Fridge magnet wooden gears

Як господарюємо?

  • Подобається9Не подобається
  • 8 Грудня 2010, 10:58

Чергова нарада за участю керівників сільгосппідприємств та обслуговуючих організацій, спеціалістів управління агропромислового розвитку, на якій було підбито підсумки роботи в агропромисловому комплексі району у 2010 році та визначено перспективи на 2011 рік, відбулася у районній державній адміністрації.

Із змістовним аналізом ситуації в рослинництві виступив В.С. Бондаренко, в тваринництві за 10 місяців – головний зоотехнік управління агропромислового розвитку РДА В.Г. Годованець, господарсько-фінансовій діяльності підприємств у поточному році – заступник начальника управління Л.В. Гладиборода. Вона ж вела мову і про стан з розрахунками по заробітній платі, за оренду земельних та майнових паїв. Начальник районного відділу Земельних ресурсів В.Д. Гладкий інформував про стан укладання додаткових угод до договорів оренди земельних паїв та їх державну реєстрацію.

Підбиваючи підсумки в роботі наради, голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур наголос зробив на тому, що, поряд із зробленим, діяльність окремих сільськогосподарських підприємств бажає бути кращою, а окремих взагалі доведеться взяти на особливий контроль.

На перспективу в структурі посівних площ більше місця повинно відводитися під зернобобові і кормові культури, гречку, а під цукровими буряками у кожному з господарств має бути зайнято не менше 6 відсотків полів.

Щодо тваринництва, то ним поставлено завдання не допускати зменшення поголів’я худоби, реалізувати її лише великоваговими кондиціями. На особливому контролі повинно бути збереження маточного поголів’я корів.

На місцях потрібно звернути увагу на розрахунки за оренду земельних і майнових паїв, забезпечення відповідного рівня заробітної плати працюючих тощо.

Заступник голови райдержадміністрації В.Я. Кушпела теж відзначив, що окремі показники, досягнуті у 2010 році в районі – хороші, проте є чимало і невиправдано низьких. Окремо увага акцентувалася на те, що у деяких господарствах кормів заготовили багато, а от їх якість бажає бути кращою. Не є окрасою сільгосппідприємств і значна строкатість показників – як у рослинництві, так і в тваринництві, а також у цінах, по яких реалізувалася вироблена продукція. Отже, не все ще у нас робиться, щоб виробництво, економіка на місцях були на рівні, а район посідав відповідне місце в області.

Є проблеми і по виплаті заробітної плати. Звернуто також увагу на вирішення питань соціального захисту людей та на необхідність приділяти увагу іншим, не менш злободенним проблемам, як от розрахункам з Пенсійним фондом, бюджетом тощо.

Директор ВАТ «Бершадське РП «Агромаш» А.В.Окаєвич запросив всіх до співпраці у питаннях ремонту техніки і підготовки кадрів механізаторів.

У представників сільгоспформувань теж виникли запитання, як от: «Чому ціни на мінеральні добрива безперестанку зростають, а на молоко – ні?» та інші. В результаті учасники наради дійшли ще одного висновку: зустрічатись їм потрібно частіше. Тільки тоді можна буде виробити певну стратегію, щоб надалі запрацювати більш стабільно у нормальному ритмі.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Свіча пам'яті не згасне</b><br />Маловідомою й досі залишається трагічна сторінка історії Голокосту на території Трансністрії – від Дністра до...
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора</b><br />Учасників туру &ndash; редакторів комунальних засобів масової інформації - щиро привітали керівники району &ndash;...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Кісик Ксенофонт Климович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Як господарюємо? - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники