Основний резерв - у співпраці

 • Подобається0Не подобається
 • 11 Березня 2011, 09:00

Про стан підготовки сільськогосподарських підприємств до проведення весняних польових робіт та ситуацію з розвитку тваринництва, перспективи співпраці з ТОВ «Укрцукорінвест» (Красносільський цукровий завод) з сільгоспвиробниками та основні напрями роботи АПК району у першому кварталі 2011 року, а також перспективи та наслідки введення в дію Закону України «Про ринок землі» йшлося днями на нараді з керівниками господарств, зініційованій райдержадміністрацією.

Виконуюча обов'язки начальника управління АПР РДА Л. В. Гладиборода свій виступ розпочала з переліку результатів господарської діяльності підприємств за 2010 рік. Чистого прибутку, наприклад, за цей період отримано 32,4 мільйона гривень, що на 6,5 мільйона гривень більше, ніж передбачалося. Найбільші суми чистого прибутку одержано у ПП «Валентина», птахокомбінаті «Бершадський», ТОВ «Устя», а також СФГ «Агро», ТОВ «Яланецьке», «Осіївське», ПСП «Обрій», СФГ «Новосулківське», ТОВ «Нива», «Лан», «Явір-Агросервіс», «Удич», «Прогрес» «Світанок-Агросвіт», «Кидрасівське». Проте ТОВ «Чарівна нива», «Хлібороб», ПП «Авангард» спрацювали торік із збитками.

Рівень рентабельності сільськогосподарського виробництва в цілому по району – 20,5 відсотка. Якщо у рослинництві рентабельність становить 33 відсотки, то тваринництво збиткове, з рентабельністю мінус 16.

Вирощування та реалізація озимого ячменю, вівса, зернобобових – збиткові, однак рентабельність вирощування цукрових буряків в цілому по району – 7,6 відсотка. У тваринництві рентабельне виробництво молока – 11,8 відсотка та м'яса птиці – 22,9 відсотка.

Щодо весняних польових робіт, то господарства готові до їх проведення. Під виконання програми 2011 року в районі посіяно більше 33 тисяч гектарів озимих культур, з яких лише 3 відсотки зріджені. А от з 6317 гектарів ріпаку його посіви слабкі або зріджені на 11 відсотках площ.

Наголос було зроблено і на тому, щоб переглянути структуру посіву соняшнику, під яким має бути зайнято не більше 9 відсотків площ і передбачити посів гречки, сої.

На жаль, з рекомендованих 3523 гектарів цукрових буряків лише у Шляховій дотримані під них площі.

Насінням ярих зернових господарства забезпечені на 103 відсотки, мінеральними добривами – на 95, пально-мастильними матеріалами – повністю.

Щодо тваринництва, то за підсумками двох місяців молока вироблено менше на 165 тонн, зменшилася і продуктивність громадського тваринництва. Лише у Бершадській філії ЗАТ «Зерно - продукт МХП» і ТОВ «Устя» середньодобові прирости худоби в два рази вищі, як в цілому по району.

За січень і лютий по ВРХ не відстежується збільшення поголів'я, у порівнянні з минулим роком, крім ТОВ «Лан» і «Осіївське». Лише три господарства збільшили, у порівнянні з минулим роком, маточне поголів'я корів. Не вдається ліквідувати мінуси по вихідному поголів’ю, як ВРХ, так і свиней. За два місяці недоодержано 128 телят, допущено падіж 8,2 відсотка свиней.

Щодо співпраці з переробниками цукросировини, то мову на цю тему вела не тільки директор Красносільського цукрового заводу Н.О. Дзицюк, а й представники асоціації «Вінницяцукор» і ТОВ «Подільські цукроварні». Ними, зокрема, було зроблено наголос, що не стільки вже й важливо, хто з них перероблятиме сировину, набагато головніше на даний час відродити буряківництво. Адже в Україні розгортається програма відродження цукрових заводів.

Заступник голови райдержадміністрації В.Я. Кушпела, акцентуючи увагу на основних напрямах роботи АПК, зокрема на необхідність підвищувати віддачу полів, теж вів мову про перспективи розвитку буряківництва в районі, окремо зупинився на недоліках у веденні тваринництва. Причому, кормова база для цього у районі є, зауважував він, а от займатися галуззю чомусь поспішають не всі. На виконання комплексу весняних польових робіт, на його думку, потрібно залучати кошти з усіх джерел, бо без них може бути дуже важко.

На думку голови районної ради М.Г. Бурлаки, який взяв участь в роботі наради, щоб активізувати вирішення проблем АПК, слід, насамперед, активізувати співпрацю виробників, переробників, а координаторами даної роботи повинні стати управління АПР, рада сільгоспвиробників.

Чи не найбільше запитань було до начальника відділу земельних ресурсів РДА В.Д. Гладкого, який інформував про оприлюднення проекту Закону України «Про ринок землі». Метою його прийняття є правове регулювання і функціонування земельного ринку в Україні.

Вів нараду і підбив підсумки її роботи голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур. Із основних завдань, ви - окремлених ним, у галузі рослинництва є своєчасно і якісно підготуватися на місцях до проведення весняних польових робіт, направивши на це всі фінансові ресурси. Якщо у когось навіть виникатимуть проблеми – обіцяв підтримку від влади.

Обов'язково слід дотримуватися рекомендацій Мінагрополітики та управління АПР щодо рекомендованих площ посіву гречки, гороху, сої, цукрових буряків, картоплі, овочевих і баштанних культур. Вже відтепер слід планувати підняття глибокого зябу з розрахунком, щоб під цукристими у 2012 році було зайнято до 7 тисяч гектарів. А завданням на найближчий період є укладання договорів з переробниками цукросировини вже у цьому році. Переробники теж отримали завдання забезпечувати сільгоспвиробників всім необхідним для вирощування цукросировини.

У тваринництві ж для нарощування поголів’я худоби особливу увагу слід звернути на його відтворення та збере женість. Головою райдерж адміністрації було визначено ще цілий ряд невідкладних завдань. Основою ж роботи по їх виконанню повинна стати знову ж таки співпраця між усіма ланками виробництв. Лише за цієї умови район швидко може зміцнити свої позиції в АПК.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
6 фото   
<b>Дошка пошани - 2013</b><br />&#160;Розпорядженням голови районної державної адміністрації М. Бурлаки від 25 липня 2013 року №265 «Про занесення на...
7 фото   
<b>У країні дитячих мрій</b><br />1 червня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей. Саме з нагоди цього дня, відділами та...
19 фото   
<b>М'ЯКОХІД</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Колесник Олександр Якимович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 03.06.44. Похов. с. Кирпіци, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Радянські люди і в умовах жорстокого терору чинили фашистським окупантам опір. Для організації боротьби райком КП(б)У залишив на тимчасово окупованій території комуніста О. Р. Пилипчука, який вже в серпні 1941 року організував першу в районі підпільну групу, а в листопаді того ж року разом з Я. Ш. Талісом створив підпільну групу в м. Бершаді. В грудні виникла підпільна група з робітників та... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Основний резерв - у співпраці - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення