Брати участь у конкурсах – вигідно

 • Подобається0Не подобається
 • 10 Лютого 2013, 11:43

Володимир Дмитрович Соловей (на знімку), ще коли працював фельдшером, завжди користувався авторитетом у М’якоході і Чорній Греблі. Далі доля розпорядилася так, що його обрали сільським головою. За сім років перебування на цій посаді він також став одним із найавторитетніших серед працівників органів місцевого самоврядування у районі.

Його робота тепер і тоді, коли тільки починав, відрізняється хіба що підходами до вирішення проблем. Набутий досвід все-таки допомагає.

А проблем завжди чимало.

Щоправда, з моменту газифікації сіл ця громада стала більш активною, завдяки чому у М’якоході було створено громадську організацію. А вже з ініціативи цієї організації взяли участь у двох етапах проекту розвитку села за участі ПР ООН.

Участь у першому етапі (освоїли 180 тис. грн.) дала змогу налагодити освітлення вулиць, протяжністю 16 кілометрів. Підтримувати ж його вже можливо з бюджету. Завдяки участі у другому проекті, освоївши 120 тис. грн., зуміли здійснити капітальний ремонт у дитячому садку із заміною вікон і системи опалювання на автономне електричне. Але зробити це вдалося ще й завдяки активності жителів села, які також вносили кошти, допомагали в роботі. А в роботі, як відомо, громада згуртовується ще більше.

Щодо курйозів у ході подолання проблем, то без них чомусь у нас ніяк не обходиться. За словами В.Д. Соловея, будь-який проект у кінцевому підсумку стає відсотків на 10-15 дорожчим, адже необхідно виготовляти проектно-кошторисну документацію, організовувати технічні експертизи тощо.

Чи не найголовніше ж у роботі сільського голови, вважає Володимир Дмитрович, ще й уміти тримати руку на пульсі життя громади. Необхідно особисто спілкуватися з жителями, тільки тоді вдасться вибудувати правильну стратегію розвитку. Зрозуміло, неабияку роль при цьому відіграють уміння вислухати, зрозуміти співрозмовника.

Не менш важливо бути неупередженим по відношенню до когось.

Найважче ж, на його думку, переконати когось, що сьогодні потрібно робити саме цю роботу, а не якусь іншу. У М’якоході доказом того, що влада дотримує слова, останнім часом є хоча б те, що тільки у 2012 році на її розвиток використано до двохсот тисяч гривень з різних джерел надходження. Якщо брати масштабніше, то ще одним доказом є завершення ремонту центральної дороги у напрямку Теплика. Не один із порогів, мабуть, довелося пооббивати сільському голові, поки це сталося.

Щодо коштів, то їх, за словами В.Д. Соловея, ніколи не буває достатньо. Але робити все-таки дещо йому вдається для громади. Володимир Дмитрович часто згадує слова одного з філософів, який сказав: якщо хочете мати те, чого ніколи не мали, то починайте робити те, чого ніколи не робили. Схоже, цей вислів ним і взято за своєрідний девіз. У результаті саме такого підходу біля дитячого садка з’явився гральний майданчик вартістю 35 тисяч гривень, ремонтується будинок культури.

Велика увага у селі приділяється розвитку спорту. Сільські спортсмени є постійними учасниками першості району з футболу, розвивається волейбол, дитячі види спорту. У День захисту дітей у М’якоході проводиться турнір серед спортивних шкіл району, причому, господарі завжди є його лідерами. Проводяться також турніри пам’яті воїнівафганців, а також землякаодносельчанина Героя Радянського Союзу М.О. Воронцова. До речі, торік М’якохідська сільська рада стала переможцем районного огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання та спорту в територіальних громадах.

Для цієї громади, у чому є заслуга сільського голови, характерним є те, що всі проблеми тут вирішуються у тандемі «влада-громада».

А щодо високосного 2012 року, то, за словами Володимира Дмитровича, він навіть видався одним із найбільш вдалих для місцевого самоврядування. Адже освоєні на розвиток громади кошти у всіх на виду, а це означає, що служитимуть вони для неї довгі роки.

Брати участь у різних конкурсах – вигідно, переконаний В.Д. Соловей, адже це залучення додаткових коштів для розвитку села. М’якохідська громада успішно демонструє це на практиці.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Сергій РУДЧЕНКО: «Коровай буде вагомим»</b><br />ці липневі дні лани Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» особливо привабливі, дихають щедрістю тепла і...
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
4 фото   
<b>Бершадці обирали Президента</b><br />Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50%...
14 фото   
<b>Народні умільці</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Мордух Антон Кузьмич (1903) 1903 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 05.01.45. Похов. с. Мерегейєш, Угорщина.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Брати участь у конкурсах – вигідно - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення