Fridge magnet wooden gears

Будемо з хлібом — незважаючи на складні погоди умови у жнивну пору, такий висновок вже можна зробити з впевненістю.

  • Подобається1Не подобається
  • 3 Серпня 2010 р

На знімку: головний агроном ТОВ «Удич» Оксана Дмитрівна Поліщук і комбайнер Василь Дмитрович Паламарчук після чергового погодження напрямку руху на ячмінному полі. Фото Григорія ЧЕРЕУШЕНКА.

Кажуть, що жнив взагалі легких не буває. І все ж нинішні особливі. Директор ТОВ «Жорняки» М.Н. Рибак, наприклад, запевнив, що за свою 34-рирічну практику роботи у сільському господарстві таких не пригадує. Погода ніби навмисне випробовує хліборобів на витривалість. На додачу ще й держлісгосп, як тут висловлюються, «допомагає» жити цьому невеликому господарству. Дана організація, за словами директора товариства, зробила дорогу до своїх лісових володінь по пшениці. Весною, скаржився він, теж зробили дорогу по полю. Ще й до цього часу не вдається до пуття розробити на її місці грунт, дати йому раду. Чи відшкодують завдані господарству, пайовикам збитки, які чималі?

Хлібороби ж тим часом роблять свою справу. Коли готувався цей матеріал, у ТОВ «Жорняки» вже було обмолочено чимало і до збирання залишалося тільки 169 га озимої пшениці. На один комбайн «Дон-1500» і дві «Ниви»; які є у господарстві, це не настільки вже і забагато.
Одночасно із збиранням вже було підготовлено 160 га поля під посів озимих. Щоб не збивати темпів робіт, у цьому господарстві організували харчування жниварів, поблизу комбайнів чергували ремонтники, пожежна машина.
Та чи не найбільшою проблемою на жнивах у цьому році є якість запасних частин до техніки. Комбайнери цього господарства, наприклад, скаржилися, що дійшло вже до того, що ремені на комбайнах доводиться міняти по 2-3 за день. А кожний коштує 740 гривень.
Не менш напруженим був день, коли навідались у М’якохід, хоч більша половина зернових тут була вже обмолочена. Жнивують тут двома комбайнами «Дон1500» і двома «Форшрітами», до завершення жнив було не так вже й далеко. Розпочинали, як і зазвичай, з найурожайніших площ. Обмолочене зерно вдалося закласти на зберігання другим і третім класами.
На день перевірки здійснювався обмолот ячменю на одному з найскладніших у господарстві полів, як за рельєфом, так і за полеглицею. Тож і не дивно, що в одному кінці поля чергувала головний агроном О.Д. Поліщук, в іншому – бригадир А.Ю. Плаксій. Адже важливо було визначитися і з напрямком руху комбайнів, і з маршрутами перевезення урожаю. Обмолот ячменю здійснювався «Форшрітами», бо в них вужча жатка і вони більше пристосовані до роботи в таких умовах.
Особливу увагу у цьому господарстві приділяють насінництву. Насіннєвий матеріал возять навіть на окремий зернотік. Належна увага тут, як і у попередньому товаристві, приділяється охороні праці, протипожежній безпеці.
Характерним для М’якоходу є те, що мінялися за останні роки ситуація, форми господарювання, однак кадри в основному залишилися на своєму місці. От і гарні результати.
Не меншою була напруга і на чернятських полях.Адже погода тут теж ніби навмисне позбиткувалася. У Хмарівці, наприклад, де до збирання залишалося вже зовсім мало, дощі перепадали не так часто. Зате у Чернятці, де основний хлібостій, вони ставали на заваді значно частіше. Горох взагалі ледве вдалося вихопити з поля. Однак, коли готувався цей матеріал, жнива тут вже перейшли далеко за половину. Причому, збирали тут не тільки зерно, а й солому, яку реалізують тюками всім бажаючим. Неабияк виручає у настільки складних умовах і власний насіннєвий завод. Та і взагалі, тут прораховують, якою має бути перспектива. Незважаючи, наприклад, що жнивували аж чотири комбайни «Дон-1500», інвестор обіцяв посприяти у придбанні ще й п’ятого комбайна імпортного виробництва.
Хоч до завершення жнив в цілому по району є ще до чого докласти рук, вже з даного об’їзду впевнено можна робити висновок, що район всетаки буде з хлібом.
Рейдова бригада: Юрій БЛАГОДИР, головний агроном управління АПР РДА, Григорій ЧЕРЕУШЕНКО, головний спеціаліст управління АПР РДА з охорони праці, Павло КУШПЕЛА, кореспондент газети.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Перфілов Маркс Климович (1921) 1921 р., росіянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.41.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Будемо з хлібом — незважаючи на складні погоди умови у жнивну пору, такий висновок вже можна зробити з впевненістю. - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники