівників шкодують, що "Зернопродукт" не з'явився у них раніше.
Павло КУШПЕЛА,
кореспондент газети.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
7 фото   
<b>Екологічний проект "Впровадження інноваційних підходів щодо підвищення екологічної безпеки населення Бершадського району"</b><br />Ідея проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування належить учасникам...
4 фото   
<b>1 червня - Міжнародний день захисту дітей</b><br />У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей....
7 фото   
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Маламуд Мойсей Аврумович (1900) 1900 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.41.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ТОН ЗАДАЄ ТОВ «ЗЕРНОПРОДУКТ» - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники