Fridge magnet wooden gears

ЩОБ КОЛОСИЛАСЬ НИВА

  • Подобається10Не подобається
  • 26 Березня 2008, 19:12

Як вже повідомлялося, озимі зернові на полях району вийшли з зими в основному у доброму стані. Непогані види на ріпак. Єдиною, незалежною від нас проблемою, є хіба що досить незначні запаси вологи в грунті.
Про ситуацію з підготовкою техніки, вирішенням інших невідкладних проблем на весняному полі діляться думками фахівці районної ланки.
В.Г. Чорнобай, начальник інспекції Держтехнагляду у Бершадському районі:
– На відміну від попередніх років, господарства з цього питання умовно можна було б поділити на три групи. Перша – ті, механізми яких готові вийти в поле будь-якої миті, друга – тільки після деяких доопрацювань. На жаль, є й такі, у яких доведеться ще добре попрацювати, щоб вийти із непростої ситуації, вкластися з веденням весняних польових робіт в оптимальні строки.
Без проблем, наприклад, розпочнуть польові роботи ТОВ "Зернопродукт", птахокомбінат "Бершадський", ТОВ "Устя", "Флора", "Осіївське", агрофірма "Джулинка". Середняками, або представниками другої групи можна вважати СФГ "Новосулківське", ПП "Еліта", ТОВ "Явір-Агросервіс", ПП "Промінь", СТОВ "Удич", "Світанок-Агросвіт", "Нива", ПП "Промтехагросервіс", "Валентина" тощо.
За попередніми розрахунками, не просто буде обходитися власною технікою у Серебрії, Тирлівці, Ставках. Але це ще аж ніяк не означає, що поля в цих селах можуть залишитися необробленими. Цілком ймовірно, що на них вже цієї весни може працювати залучена інвестором техніка. Державна реєстрація їх новими власниками відбулася, розробляються стратегічні плани розвитку, завозяться пальне, добрива.
На жаль, коло не зовсім підготовлених до весняних польових робіт господарств і без цих сіл ще чимале.
Дефіциту з пальним хоч і немає, проте вартість його продовжує зростати, і за прогнозами може перевищувати 6 гривень за літр. Тож потрібно буде ефективно використовувати пальне й техніку в цілому. Тим більше, що шляхів його економії он скільки. Чимало господарств, наприклад, вдалися до поверхневого обробітку грунту і це виправдало себе. На полях тепер чимало важких дискових борін, комбінованих агрегатів, які за один прохід виконують декілька операцій по обробітку, враховуючи і передпосівний.
Має місце також тенденція висівання культур з найменшими на їх вирощування затратами, враховуючи проміжний їх обробіток, застосування засобів хімізації тощо.
Ю.Ф. Пазинич, провідний спеціаліст служби захисту рослин по сигналізації та прогнозу появи шкідників і хвороб:
– Цієї зими склалися надзвичайно сприятливі умови перезимівлі і бур'янів, і шкідників, і хвороб. Тому запаси інфекції дуже великі. В даний час всі вони починають відроджуватися. Враженість озимої пшениці борошнистою росою, наприклад, доходить до 60 відсотків, кореневими гнилями – до 20. Це означає, що як тільки не приділити увагу захисту рослин від шкодочинних факторів, можна недобрати значну частину урожаю. Тільки завдяки суворому дотриманню технологій на полях, регламентів по догляду можна мати очікувану віддачу.
І.П. Сторожук, начальник державної інспекції захисту рослин від шкідників, хвороб і бур'янів у Бершадському районі:
– Хоч протравниками господарства забезпечені повністю, а фунгіцидами, інсектицидами лише на 20 відсотків, гербіцидами – на 30, у всіх господарствах є домовленості на їх поставку. Насторожує тільки те, що ціни на всі препарати хімічного захисту зросли в середньому на 30 відсотків.
Техніка для внесення засобів захисту рослин теж практично готова. У порівнянні з минулими роками до весняних польових робіт на місцях підготувалися значно краще. Якщо і є проблеми, то тільки в тому, що не у всіх ще господарствах з розумінням поставилися до навчання з питань техніки безпеки з людьми, які будуть працювати із засобами хімізації.
Не може не насторожувати і те, що фахівцями по захисту рослин господарства забезпечені тільки на 40 відсотків.
Чи не найголовнішою ж проблемою залишається недостатній запас вологи в грунті. Але, протиставивши цьому організаторський хист і уміння, можна оптимально її використати і покращити ситуацію.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
2 фото   
<b>Бронзові призери чемпіонату</b><br />Протягом п’яти днів проходили у Ковелі Волинської області чемпіонат України серед підлітків 1997-1998 років...
3 фото   
<b>Семінар з питань ведення галузі тваринництва</b><br />На базі ТОВ &quot;Устя&quot;, що знаходиться в с. Устя Бершадського району 3 лютого ц.р. відбувся семінар з питань...
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Тйхонов Логвин Петрович (1912) 1912 р., росіянин, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 18.06.44. Похов. м. Фалешти, Молдова.

З історії Бершаді
Прикрасилась новими спорудами центральна площа, де височить будинок райкому КП України та районної Ради депутатів трудящих. Окрасою площі є чудовий пам'ятник вождеві трудящих В. І. Леніну. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЩОБ КОЛОСИЛАСЬ НИВА - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники