Fridge magnet wooden gears

На безпеці праці – не економте

  • Подобається0Не подобається
  • 23 Грудня 2009 р

По завершенню року в будь-якій галузі, як правило, підбиваються його підсумки. Цього разу гість нашого номера – страховий агент Фонду соціального страхування від нещасних випадків, професійних захворювань з питань охорони праці Микола Анатолійович ДРУГАК.
– В 2009 році по відділенню, яке обслуговує Бершадський і Чечельницький райони, було зафіксовано 14 нещасних випадків на виробництві.
Останній стався 12 грудня при обрізуванні гілля дерев на птахокомбінаті – працюючий впав з висоти і був травмований. На Бершадщині чомусь падати з висоти стало ніби нормою. Саме при падінні травмувалися працюючі в ПСП «Еліта», СФГ «Лендодар», ЗАТ «Зернопродукт МХП» – всього сталося чотири таких випадки.
Причина полягає, насамперед, у тому, що не проводилися навчання з працюючими з питань охорони праці і перевірка їх знань. У птахокомбінаті, наприклад, обрізувати гілля пішов тракторист, тобто на нову для себе роботу. Не втримавшись на причепі, впав з висоти до чотирьох метрів. Якби був підстрахований, як те вимагається, такого випадку можна було б уникнути.
Падіння більше як на 1,3 метра, кваліфікується як падіння з висоти. А висотні роботи, як правило, повинні виконувати люди навчені і забезпечені засобами індивідуального захисту – це каска, захисний пояс, хоча б міцний канат, щоб прив’язатися. Відсутність таких, здавалося б, дрібниць обертається втратою здоров’я, значними затратами на лікування. Для нашого фонду – це також витрати. Адже значна частина травмованих стають нашими клієнтами. Причому, як правило, це молоді люди, які, буває, навіть стають інвалідами.
Основне завдання нашого фонду – профілактика нещасних випадків, щоб їх попередити і недопустити. Під час перевірок наголос робимо саме на цьому. Але чимало хто виправдовується, що немає, мовляв, на це коштів. Хоч прекрасно розуміють, що не стільки вже і забагато їх потрібно, щоб провести навчання. Людина повинна засвоїти елементарне, що при роботі, одягнувши каску і прив’язавшись, вона повернеться в сім’ю здоровою.
Виплата відшкодування потерпілому на лікування по тимчасовій втраті праце - здатності залежить від стажу його роботи. У фонді ж, якщо нещасний випадок стався на роботі, це стовідсоткова виплата його заробітку. Навіть, якщо людина оформилася на роботу недавно. Лікування теж проводиться за рахунок фонду. З тієї пори, як буде написано акт і підтверджено, що нещасний випадок стався на виробництві.
Здавалося б, не зовсім справедливо платити порушникові вимог охорони праці. Але чинним законодавством передбачено це тому, щоб хоч якось підтримати сім’ю потерпілого. Хоч за кордоном порушникам ніхто нічого не виплачує. У нас же виплати можуть бути нараховані навіть людині, яка перебувала у стані алкогольного сп’яніння. Мотивація – його ніхто не відсторонив від роботи.
В районі є чимало господарств, де охороні праці приділяється увага. Наприклад, у держлісгоспі, де інженером з охорони праці С.В. Скрипніков, в електромережах – О.О. Зуб, ТОВ «Осіївське» – Н.В. Настенко. Однак не слід забувати, що в цілому за стан охорони праці відповідає все-таки роботодавець, тобто керівник господарства, а інженер з охорони праці повинен лише йому допомагати.
Немаловажну роль відіграє і атестація робочих місць, що теж входить у наші обов’язки при перевірках. Є такі господарства, де її проведено, але при цьому не усунено виявлених недоліків. На жаль, керівники не завжди звертають увагу на те, як здійснюється сама атестація. Наприклад, у документах написано, що дана людина працює зварювальником. А такої професії якраз і не існує, а є газозварювальник, електрозварювальник. Здавалося б, дрібниця, а людина не може вийти через це на пільгову пенсію. Або пишуть, що працюючий – механізатор. А такої категорії у класифікаторі теж немає, а є тракторист.
Тож потрібно привести в порядок ще й трудові книжки.
Будь-який із видів робіт повинен проводитись лише після навчання, інструктажів.
Нашому Фонду нарік виповниться вже десять років.
Хоч в цілому кількість нещасних випадків за цей період іде на спад, ми не намагаємося приписати собі у цьому заслугу. Адже має місце і спад виробництва. У 2008 році, наприклад, у Бершадському районі сталося 8 нещасних випадків у сільськогосподарських підприємствах.
Згідно із законодавством, якщо працюючих більше п’ятидесяти, у такому колективі повинна бути людина, яка б займалася тільки питаннями охорони праці. Економити на цьому не варто ні в якому разі.
Дехто може зауважити, що не зовсім правильно порівнювати по кількості нещасних випадків колектив, де 700 працюючих, з тим, де їх кількість незначна. Насправді ж, де є структура з охорони праці, таких випадків не повинно бути взагалі. Кожний із працюючих зобов’язаний дбати як за власну безпеку, так і оточуючих. Тільки у цьому випадку на виробництві все буде гаразд.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Екологічний проект "Впровадження інноваційних підходів щодо підвищення екологічної безпеки населення Бершадського району"</b><br />Ідея проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування належить учасникам...
2 фото   
<b>ПАТ "Вінницяобленерго" повідомляє</b><br />що згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за...
2 фото   
<b>Г. О. Погончик:"Про наш край знають і в Америці"</b><br />Директор Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Григорій Погончик добре відомий і в районі та області,...
2 фото   
<b>Коли керівники і громада – в одній упряжці</b><br />Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Хмарівка
Кучер Семен Павлович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 15.03.45. Похов. м. Естергом, Угорщина.

З історії Бершаді
З невеликої майстерні, де кілька ремісників виготовляли раніше на замовлення селян вози та брички, до сучасного підприємства з потужною енергетичною базою — такий шлях за роки Радянської влади меблевої фабрики. Нині вона дає для квартир трудящих та підприємств громадського харчування меблів на 2 млн. крб. щорічно. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

На безпеці праці – не економте - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники