Fridge magnet wooden gears

Безробітним - роботу, роботодавцям - кадри

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Грудня 2010 р

На знімку: директор РЦЗ І.О. Кізлов.

Державна служба зайнятості – єдина в Україні державна структура, яка на засадах соціального страхування надає громадянам на безкоштовній основі широкий спектр послуг із забезпечення їх роботою, а роботодавцям – із забезпечення робочою силою.

За роки діяльності вона пройшла складний і нелегкий процес становлення та вдосконалення. Сьогодні громадяни мають можливість знайти підходящу роботу в будь-якому куточку України без виїзду за межі свого району чи міста, користуючись єдиною інформаційноаналітичною системою служби зайнятості.

Відповідно до законодавства кожен громадянин має право звернутися до державної служби та отримати безкоштовно консультацію, відповідну інформацію та сприяння у пошуку роботи або працевлаштуватися самостійно.

Реєстрації в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, підлягають усі незайняті громадяни, які звернулися до служби зайнятості за сприянням у пошуку роботи та виявили бажання зареєструватися у службі незалежно від причини звільнення з підприємства, установи, організації.
В умовах, коли роботу легше втратити, ніж знайти, спеціалісти районної служби зайнятості за останні п’ять років допомогли працевлаштуватися понад 5,5 тисячам безробітним, а усього за цей період надали різних соціальних послуг майже 16,1 тис. громадян.

У 2010 році службою зайнятості району працевлаштовано 925 осіб. Протягом січня-листопада нинішнього року звернулись 1438 осіб з числа незайнятих громадян. Загальна чисельність незайнятого населення, яке перебувало на обліку протягом січня-листопада 2010 року, становить 2159 осіб. З них чоловіків – 1019, жінок – 1140, молоді до 35 років – 790, проходило профнавчання – 211 осіб. Кількість незайнятих громадян, які перебували на обліку в РЦЗ станом на 1.12.2010 року, становить 686 осіб.

Важливим фактором ефективного працевлаштування, оперативного врахування потреб ринку праці стали професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних і незайнятих громадян. Від навчання перших безробітних і відкриття перших навчальних груп служба зайнятості пройшла складний шлях до створення і налагодження роботи розгалуженої системи масової професійної підготовки незайнятого населення.

Професійне навчання громадян, що потребують праце - влаштування, сьогодні вже організовується на базі 140 навчальних закладів більш як за 100 професіями, яких вимагає ринок праці, а всього з 2005 року отримали можливість здобути нові професії, пройти перепідготовку чи підвищити свій фаховий рівень більше тисячі громадян.

Найпопулярнішими професіями, на які сьогодні є попит, є професії висококваліфікованих робітників – слюсарів, токарів, електрогазозварників, водіїв, кухарів, продавців та інших представників робітничих професій. Користуються попитом на ринку праці фахівці з високим рівнем кваліфікації, менеджери, а також економісти, лікарі, бухгалтери та юристи високої кваліфікації, з відповідним досвідом роботи.

Серед професій, які здобувають безробітні, значна частина розрахована на можливість заняття підприємницькою та індивідуальною трудовою діяльністю, фермерством, відродженням народних промислів.

За п’ять років пройшли підготовку з підприємницької діяльності та започаткували власний бізнес, отримавши одноразову допомогу по безробіттю, 48 колишніх безробітних. Останнім часом безробітні навчаються переважно на замовлення роботодавців з гарантованим подальшим працевлаштуванням.

З року в рік розширювалась, і сьогодні є одним з визначальних напрямків активної політики зайнятості, профорієнтаційна та інформаційна робота. За останній час спеціалісти центру зайнятості надали населенню майже 41 тис. профінформаційних послуг.

Служба зайнятості у співпраці з органами місцевої виконавчої влади, роботодавцями буде й надалі реалізовувати державну політику зайнятості населення, запобігати та пом’якшувати наслідки такої гострої соціальної проблеми, як безробіття.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Освячення храму Іоана Богослова в Красносілці</b><br />Протягом останніх років на Бершадщині спостерігається значне духовне відродження. Так, 21 травня православна церква...
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
18 фото   
<b>БЕРІЗКИ-БЕРШАДСЬКІ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Макогін Іван Семенович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 23.07.44.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Безробітним - роботу, роботодавцям - кадри - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники