Fridge magnet wooden gears

Звідки беруться контрасти?

  • Подобається10Не подобається
  • 14 Квітня 2010 р

На прибиранні центрального парку у райцентрі активно працювали працівники райдержадміністрації, районної та міської рад.

В того, хто в’їжджає у Джулинку, може скластися враження, що заїхав у районний центр, адже центральні вулиці прибрано, дерева підчищено, все побілено. Зразковий порядок на ринку, біля сільського будинку культури. До речі, в самому будинку, хоч він не менший районного, виконано неабиякий ремонт. Причому кажуть, що зроблено це в основному силами директора будинку культури О.О. Мазура, його дружини та техпрацівниці. Матеріалами допомагала, звичайно, сільська рада, частину їх закуплено і за кошти із спецрахунку, тобто за ті, які заробили самі.

– Що від мене залежить, – розповідав сільський голова Петро Васильович Швець, – намагаюся робити. Однак проблеми все-таки є. Господарі окремих помешкань, наприклад, десь пороз’їжджалися, а їхні обійстя прибирати нікому, і вони нерідко псують загальний вигляд села. Втручатися ж у приватну власність ніхто не має права.
Іноді навіть не можна було не дивуватися винахідливості і кмітливості сільського голови. Адже коштів у сільській раді катма, як і у всіх, а він умудрився ще й паркан попід городи між Джулинкою і Берізками-Бершадськими обгородити. Та ще й з неабияким смаком. Хоч матеріали для цього, як і фасон, особисто завіз десь аж із районів Західної України, обходиться він зовсім недорого. Вже заготовлено матеріали, щоб почати городити його ще й у Берізках-Бершадських.
Чимало, звичайно, тут робиться за рахунок чи силами населення, підприємців, однак не довелося почути ні від кого жодного нарікання з приводу цього. Навіть навпаки.
Підприємець Г.В. Рудь, наприклад, розповів, що до влади у селі в нього жодної претензії. Що від нього вимагалося зробити у плані благоустрою – вже зроблено. От що то значить своєчасно налагодити співпрацю.
А ще один із підприємців В.І. Ткачук запевняв, що П.В. Швець взагалі увійде в історію села за те, що газифікував населені пункти і впорядковує їх. Хоч усі знають, що робиться це досить непросто.
Не можна, звичайно, сказати, що у Джулинці взагалі немає проблем. Тут не мають навіть коштів, щоб організувати дороги з твердим покриттям до паспортизованих сміттєзвалищ, вуличне освітлення теж має ще запрацювати десь аж під кінець червня. Проте над то важливо, що тут беруться за роботу гуртом. От і видно сліди. Досить чутко реагує на те і населення. Кажуть із газифікацією у цьому селі не так просто вже купити й хату, хоч не так давно їх було у продажу чимало.
А от про Чернятку, що по сусідству, цього вже не скажеш.
Не даремно Чернятську сільську раду критикували на обласному рівні. Окремі жителі села не захотіли чомусь навіть спілкуватися з кореспондентом на тему благоустрою.
Ні, населення свої обійстя з настанням весни дещо підчепурило, чого аж ніяк не можна сказати хоча б про територію в центрі села. Позиція сільського голови С. О. Олексія в цьому дещо дивна. Якщо обласною радою категорично вимагається дбати про благоустрій повсякдень і повсякчас протягом усього року, то керівник громади пояснював, що давно вже могли б все зробити, однак не поспішали, бо в селі прийнято прибирати все напередодні Дня Перемоги, в той день тут і проводи.
Виходить, звідси і беруть свій початок контрасти.
Від фінансування сільської ради залежить, звичайно, чимало, однак головну роль у цьому селі відіграє все-таки людський фактор. Якщо, наприклад, на сільському кладовищі у Чернятці людина, яка за ним доглядає, на своєму, як кажуть, місці, то й порядок на ньому впродовж усього року. Однак цього не скажеш про територію усієї громади.
Тож нічому дивуватися, що тут стільки адміністративних порушень – тільки минулорічних штрафів за них стягнуто 6400 гривень.
Чимало належить зробити у плані благоустрою і в Ставках. Вирішуючи проблему газифікації, тут хоч і випустили на деякий час з поля зору це питання, тепер намагаються надолужити згаяне. Сільський голова Ю.К. Кушнір розповів, що територію села розподілено між відповідними організаціями та службами, і ситуація з прибиранням поволі покращується. Сприятиме темпам робіт і те, що розблокували, нарешті, рахунки у казначействі, і тепер є можливість хоч придбати вапно.
Однак роботи попереду ще дуже багато.
Порівнюючи контрасти у населених пунктах, згадалося, як раніше, коли не справлялися із завданнями по благоустрою, то посилалися на зайнятість на весняно-польових роботах. Що ж нині перешкоджає наведенню порядку, коли у селах суцільне безробіття?


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Свіча пам'яті не згасне</b><br />Маловідомою й досі залишається трагічна сторінка історії Голокосту на території Трансністрії – від Дністра до...
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора</b><br />Учасників туру &ndash; редакторів комунальних засобів масової інформації - щиро привітали керівники району &ndash;...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Берізки-Бершадські
Сасюк Максим Андрійович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.03.45.

З історії Бершаді
Славною традицією став зв'язок з трудівниками соціалістичних ланів - вже багато років шефствує комбінат над колгоспом «Перемога» села Поташні. Серед інших бершадських підприємств, що нещодавно утворились, - райоб'єднання «Сільгосптехніки», якому на честь 50-річчя Комуністичної партії України було присвоєно звання колективу комуністичної праці. Самовіддана праця здруженого колективу об'єднання... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Звідки беруться контрасти? - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники