Fridge magnet wooden gears

Жнивуватимуть без проблем

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Червня 2011 р


У справжнє свято минулої п’ятниці перетворився день проведення технічного огляду автомобільного і тракторного парків, який об’єднали ще й з проводами на жнива в устянському господарстві. Якщо підсумовувати все в цілому, то варто відзначити: у цьому плані ситуація в цей день, за висновками комісії, взагалі була вже дуже близькою до ідеальної. Виблискували свіжопофарбовані автомобілі, трактори, причіпний інвентар, вишикувані в ряди.

Незважаючи на те, що устянами щороку приділяється особлива увага даному заходу, у цьому році, здається, його було організовано ще краще, ніж у 2010-му. Особливої впевненості у тому, що тут неабияк підготувалися до жнив, додавали виставлені на лінійку готовності два нових найсучасніших зернозбиральних комбайни «Нью Холенд». Поряд з ними були підготовленими до виходу в поле «Клас» і «Дон-1500». В арсеналі найсучасніших знарядь тут і трактор «Джон Дір». Так що проблем на жнивах в Усті не повинно бути.

Крім того, що суттєвих недоліків при огляді техніки не було виявлено, всі механізатори мали відповідні категорії допусків до роботи, були про - атестованими, кожна з машин – укомплектована засобами пожежогасіння, медичними аптечками, знаками аварійної зупинки тощо.
Цікаво, що придбання нової техніки в устянському господарстві, яке очолює П.Г. Марущак, стало звичним явищем. От і нещодавно придбали ще й імпортну косарку, скориставшись певними пільгами при її придбанні.

Готуючи механізаторів до роботи у пору тієї чи іншої кампанії, тут не тільки приділяють увагу повторенню регулювань вузлів та механізмів, а і тому, щоб кожний з механізаторів знав скільки саме він заробить під час виконання тієї чи іншої роботи. Робочі плани тут – понад усе.

Ставку роблять, звичайно, на нові зернозбиральні комбайни і на обмолот прямим комбайнуванням, але про всяк випадок готуються і до роздільного збирання, якщо без нього не можна буде обійтися.

Коли проводили навчання з механізаторами, запросили у господарство фахівців, які більш поглиблено навчили обслуговувати імпортні машини та знаряддя.

А організовувати сільськогосподарське виробництво саме таким чином в Усті вдається тому, що спеціалісти постійно працюють з прицілом на майбутнє. Хто кому, наприклад, не давав в інших селах щороку відраховувати хоч якусь частину коштів з прибутків на оновлення машиннотракторного парку?

Якщо навіть міністр сільського господарства на одній із нещодавніх нарад сказав, що на цьогорічних жнивах лише прогнозовані втрати врожаю можуть сягати до 15 відсотків, то в Усті неабияк готуються, щоб не допустити і їх. Звичайно, за відповідальне ставлення до техніки механізаторів у цьому господарстві прийнято заохочувати, що було зроблено і в цьому році.

Якщо ж брати ситуацію з підготовкою до жнив в цілому по району, то в Усті підготувалися до них найкраще. Наближаються вже до такого рівня і у Флорино, Сумівці та Кошаринцях, не відстають у ФГ «Новосулківське», добре підготувалися до хлібозбирання і у М’якоході.

Звідкіля на все беруться кошти? В Усті, наприклад, скрупульозно ставляться до обліку затрат навіть при використанні кожної окремої одиниці техніки. Як тільки вони при використанні якогось із тракторів не відповідають виконаній ним роботі, його негайно ставлять на стоянку і шукають інший вихід із ситуації. Рахують у цьому ТОВ навіть те, скільки в кого порушень по лінії ДАІ і на яку саме суму скоїв їх той чи інший водій чи тракторист. І як тільки це було зроблено з їхньої вини, штрафи вони платять із власної заробітної плати. Такий підхід теж дисциплінує.

А ще в Усті купляють техніку під конкретних механізаторів, яких спочатку навчають працювати на ній, стажирують.

Характерним у цьому господарстві є і те, що на кожному з комбайнів – по два комбайнери, що є гарантією того, що техніка використовуватиметься сповна.

Своєрідний підхід тут і до вирішення кадрової проблеми механізаторів взагалі, з підбором яких у деяких селах вже проблеми. У свій час, прогнозуючи ситуацію, тут підготували для цього водіїв КамАЗів. Тепер і самі вони задоволені роботою та заробітками, і господарство тільки у виграші. А ще в Усті всі працюючі знають, що їм завжди буде надано допомогу на випадок якихось непередбачуваних обставин, подій.
Отже, залишається лише побажати жниварям щедрих ужинків.

Василь ЧОРНОБАЙ, начальник інспекції Держтехнагляду у Бершадському районі.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>"Майстриня слова і числа"</b><br />Під такою назвою в читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулася презентація збірки поезії Руслани Руденко...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Дмитрик Максим Йосипович (1895) 1895 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Жнивуватимуть без проблем - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники