Fridge magnet wooden gears

Ми – на передньому краї

 • Подобається0Не подобається
 • 24 Грудня 2012, 09:00

На знімку: шляхи вирішення чергової із проблем обговорюють диспетчер Олександр Васильович Чернега (зліва направо), майстер по заміні приладів обліку електроенергії Олег Андрійович Токар, директор Бершадських електромереж Василь Трохимович Власюк і електромонтер Сергій Сергійович Бугеренко. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Хоч Василь Трохимович ВЛАСЮК працює директором такої структурної одиниці ВАТ АК «Вінницяобленерго», як Бершадські електромережі, порівняно недавно, саме йому, людині зі свіжими поглядами на проблеми бершадських енергетиків, ми вирішили надати слово напередодні їхнього професійного свята.

– Коли в оселях нормальне електропостачання, про нас, енергетиків, мабуть, ніхто і не згадує. Коли ж світло вимикається і все завмирає навколо, згадують всі, але вже такими словами, на які наш колектив аж ніяк не заслуговує.

Адже господарство наше чимале. Повітряні лінії електропередач 10 кіловольт розкинулися більше, як на шістсот кілометрів, більше, як на тисячу кілометрів лінії 0,4 кіловольта. А є ще ж кабельні лінії електропередач, більше півтисячі трансформаторних підстанцій, які теж потрібно обслуговувати. У колективі ж всього, враховуючи бухгалтерію, 132 працівники. Проте навіть з цими людьми нам дещо вдається. Особливо, коли вдається налагодити співпрацю з керівниками господарств у селах. Завжди, наприклад, ідуть нам назустріч такі, як П.Г. Марущак з Усті, І.С. Зублевич з Війтівки.

Найголовнішою із проблем є забезпечення подачі якісної електроенергії у параметрах, які повинні відповідати вимогам споживачів. Складність при цьому полягає в тому, що лінії електропередач були розраховані на середнє її споживання у межах двох-трьох кіловат. Але електроприладів безперестанку додається, тому лінії постійно доводиться реконструювати. І нам дещо вдається у цьому плані, навіть незважаючи на недофінансування. У цьому році, наприклад, вдалося прокласти кабельні лінії електропередач 0,4 і 10 кіловольт у Луговій, де було реконструйовано всі лінії, а прилади обліку спожитої електроенергії винесено зовні будинків.

З початку року ми капітально відремонтували майже 14 кілометрів повітряних ліній 10 кіловольт, замінили на них 59 опор. Замінено також 5,5 кілометра проводу, 340 ізоляторів. На повітряних лініях 0,4 кіловольта капітальний ремонт також здійснено майже на 14 кілометрах із заміною 410 опор, 11 кілометрів проводу, 110 ізоляторів, 270 вводів. Відремонтовано також 32 трансформаторні підстанції, 6 розвантажувальних – побудували. Чого тільки варто було виконати розчистку електроліній більше, ніж на 169 кілометрах. Виконано також нами роботи по відновленню 6,5 кілометра освітлювальних мереж у Війтівці, Флорино, Чернятці.

Хтось може подумати, що там, мовляв, тієї роботи по заміні, наприклад, ізолятора.

Насправді ж, коштує він до 50 гривень, а з виїздом на місце, роботою, його заміна обходиться нам в 300-350 гривень. Заміна ж електроопори – 2,5-3 тисячі гривень. А дехто нарікає: куди ми витрачаємо гроші?

На жаль, є категорія споживачів, які так і не можуть зрозуміти, чому за спожиту електроенергію потрібно розраховуватися у тому ж місяці, у якому нею користувався.

Недоплата за неї за жовтень цього року становила до десяти відсотків спожитої електроенергії. Недоотримавши за неї коштів, не мали за що купити відповідну кількість матеріалів для подальшого відновлення ліній електропостачання, бувало, що не мали змоги своєчасно ліквідувати аварії на них.

Проблемою є і дерева біля ліній електропередач, через які доводиться конфліктувати з населенням. Дехто так і не розуміє, що якість електропостачання залежить від того, у якому стані електролінії.

Саме при цьому збільшуються її втрати, знижується напруга тощо.

На жаль, є проблема з енергетиками в селах. Раніше виручали ті, які працювали в сільгосппідприємствах. Тепер же часто бабусі звертаються, щоб замінити вимикач чи патрон, до нас. Набагато дешевше це обходилося б, якби електрик був на місці, наприклад, у штаті сільської ради, як це пропонувалося на одній із сесій районної ради.

За 10 місяців цього року у Бершадські електромережі надійшло 100 мільйонів 631 тисяча кіловатгодин електроенергії, за яку ми повинні були заплатити більше 32 мільйонів гривень. Зібрали ж з минулорічними боргами 34 мільйони і виконали план на 105 відсотків.

Не може не турбувати нас і те, що нормативні втрати електроенергії у нас на 1,85 відсотка перевищують минулорічні за цей період. Якщо висловлюватися доступнішою мовою, то це може означати, що близько мільйона кіловатгодин електроенергії у нас вкрадено. Тому і змушені посилювати боротьбу з розкрадачами. Виявлення таких – лише справа часу, технічні засоби дозволяють це зробити, і надто дорого обходяться тоді вкрадені кіловати.

Тому чимось особливим напередодні свята похвалитися не можемо, бо є ще над чим працювати. Але, користуючись нагодою, хочу відзначити особистий внесок у загальну справу таких наших працівників, як М.С. Сизюк, Д.В. Шевчук, А.Г. Гарник, контролерів С.Г. Бойко, В.С. Кравчук, В.Г. Юраш, водіїв В.І. Мордач, С. В. Стебловський.

Вітаю всіх енергетиків району з професійним святом і разом з усіма іншими традиційними побажаннями бажаю, щоб було взаєморозуміння між нами і споживачами електроенергії. Щоб люди зрозуміли: ми не тільки для того, щоб збирати у них гроші, а намагаємося ще й вислухати кожного. Без перебільшення вважаємо, що ми на передньому краї роботи з населенням.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>На карті України з’явилася «Країна чеснот»</b><br />В українських школах завершився навчальний рік, пролунав останній дзвоник, і за вікном уже майже літо. Для дітей це –...
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
3 фото   
<b>Бершадська РДА пропагує здоровий спосіб життя</b><br />8 вересня 2012 року на Бершадщині, під патронатом голови райдержадміністрації Олександра Снігура, відбулась районна...
3 фото   
<b>Біля автовокзалу</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Тищенко Сергій Артемович (1903) 1903 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Ми – на передньому краї - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення