Fridge magnet wooden gears

Хоч весна і припізнилася...

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Травня 2013, 21:27

... тоді, як за багатьма прогнозами мала бути ранньою, весняну посівну кампанію давно вже завершено. У господарствах справилися з посівом у повному обсязі, пустуючої ріллі немає.

Яру пшеницю посіяно на площі 289 гектарів, на 5 тисячах гектарів – ярий ячмінь. Із 22894 гектарів кукурудзи на 21222 гектарах королева ланів вирощуватиметься на зерно.
У цілому ж качанисту в районі посіяно навіть на 4 відсотки площ більше від прогнозованих.

Соняшник у цьому році вирощуватимемо більше як на 9 тисячах гектарів, на 4950 гектарах – сою, на 135 – гречку, на 1682 – цукрові буряки.

Якщо вести мову про особливості цього періоду, то без труднощів не було, мабуть, жодної з весен. У цьому році певна проблема виникла з посівом цукрових буряків, проса, гречки. Справа в тому, що глибина залягання їх насіння незначна, і в грунті на час посіву вже не вистачало вологи, щоб отримати дружні сходи.

Можна було б дорікнути за це агрономам деяких господарств, які більше уваги приділили таким культурам, як соняшник, соя, тому і допустили втрату вологи під посів інших. Але в умовах цьогорічної весни нерівномірні сходи і кукурудзи. І тільки через те, що висівали її у різні строки, з різними термінами дозрівання, щоб можна було збирати її поетапно, не створюючи при цьому собі проблем.

Найкраще було організовано комплекс весняних польових робіт у ПрАТ «Зернопродукт МХП», Флориному, Осіївці, Джулинці, Шляховій, Чернятці, ПП «Валентина», в Усті, ФГ «Новосулківське».

За оцінками фахівців управління агропромислового розвитку райдержадміністрації в умовах цьогорічної весни надзвичайно добре зарекомендували себе сучасні сівалки точного висіву, енергоощадні технології, які дедалі більше утверджуються на наших полях.

Не набагато відставали з весняними польовими роботами і у невеликих приватних сільгосппідприємствах. Але проблем у таких виникало дещо більше, і, знову ж таки, в основному через технічну недооснащеність.

Завершено вже друге підживлення озимих культур, ведуться роботи по хімічному їх захисту від хвороб, шкідників і бур'янів.

Чи не найголовнішим із завдань на найближчу перспективу є недопущення втрати строків виконання агротехнічних прийомів по догляду за культурами, зокрема, виконання міжрядного обробітку.

Чітке дотримання технологій виручає навіть у неврожайні роки


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора</b><br />Учасників туру &ndash; редакторів комунальних засобів масової інформації - щиро привітали керівники району &ndash;...
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
3 фото   
<b>Іполит Зборовський - патріот і подвижник</b><br />Минулого тижня в читальному залі районної бібліотеки відбулася знакова подія – презентація книги «Іполит Зборовський...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Вітрук Іван Якимович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Сержант. Загинув 12.02.45. Похов. с. Міхув, Краківське в-во, Польща.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Хоч весна і припізнилася... - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники